Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Buty Shimano SH-XC300.

Na razie mam mieszane uczucia, mam nadzieję że się ułożą na stopie.

Za to BOA... beznadziejny jest ten system. Nie wiem skąd te zachwyty. ATOP który mam w butach z Decathlon, jest według mnie znacznie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOA to plastik fantastik. Najlepiej to chyba Sidi sobie to ogarnęło. 

Zresztą ciżemki od shimano to poziom Sprandi ........czyli tanio nie koniecznie dobrze. Zresztą z butami to jest chybił trafił..... loteria. Jedne są super drugie do bani, nie koniecznie idzie za tym wydana kasa ;-(((

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale mam wrażenie że trzy modele z Decathlonu które mam są wygodniejsze. No ale uczciwie mówiąc, nie pamiętam jakie były odczucia jak były nowe. Dodatkowo są na nieco szerszą stopę niż moja, ale nie będę ich zwracał, tylko sobie pokombinuję z wkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, cervandes napisał:

Smar do sprzęgła + jak mawia mój dziedzic - 'ochronki' na ramiona korby + preparat na ugryzienia (degryzer).

 

734d8dc0c067fd4590369f1b872795e6.jpg

Używałeś kiedyś tego Degreasera? Bo ja tak i możesz być zaskoczony co to jest 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😲 To jest najbardziej tłusty z odtłuszczaczy jaki istnieje. Niczym się nie różni od brunoxolu czy WD40. A ja bym tym pewnie tarcze zaczął czyścić 🙆‍♂️

 

To ma takie działanie, jak Brunoxol, że jak są mega złogi z wysuszonego smaru, to pięć kropel rozprowadzonych po napędzie rozpuszcza ten brud. W sumie to mi się toto przyda, bo mam takie postanowienie, że kolejnego kompletu napędu absolutnie nie będę w żaden sposób mył, szejkował, płukał. Tylko przecieranie szmatą (może być z tym odtłuszczaczem :D) i smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak płyn do czyszczenia smaru jest świetny, ale jako tradycyjny "odtłuszczacz" beznadziejny.

Całkiem podobny jest Bio Degreaser z Decathlonu. Tyle że tamten to już praktycznie olej kujawski. Zaletą jest to, że nie śmierdzi. Pachnie jak olej spożywczy z lekko domieszką chemii.

Ja właśnie robię serwis Traila po sezonie i też nie mam zamiaru się cackać. Wytrę co tam się da z grubsza i tyle. Byłem zbyt leniwy żeby umyć cały rower, a teraz taka temperatura że i tak tego nie zrobię. Grunt że mechanicznie będzie sprawny.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 17:13, skom25 napisał:

Byłem zbyt leniwy żeby umyć cały rower, a teraz taka temperatura że i tak tego nie zrobię.

Wczoraj myłem napęd koło garażu. Spłukałem, nałożyłem pianownicą akrę na łańcuch i kasetę, zostawiłem żeby przegryzło na 3 minuty... i zamarzło 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...