Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Skrzynka Dexter z Leroy Merlin:

https://m.leroymerlin.pl/warsztat/organizacja-warsztatu/skrzynki-i-torby-narzedziowe/skrzynka-narzedziowa-formula-a-alu-500-plus-46-2-x-25-x-24-cm-dexter,p263136,l2235.html

Oglądałem wiele różnych i w tym rozmiarze tylko ta była najsolidniejsza i najsensowniejsza. Oczywiście są jeszcze fajniejsze, ale dużo droższe. 

To jest skrzynka, w której będę trzymał większość małych narzędzi, części  zapasowych i chemii jak klucz dynamometryczny, skuwacz, klocki hamulcowe, oleje, smary w strzykawkach itd. Dokładnie, jak napisał @Dokumosa - zabieram ją na zawody i kilkudniowe wyjazdy. Generalnie mieści się w niej bardzo dużo, w połączeniu z ponad 70-elementowym zestawem kluczy Neo Tools dam radę na wyjeździe zrobić wszystko poza wybiciem i wprasowaniem łożysk. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://biostern.abstore.pl/linki-pancerze-i-koncowki-lacznik-pancerzy-jagwire-4szt-cha167,c69,p7619,pl.html

Łączniki Jagwire. Fajne, małe, nie rzucają się w oczy. Lepsze niż opaski zaciskowe, bo nie ściskają tak pancerzy. Wygląda to jakoś bardziej estetycznie.

https://biostern.abstore.pl/narzedzia-i-klucze-klucz-pro-y-imbus-4-5-6mm-czarny,c98,p6697,pl.html

Klucz Y PRO

Trochę jestem rozczarowany. Pasowanie do gniazd może być, ale bez rewelacji. Za to nie rozumiem dlaczego jest to zestaw 4/5/6 mm a nie 3/4/5. Gdzie w rowerze używa się gniazda 6mm? Ja kojarzę tylko pedały i to raczej głównie niskie modele Shimano. Tyle że co ja takim kluczem zrobię przy pedałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem mały upgrade roweru to wpadło parę części...

Pacjent to giant trance 2014.

Zrezygnowałem z napędu 2x10 a wpadł 1x11.

Przerzutka slx m7000

Kaseta slx 11/42 m7000

Łańcuch kmc x11el

Manetka slx m7000

Zębatka nw a2z 30T

Hak tylnej osi 

Tylna piasta sram 746

Sztywna oś 12x142 shimano

Tarcze magura storm hc 203 i 180

Klocki pół metaliczne a2z

Droper giant contact switch s

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryton Rider 420. Dobra cena bo 520 zł (o bonie jaki miałem nie wspomnę, ale się pochwalę -150 zł jeszcze). Finalnie za 370 zł przy rynkowej cenie w okolicach 640 zł (najtaniej 590 ) to dobry deal. Objeźdżone, łapie szybko GPS, a podłączony do Magene nie sprawia problemów. Apka jedynie łapie zwiechy przy wyłączaniu jej, ale to pikus.

W końcu będąc w lesie nie pomylę ścieżek i nie muszę co chwilę wyciągać z plecaka smartfona. Trasa brotuter>koomot>Bryton działa wszystko idealnie. Dla mnie wystarczająca zabawka. A i w końcu mam calling info, sms i powiadomienia z wielu apek na bieżąco.

Wiem, będzie marudzenie, ale uważam, że nie ma nic lepszego w kwocie +/- 600 zł, a ratując się bonem jaki miałem to już w ogóle. Teraz poprzednik leci na sprzedaż.

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe Eddy Current - rear. Dedykowana opona do elektryków. Dzisiaj założona i "zamleczona". Kawał solidnej gumy, która ma wytrzymać moją jazdę po kamieniach. Jestem zaskoczony łatwością z jaką dała się zamontować. Kilka dosłownie ruchów pompką stacjonarną i wskoczyła na rant. Ostatnio jeździłem na "Maxxis Minion DHR II, 2.6"" które wytrzymały jedynie po 1000 km. i padły. Jedna rozdarta z boku, druga pocięta na powierzchni czołowej.

Schwalbe_Eddy-Current_Rear.thumb.jpg.5c8c695e2b1cc97bf4725c9735f4fdae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te nylony? Kupiłem jesienią 2020, slizgowe "łozyska", jedno maszynowe po niecałych 2 tygodniach dostały luzów. Wyrzucona stówka, ale reklamowałem z opcją - nie chcesz następnych reklamacji to wymieniam na darmory. Suma sumarum kupiłem i tak miesiąc temu XT, ale jeszcze nie wiem jak jeźdżą 😜 Daj znać po jakimś czasie jak te Twoje Wheel, moze coś poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x Elite Vico Carbon 

Trochę jestem zawiedziony. Myślałem że są lakierowane bezbarwnym i będzie widać tą fajną strukturę karbonu, tak jak w wersji matowej. Tymczasem są polakierowane na czarną i wyglądają tak sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...