Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Sobek82 napisał:

719715265_IMG_20220516_1943272.thumb.jpg.ed8400fb5b39dca09b95ce3396a832d2.jpg

Pozdrow'er

27.5 x 2.8 B) :thumbsup: Najfajniejszy rozmiar. Rozmiar 27.5 x 2.6 też fajny, ale " cuś " mi brakuje, może bardziej skoczny, albo mi się tak tylko wydaje przez optycznie troszku węższą oponę patrząc od góry na przednie koło i troszku waga mniejsza, chociaż waga to tak mniej mnie interesuje.   

14 minut temu, Dokumosa napisał:

Ta... nie rdzewieją... ale tylko ept i TiN... inne po jednodniowym wypadzie w mokry teren i olaniu mycia/suszenia roweru na następny dzień wyglądają tak:

@Dokumosa

Dzięki Zenku ;) za zdjęcia, tak mi powiedziano we sklepie, że mają powłokę ( nie pamiętam jak to się nazywa ) że nie zbiera rdzy. Co by nie bazgrać, jak się skończy łańcuch Shimano Deore XT, założy się ten nie rdzewiejący ? model łańcucha KMC. Jak będzie dobrze to będę na nich ganiał, jak coś będzie nie tak, przesiadam się z powrotem na Shimano, łańcuch nie jest jeszcze jakoś drogi, także można sobie testować ... :thumbsup:  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

Zenku ;) 

Na oryginalnym łańcuchu Shimano Deore XT bardzo długo ganiam, nie mam licznika, nie liczę ile taki łańcuch przejedzie, po prostu wpadam do Przyjaciela B) z serwisu i mówię żeby zobaczył na tej swojej " mierzaczce " wyciągnięcie łańcucha, żeby nie było za późno, bo potem łańcuch zacznie zjadać napęd. Jak mówi, że już zbliża się czas wymiany łańcucha, to znaczy, że już mogę kupować, Rafał zamawia mi łańcuch, lub dwa od razu, albo sam kupuję w zaprzyjaźnionych sklepach rowerowych, gdzie często coś kupuję.  

  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dokumosa napisał:

Raczej szkoda niszczyć kasety 12s na testy (w napędach do 11s włącznie relatywnie tanie są łańcuchy ogólnie polecane).

No właśnie używam 11s. Jest już lekko ruszona przez 3 poprzednie HG701, to chyba założę na test jakiś XLC. Zobaczę ile to pojeździ. Idzie dorwać taki łańcuch za 50-60zł. Żeby jeden sezon to względnie działało, to będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, 100lar3k napisał:

X12 też posiadam przeplatał cały zeszły sezon i zimę i nadal nie jest wyciągnięty. A przynajmniej przymiar w ogóle jeszcze nie wpada.

Na temat łańcucha wypowiem się jak go zajadę.

Z tego co wiem OK są KMC do 9 i 10, potem już nie warto. Ale to jest to co słyszałem i też potwierdza się tu w wypowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co wiem OK są KMC do 9 i 10, potem już nie warto

Ja jeżdżę na dwóch KMC DCL 11s, każdy mam już po 5.5 tys. km. Kaseta ma 10tys. km. Wszystko chodzi jak żyleta, chociaż przymiar 0.75 już wpada. Zamierzam jeździć na tym zestawie aż do zarżnięcia. Patrząc na kulturę pracy napędu, pewnie ten rok (czyli jeszcze  +5tys. km) jeszcze wytrzyma.. Oczywiście pozostaje kwestia określenia "warto", bo DCL nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać i wymieniłem moją 520 na 830. Garmin 520 "idzie" dla żony, chciałem sprzedać ale nie! bo nie! (żona)  Ja go chcę ... no i "na władzę nie poradzę" :). Świeżo wyjęty z pudełka ładuje się, choć już zrobił ze mną dzisiaj 36 km, wrażenia ;) jeszcze nie wiem... co już w tej chwili mi się w nim bardzo podoba. To, to że mam skonfigurowane odpowiedzi na sms-y, Signala - nie muszę sięgać po telefon żeby odpisać np. jestem na rowerze :) i jadę dalej bez zatrzymywania się. 

signal-2022-05-19-163510_001.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wymieniłem bagażnik montowany do sztycy na przyzwoity bagaj, model Taki Jaki Był W Sklepie. I w końcu mam cały sprzęt, żeby móc wyrwać się na kilkudniową wyprawę rowerową z nocowaniem na dziko i tak dalej. Pozostaje tylko znaleźć na to czas :)

IMG_7265.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x Continental Terra Speed 700x40

Gdyby ktoś był zainteresowany, to na Allegro pojawiły się w bardzo dobrej cenie 197 zł. Nie kojarzę, żeby na przestrzeni ostatniego 1.5 roku były tańsze ( chyba że chwilowo w Biostern).

Aktualnie mam Tufo Speedero, które zyskują coraz więcej zwolenników. Jestem z nich zadowolony, ale jestem ciekawy czy Black Chilli da to poczucie miękkości podczas jazdy, tak jak to było z szosowymi GP5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszły mi ostatnio dętki kiedy rower stał sobie na stojaku, okazało się że taśmy na obręczach koślawo założone nawet nie zasłaniały otworów na nyple i jakieś krzywo wycięte więc trzeba będzie zmienić. Przy okazji pare łatek samowulkanizujących się.

PXL-20220531-175106085.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...