Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gyrill napisał:

Daj znać czy to dobry zakup, jak Ci to świeci :)

Czy dobry zakup to jeszcze nie wiem, a świeci tak:

https://ibb.co/album/jVFRmD

Od najsłabszego do najmocniejszego trybu. Fotki takie na szybko klepane i nie widać za dobrze że lampka ładnie daje rade świecić po bokach, najwyżej jak ktoś będzie chciał to postaram się lepsze wrzucić. 

Aplikacja ModeMaker jest ciekawa, w sumie jest tam 15 różnych trybów świecenia co można jeszcze dodatkowo personalizować jak moc świecenia czy z jaką częstotliwością ma mrugać. Max można mieć 8 trybów przypisanych. 

Edytowane przez Mandoleran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, Lezyne ma takie lampki które też się włącza przez aplikację. Tak się zastanawiałem, po co...

https://ride.lezyne.com/pages/smart-connect

To jest tak idiotyczne, że ciężko mi to pojąć. Stoi przy rowerze, może kliknąć lampkę w sekundę, no ale nie. Lepiej wziąć telefon, ustawić tryb, włączyć. No i jeszcze ten przykład jak na skrzyżowaniu zmienia tryb, akurat mając odpaloną aplikację. Po co? Dokąd ten świat zmierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj

@skom25

To nie jest tego typu aplikacja, nawet nie wiem czy jest ona na fona. Po pobraniu na kompa po prostu sobie programujesz tryby jak i samą ilość trybów ( chcesz mieć 1-2-3 tryby, czemu nie.. możesz mieć ) to akurat jest spoko opcja bo mogę sobie zaprogramować i spersonalizować wg. siebie, a nie tyle ile producent wsadził co trzeba się przeklikiwać. 

Raz poświęcony na to czas i masz tak jak lubisz, tak jak chcesz 😉

Spoiler

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cervandes napisał:

Przyjechał Garminek nowy. Dżizas, jaki on jest maleńki względem Edge Explore!!! Przy takich gabarytach Explore powinien chodzić na baterii przez tydzień a nie o połowę krócej.

 

2bc52a8ecfc7940767da6b2b0dff6e13.jpg

 

 

 

Niestety, pierwsze testy nieprędko, pogoda fa tal na. Obawiałem się lekko obsługi guziczkami, myślałem, że to regres względem Explore - ale nie, klika się spoko, błyskawicznie przeleciałem przez konfigurację.

Kolego, ale duży wyświetlacz nie pali się za darmo. Nie porównuj E530 do explorera, jak już to może do 1030 plus gdzie praca baterii została znacznie zoptymalizowana, nawet jak na tak wielki telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pulse napisał:

Kolego, ale duży wyświetlacz nie pali się za darmo. Nie porównuj E530 do explorera, jak już to może do 1030 plus gdzie praca baterii została znacznie zoptymalizowana, nawet jak na tak wielki telewizor.

Kolego, różnica jest bardzo mała, na szerokość są identyczne a na wysokość ze 12mm różnicy. Edge 530 jest o wiele lżejszy, różnica 116 vs 76g jest kolosalna. A mimo tego działa na baterii o wiele dłużej.

 

Jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy z Black Friday, pierwsze części nowego napędu na następny sezon.. wszystko kosztowało ~200 zł. i obyło się bez dodatkowych opłat. 😍

Reszta będzie z Polski tylko czekam jeszcze na dostępność RD-M5120 w rozsądnych pieniądzach. ;)

PXL-20211203-150346477.jpg

PXL-20211203-150209029.jpg

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał Garmin  z black frajdeja. Do tej pory miałem Edge 300, Edge 800 , no i teraz 830

- mniejszy niż się spodziewałem ale bedzie

- interfejs zamotany okrutnie. Dobrze, że mam doświadczenia z 800 to było ciut łatwiej ale i tak mam kilka zagwozdek z, którymi nie mogę sobie poradzić.

Najbardziej wkurza mnie komunikat GOTOWY DO NAWIGACJI, który wyświetla się nad mapą podczas jazdy gdy nie nawiguję. Z reguły jeżdżę po śladzie i wówczas nie włączam nawigacji. Jadę po śladzie i nawet wyłączam wyświetlanie mapy tak, że mam czysty ekran z linią  śladu. Pod spodem dwa pola danych ( wolał bym 4 ale na razie nie znalazłem takiej opcji) W ten sposób jadę sobie jak po sznurku, garmin nie brzęczy i nie mruga co po chwilę, a zjechać z kursu przy zoomie 200-300m wręcz nie sposób. 

No i przynajmniej w 800 tak miałem, a teraz w 830 25% pola z mapą zajmuje mi właśnie ten denerwujący napis o gotowości do nawigacji. Oby jutro jako taka pogoda była to może coś wymyślę.

830.jpg

Edytowane przez lewocz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewocz ilość pól danych na mapie możesz zwiększyć poprzez zainstalowanie "data field"

W 1030 używam MapDashboard daje 6 pól do skonfigurowania  .

Mini EDGE Dash jako bardziej rozbudowany można wykorzystać.

Podejrzewam że jeszcze kilka w IQ store by się znalazło, największą bolączką przy większej ilości pól jest rozmiar ekranu w 830.

 

Pozdrawiam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2021 o 11:14, 100lar3k napisał:

A ja ostatnio coś takiego sobie sprawiłem. Czekam jeszcze za nakrętkami do tarcz bo okazało się, że sram sprzedaje tarcze centerlock bez nakrętek.

large.003_speedero.jpg.5c8a0bce7316e2097

Hej, mam prośbę - czy mógłbyś zmierzyć te Speedero 36, jaka mają realnie szerokość? U mnie wchodziłyby w tylne widełki na styk, więc jeśli są jednak nieco szersze, to musiałbym je odpuścić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem (w końcu przyszło...):

- kask ABUS Airbrakeer, ponownie w kolorze Race Grey - poprzedni poszedł na reklamację, ale zamiast nowego kasku dostałem zwrot pieniędzy (kiepsko z zapasami...)
- zapasową wkładkę do tegoż kasku - ale okazuje się, że kask wyprodukowany 09/2021 ma zmiany konstrukcyjne względem starszego i wyjęcie wkładki chyba nie jest już możliwe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury procedurami ale faktem jest, że po takim odpowietrzaniu częściej puszczają niewymienne kondomy w klamkach od M6000 w górę (w starszych nie było problemu). Obecnie staram się odpowietrzać tylko za pomocą lejka (95% pozytywnie zakończonych przypadków). Oleju w sh nie wymieniam (mam hamulce, które działają na fabrycznym od 6-8 lat bez najmniejszego problemu).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...