Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

No to faktycznie nie przykręcaj, szkoda pocharatać tych pedzi o kamerdolce czy co tam😜

Ja: uchwyt na kierownika do cegły gub pro1 oraz uniwersalny bagażnik majfrend rockbros z pompką w promce. Ciekawe, jak na niego zmieszczę namiot trójkę, dwie matki i dwa psie wory😁czczcczcccczczcczczczcczczcccczczcczczcczcccczczcczczczcczczcccczc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sakwa Crosso Zipper LITE M https://crosso.pl/produkt/torba-zipper-lite-bikepacking/

po pierwszym u zyciu już widzę, że "trochu nerw" będzie mnie ona kosztować - jest cienka i nie robi super wrażenia pod kątem wytrzymałości

za to rozmiarowo mi podpasowała i system montażu jest dosyć elastyczny

niby jest wodoszczelna

Wcześniej miałem przydużą Pro Discovery https://alltheway.pl/na-rame/4548-sakwa-rowerowa-pro-discover-55-l.html - z bidonem było u mnie ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły buty dla mnie i dla córki - Shimano AM-503 - czyli najtańsze buty AM do zatrzasków. Są zaskakująco wygodne i w ogóle super. Oboje zachwyceni po kilku kółkach w garażu. Nawet nie wpięte świetnie się trzymają na pedałach (bo w podeszwie jest długi kanał w którym się mieści zatrzask, a podeszwa jest bardzo przyczepna). Tylko uwaga! Trzeba kupić większe niż inne buty - na mnie idealne są 47 a buty nosze 45-46. Poprzednie Shimano też tak miały. I córka też ma 2 numery większe niż zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2022 o 14:17, Sobek82 napisał:

Obajtek premium pro grease for unique bike.

41397185_IMG_20220422_1414482.thumb.jpg.8cafff37b0c7905a8f4331f19f2ffdee.jpg

Pozdrow'er 🤗

Kurła, to ten niekończący się smar! Kupiłem go 6 lat temu do smarowania pierwszego roweru i do tej pory zużyłem może z 1cm z tej puchy! 🤣


Żeby nie było ot - do mnie przyjechały zamówione wczoraj kolejne dwie sztuki łańcucha CN-M8100. Co ciekawe, kupiłem je w tej samej cenie, co 1,5 miesiąca temu - 169 zł. Pojawiły się w tym samym sklepie, są z polskiej dystrybucji. Nie wiem, skąd oni je wzięli, bo w sieci są jakieś pojedyncze czasami znacznie powyżej 200 zł. Może mają jakiś zapas i rzucają partiami, żeby inni nie kupowali hurtowo.

shim.thumb.jpg.d3370fe594acfb563ca7cf7c90175d40.jpg

Edytowane przez TheJW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet tych koł 2-3 lata temu kosztował 600-800zł. Złożyłem na tym secie około 20 rowerów pod konkretne zamówienie. Jeden zostawiłem dla syna (jest chyva w moich rowerach w tutejszym garażu). Fajne kołą ale za wąskie na dzisiejsze standardy a nowsze piasty 240 wyglądały o niebo lepiej (swoją drogą następna gen tych kół też chodzila w równie przyziemnych pieniądzach a występowały w szerokościach 25, 30 i 35mm). W primalu mam takowe w wersji 30mm.

A btw to nie 1 na 1501 tylko koła xr/xm/ex1501 spline 1 = piasty 240s, szprychy competition, nyple squorx prolock i obręcze z danej kategorii zastosowań np. w kołach xm były obręcze xm401.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1 szt. kosztowały 800zł, przy 24 szt. wychodziły 630. Na aledrgo i innych olxach janusze już wzięli swoje bandyckie marże. W tamtych czasach jeszcze dawało się kupić resztki z magazynów producenckich, szczególnie z Niemiec (stąd miałem te staruszki xm1501) i z UK (stąd mam xm1501-30 - komplet kół 160GBP). Jak się kończył dany model komponentów to za śmieszne pieniądze wszystko szło byle szybko (amortyzatory, hamulce, korby, koła szczególnie nie-boost). Dzisiaj takie coś już nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @Dokumosa, trochę jakbym ja napisał że rok temu Garmin 130+ kosztował 570 zł...

Kosztował tyle, na wyprzedaży Amazon.

Także pisanie takich rzeczy, nie wspominając warunków zakupu, to trochę zakłamywanie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Normalnie śledziłem wtedy ze 4 brytyjskie dyskonty rowerowe i ze 3 niemieckie oraz ofertę dwóch marek niemieckich. Obecnie  wg relacji jednego z Januszy hanlujących na aledrogo, wszystkie rzesztki z góry na 2 lata sobie zaklepują bezpośrednio u producentów a zdarzają się też licytacje.

Co do piast 240s to w ubiegłym roku za niecałe 900zł kupiłem komplet nowych mtb bez-boost i to w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim szukaniu i tygodniach czekania na dostawę przyszła z Chin dźwigienka sprzęgła do przerzutki 7100 (ta sama co do 8100 i 9100). Dziś montaż. Poprzednia w nieustalonych okolicznościach się złamała. 47.90PLN za taki wihajster. Ale Google i dokumentacja Shimano czynią cuda.

IMG_0826.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem SPD-SL R8000. I tak mam buty szosowe, więc żadnego pożytku z zapięć mtb. "Stare" ES600 zostawię na wycieczki, jak kupię buty mtb.

Czekam teraz aż otworzą Szanghaj, bo przesyłki na razie nie dochodzą 😬, a na trenażerze by się przydały.

Pd-R8000.JPG.65a35a6ebc4292d2cd165266b9f94edd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...