Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Epixona dwa lata temu pogoniłem i jeździł DT Swiss OPM ODL. Ale miał pecha tydzień temu podczas serwisu 😱 i trzeba było coś szybko kupić, żeby jeździć.

 

EDIT.

Ale tego, co wymyślił, że trzeba zdejmować grip do montażu manetki to ja serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez cervandes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie co do tych butów są jednak nie przesadzone, miłość od pierwszego.. przymierzenia. 😁 Mam teraz dylemat czy nie zwrócić i dołożyć do Pro.

Spoiler

Kupon na 30% rabatu w oficjalnym sklepie Abibasa tutaj https://kuplio.pl/kupony/adidas?coupon=29694 , wchodzi na te buciory ale nie we wszystkich kolorach. :)

PXL-20220509-175156955.jpg

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- manometr cyfrowy Topeak Smartgauge D2 - bo okazało się, że mnie pompka oszukuje i zamiast na 1,4-1,5 - jeździłem na ponad 2 barach... 😅
- zielony FL 120ml - powrót do korzeni, bo mokre i błotne fragmenty wyścigów w górach pokazały, że wynalazki nie zawsze dają radę ;)
- spinka Shimano SM-CN910-12 - bo w razie czego lepiej mieć, niż nie mieć :)

biste.thumb.jpg.7b4cd013607102360025905da8ada79a.jpg

Zastanawia mnie tylko to żółte opakowanie manometru i napis "DIGITAL BACKLIT LCD DISPLAY GAUGE". W Google widać go w szarym opakowaniu, a wszystkie żółte są w ofertach Aliexpress i Shopee. No i podświetlenia, to on nigdy nie miał...
Ciekawe, czy to podróbka od majfrendów, czy Topeak zmienił opakowanie. 🤔

 

P.S.
Dopiero teraz na zdjęciu zauważyłem błąd na etykiecie Finish Line'a. :)))

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie zakupy rowerowe, jeszcze przed głównymi zakupami w czasie pełnego sezonu zakupowego rowerowego ( Lipiec - Sierpień ) 

Najważniejsza rzecz !!! Udało się kupić oryginalny ( dodatkowy ) padzior !!! do PlayStation 4 Pro, nie w kolorze czarnym.Grę polecam, bo super sztos, co prawda kupiona już trochę wcześniej, ale jedna z nowości, wyłącznie na PlayStation :thumbsup: Nie wiem czy spinki od Shimano będą pasować do łańcucha KMC, jakoś tak wyszło. Kupiłem spinki od Shimano, a łańcuchy od KMC :D w sumie to w łańcuchach KMC są dodatkowe spinki w pudełkach, jak będzie pasować spinka od Shimano to też będzie, tylko czy będzie pasować ?, jak nie, to się kiedyś kupi coś od Shimano.

Przerzutkę tylną Shimano Deore ( na dwanaście biegów ) kupiona awaryjnie, na awaryjną sytuację ...      

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SH najtaniej w przeliczeniu na km wychodzi m6100. Odnośnie trwałości bezwzględnej XTR/XT.

Z tym, że łańcuchy SH 12s dobrze działają tylko na kasetach SH. Na alternatywnych (sunrace itp.) ich praca pozostawia trochę do życzenia.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Używam KMC i jestem z nich mega zadowolony. Posiadam kmc x10el ti wytrzymał dłużej niż shimano hg95[obecnie kmc ma przejechane około 10kkm i przymiar dalej nie wpada a napęd nie wykazuje zużycia]. Posiadam również X11ti  gold pierwszy wytrzymał w rowerze jakieś 4 sezony. Dodatkowo teraz mam kmc x12 ti gold i kmc11 do e-bików. Ten ostatni kupiłem z ciekawości.

Nie dbam jakoś specjalnie o napęd, staram się żeby nie był za bardzo zapiaszczony, jeżdżę na jednym łańcuchu przez całe życie napędu, bo nie chce mi się co chwilę zmieniać.  Jeżdżę rowerami przez cały rok. 

@_Piotrek Ja mam odmienne zdanie na temat łańcuchów KMC. Uważam, że są dobre.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja jeżdżę na budżetowych KMC ale też złego słowa nie powiem, w zeszłym sezonie najzwyklejszy KMC X8 po ok 5k km. zaczął wpadać w 0.75 jeżdżone we wszystkich warunkach w tym zimie i deszczu.. bez rotowania.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do kmc do X10 włącznie nie mam żadnyxh zastrzeżeń. X11 są już słabsze niż shimano xt/ultegra ale jeszcze jakieś przyzwoite przebiegi osiągają. X12 pod względem trwałości to jest kpina. Powłoka TiN ładnie wyglada ale trwałości ni huhu nie poprawia. Zjeżdam w tej chwili jedenasty łańcuch X12 (miałem różne: szaro-czarne, srebrne, złote, czarne i ept). Żaden nie przejechał wkęcej niż 1000km do wyciągnięcia 0,5% mierzonego na PT CC-4.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 100lar3k napisał:

Nie dbam jakoś specjalnie o napęd, staram się żeby nie był za bardzo zapiaszczony, jeżdżę na jednym łańcuchu przez całe życie napędu, bo nie chce mi się co chwilę zmieniać.  Jeżdżę rowerami przez cały rok. 

@_Piotrek Ja mam odmienne zdanie na temat łańcuchów KMC. Uważam, że są dobre.

@100lar3k ;)

Kiedyś miałem jakiś łańcuch KMC nie pamiętam jaki, ogólnie zawsze miałem w napędzie łańcuch Shimano Deore XT, raz czy dwa razy miałem łańcuch SLX, nie było na stanie i nie miałem już wyjścia, miałem też parę razy założony łańcuch Shimano XTR ze względu, że nie było łańcuchów SLX / XT. 

Te łańcuchy KMC mają " cuś " takiego że nie rdzewieją, nie trzeba czyścić łańcucha po jeździe w mokrych warunkach, kiedy już nie chce się czyścić roweru, i dopiero na drugi dzień zabieramy się za mycie napędu i całego roweru. Nie raz miałem tak, że rower tak uje@ny, że już nie miałem ochoty myć roweru wieczorem, a co mu się stanie jak sobie przez noc ubrudzony poczeka ... :P 

Nie wiem czy to plus czy nie, że nie ma tego nalotu rdzy, w Shimano miałem czasami ten rdzawy nalot, nie zawsze, ale jak bardzo dostał w dupę napęd, to na drugi dzień gdy zabierałem się za mycie roweru był ten nalot na łańcuchu Shimano.       

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... nie rdzewieją... ale tylko ept i TiN... inne po jednodniowym wypadzie w mokry teren i olaniu mycia/suszenia roweru na następny dzień wyglądają tak:

 

20220226_091536_resize.jpg

20220226_091541_resize.jpg

20220226_091607_resize.jpg

20220226_091615_resize.jpg

11 minut temu, Brombosz napisał:

A łańcuchów XLC ktoś używał? Cena z outletów dosyć korci, ale nic o nich nie wiem.

Raczej szkoda niszczyć kasety 12s na testy (w napędach do 11s włącznie relatywnie tanie są łańcuchy ogólnie polecane).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...