Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak ze wszystkim co ma membranę.  Jeśli w nowych skarpetach staniesz w misce z wodą to stopy pozostają suche.

Ale nie licz na to, że po kilku godzinach jazdy będziesz nadal miał je suche. 

Po pierwsze skarpety są wodoszczelna ale połączenie skóra/skarpety nie jest wodoszczelne i woda może się tamtędy dostać.

Po drugie, nawet najlepsza membrana nie redukuje pocenia, a jak wiadomo stopy pocą się dosyć mocno. 

Po trzecie skarpety to nie kurtka, materiał cały czas ma kontakt z butem, zgina się, ściera, mnie, ociera.  Nie ma cudów i  parametry szybko idą w dół.

A tak podsumowując - ja używam bo jednak w chłodne i mokre dni lepszy komfort niż w bawełnie. 

  • +1 pomógł 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały backup do  moich Chiseli na nadchodzące trudne czasy :

Korba XT M8000 2x11  26/36 Boost, 

zapasowe zębatki XT 26, 36 

Przerzutka XT RD M8000 GS 11rz

Suporty shimano BBMT800, RaceFace X-Type Team

Klucz Prox hollowtech II, MT800

2 łańcuchy KMC 11rz

 

Screenshot_20220915_132658_com.android.gallery3d.jpg

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zgubiłem swoje okulary :( Kupiłem w Decathlonie najtańsze i zadziwiająco dobrze w nich widać. 
Przy okazji zakupiłem koszulkę rowerową i krótkie spodenki z wkładką, bo stare już od dawna nadają się do wymiany.

Z koszulki jestem średnio zadowolony. Ja jeżdżę w koszulkach technicznych z maratonów biegowych, są zdecydowanie lepsze od tych rowerowych z Deca, tylko nie mają kieszeni.

okulary.JPG.67883555f01801b0cd0ab866139d601c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okulary są fatalne bo brak antyodblasku powoduje, że twarz tak mocno się odbija od tyłu w nich że jesteśmy oślepieni i pada kontrast i nie widać w „ cieniach” czyli np w ciemnych plamach ma asfalcie, zamieniają się w szare plamy bez szczegółów j można przybombić w wyrwę.  Powrót do lepszych okularów na nos i wielka ulga ( np w samochodzie jest łatwiej zmienić na nosie :))  także wiekim ich plusem jest to że są, że tanie, że nie strach zadrapać zgubić czy upuścić, ale lepiej kiedy są tylko „zapasowe”. Żółte i przezroczyste z tej serii bardzo lubię, Doskonale od dołu pasują mi szczelnie do twarzy. Nie ma tego efektu utraty kontrastu.

Efekt utraty kontrastu występuje, kiedy słońce świeci nam prosto w twarz. Czyli podczas jazdy pod cieniującymi drzewami pulsuje gorszy i lepszy widok.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...