Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie wychodzą pewne gnioty, o których nie pomyślałem ale wiedziałem, że się pojawią.

Amor mnie nie martwi, przednia koronka 30 zębów - jestem z podkarpacia, mieszkam w Krakowie, 90% mojej jazdy to pogórza i góry.  Lata już swoje mam, wolę co by było za miękko niż za twardo.

Natomiast jest poważniejsza sprawa. Kilka razy sprawdzałem rozmiar wg przelicznika na stronie Canyona, mam 170 cm i jak by nie liczyć to mi wskazywało S. Nawet miałem do nich pisać ale w końcu stwierdziłem, że taka doświadczona firma...chyba wiedzą co sprzedają. 

No i nic nie wyszło ...sztyca wysynięta na max do oznaczenia. Jest na styk, a nawet chętnie bym jeszcze z 5mm wysunął. No za mały....Qwa....na upartego mógł bym jeździć ale trójkąt maleńki, nie wiem czy wejdzie jakiś większy bidon. No jak oni to liczą..na osobę 175 też S wskazują, a to już zdecydowanie za małe by bylo.

Myślę...szwagierka szuka roweru może ją namówię...no bo inaczej szykuje się wymianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewocz napisał:

Faktycznie wychodzą pewne gnioty, o których nie pomyślałem ale wiedziałem, że się pojawią.

Amor mnie nie martwi, przednia koronka 30 zębów - jestem z podkarpacia, mieszkam w Krakowie, 90% mojej jazdy to pogórza i góry.  Lata już swoje mam, wolę co by było za miękko niż za twardo.

Natomiast jest poważniejsza sprawa. Kilka razy sprawdzałem rozmiar wg przelicznika na stronie Canyona, mam 170 cm i jak by nie liczyć to mi wskazywało S. Nawet miałem do nich pisać ale w końcu stwierdziłem, że taka doświadczona firma...chyba wiedzą co sprzedają. 

No i nic nie wyszło ...sztyca wysynięta na max do oznaczenia. Jest na styk, a nawet chętnie bym jeszcze z 5mm wysunął. No za mały....Qwa....na upartego mógł bym jeździć ale trójkąt maleńki, nie wiem czy wejdzie jakiś większy bidon. No jak oni to liczą..na osobę 175 też S wskazują, a to już zdecydowanie za małe by bylo.

Myślę...szwagierka szuka roweru może ją namówię...no bo inaczej szykuje się wymianka.

Masz 30 dni na testowanie, jak coś nie pasi, to spokojnie możesz odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ich algorytm liczący rozmiar jest spaprany. Mam 168 cm i musiałem 40 cm sztycę wysunąć do ogranicznika, żeby osiągnąć żądana wysokość siodełka. Tak, że w sumie mogło by tak zostać ale jak ktoś ma 2 cm więcej to już będzie za nisko. A algorytm nawet do 175 cm wskazuje rozmiar S.

Na razie namawiam szwagierkę bo była na kupnie roweru...może się jej spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotka Fenwicks ( fajny gęsty i sztywny włos ) 

Smarowidło Shimano. 

Abus Sportlex. Szukałem, jakiegoś zabezpieczenia by tylko było, ale jednocześnie by zawsze przy mnie było.  Fajny montaż przy koszyku na bidon, 90 cm długości i 99 gram wagi. Przynajmniej nie będę już tak nerwowo spoglądał na stacji czy rower jeszcze stoi :). 

 

image.thumb.png.4092556116c860c6f0ae69edea984a2c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2022 o 09:20, lewocz napisał:

Ten ich algorytm liczący rozmiar jest spaprany. Mam 168 cm i musiałem 40 cm sztycę wysunąć do ogranicznika, żeby osiągnąć żądana wysokość siodełka. Tak, że w sumie mogło by tak zostać ale jak ktoś ma 2 cm więcej to już będzie za nisko. A algorytm nawet do 175 cm wskazuje rozmiar S.

Przerabiałem to samo. Qpowałem luxa i podawało, że prawilny rozmiar to S przy 174cm i przekroku 82. Zamówiony miałem M ale w międzyczasie w outlecie pojawił się rozmiar S. Zamówiłem, złożyłem, przymierzyłem i szybko rozłożyłem i odesłałem.

Sztyca wysunięta na maxa i za krótko o co najmniej 30mm. Myślę, że musiałbym dać mostek co najmniej 100mm lub więcej + szukać jakieś baaaardzo długiej sztycy. Był po prostu za mały. 

Rozmiarówka w innych firmach jak Orbea czy Rose wskazywała rozmiar M. I byłem mniej więcej po środku wskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ChuChu napisał:

To ostatnie to oczywiście bzdura, no ale nie spodziewałem się że realna waga z nakrętką to 285g. 

To akurat całkiem niezła waga jak na kasetę która składa się z takiego a nie innego zestawu koronek - dwie pierwsze są cięższe niż standard bo startują z grubej rury dodatkowo kolejne w kasecie o ciasnym stopniowaniu rosną nieznacznie i są relatywnie małe więc albo w ogóle nie mają albo mają bardzo małe otwory dla zmniejszania wagi. Wcale te 285 w tej kasecie to nie jest zły wynik biorąc pod uwagę, że najniższa waga jaką podałeś czyli 214g to waży kaseta 11-23 kolejna czyli 12-23 to już 235g... Jeździć ciesz się tym co zyskasz na kulturze - zysk z na mniejszych przeskokach będzie wielokrotnie (chociaż owo wielokrotnie i tak będzie na poziomie promili się rozgrywać) w watach przewyższał tę "dodatkową" wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadnica łańcucha XLC, bo mi po 21000km przebiegu zaczyna gorzej koronka łańcuch trzymać i przy hopkach i innych takich drugi raz spadł.

I nowe kółeczka do RD-M8000, ale chyba na zapas. Myślałem, że bardziej są zniszczone, poszedłem zmienić i... odłożyłem nowe na półkę 'PRZYDASIĘ'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie gumy RocketRon 27.5x2.6 SnakeSkin TLE Addix SpeedGrip SuperGround... i ciekawostka jedna wazy równo 700g, druga 887g. Faktem jest, że gumy z różnych serii produkcyjnych ale to te same gumy (ten sam kod produktu). Tym samym jedna jest lżejsza od masy podawanej przez producemta o 70g a druga cięższa o 117g. 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 16:40, schwinn0 napisał:

Sztyca wysunięta na maxa i za krótko o co najmniej 30mm.

Oni podają w tabelkach z geometrią możliwy zakres wysokości siodła względem osi suportu. Ten zakres okazał się nieprawdziwy?

Pozostając w temacie...

Kupiłem sobie używanego Kross`a Soil 2.0 z 2020 roku, już na kole 29".

Religia zabrania mi używania zawieszeń foxa i napędów srama, więc w moich kryteriach bardzo niewiele sprzętów się mieściło, a w zasadzie tylko ten jeden soil, jeśli dodać kryterium finansowe.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...