Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem co jest z nim nie tak... za fajny jest. Kombinerek nie weźmiesz do ręki żeby się pobawić... A to jak raz weźmiesz do ręki zrobisz co masz zrobić to sobie kręcisz na paluchu lezieź gdzie popadnie i odkładasz na chwilę "w dobre miejsce" zaraz przecież siegniesz... i odłożysz na miejsce. Ile razy ten klucz leżał u mnie na kanapie bo sobie nim wokół palca kreciłem... też ich kupiłem już że 4... jak ten przyszedł to mi żona jeden znalazła... W domu... W kuchni... herbatę z nim polazłem robić. Zresztą... to jest chyba jedyny klucz ktory biore do reki po nic... bo jest i się uśmiecha.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zgubiłem, a właściwie oskarżyłem ojca, że podczas ambitnego sprzątania piwnicy wywalił mi pudełko z przymiarem do cięcia rury sterowej, kompletem sterów, kilkoma kluczami itd. Ogólnie straty na dobre 200-300 zł, wszystko praktycznie nowe...

Tak, gapiłem się na ten karton za każdym razem jak byłem w piwnicy, ale w głowie coś mi się ubzdurało, że był biały a nie czarny. Z dwa miesiące mi to zajęło. Także czasami warto przejrzeć mniej oczywiste miejsca w "warsztacie", bo różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzisiaj różnica pomiędzy XT a XTR jeśli chodzi o pedały jest mniejsza niż kiedyś. XT chodzą po niemal 400 zł.

Przy okazji zakupu zbadałem temat ile zapłaciłem za moje leciwe, acz bardzo dobrze spisujące się M770 - 189 zł, to były czasy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jak kupiłem XT za 270 zł... Przejeździłem na nich sezon, rower sprzedałem koledze, on je odkręcił i po roku wystawił na sprzedaż. Sprzedał za 250 zł...

Dziwna to jest sprawa, bo ja ostatnio kupiłem PD-M540 za 240 zł. Wcześniej kosztowały koło 200 zł, więc różnica jakby mniejsza niż pomiędzy 270 a 400 zł.

Żeby nie było offtopu:

- Jagwire Road PRO Brake kit

- Klocki A2Z ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inflacja szaleje, więc trzeba kupować, zwłaszcza jeśli coś jest w dobrej cenie.

Przeglądanie allegro tak się u mnie skończyło:

 

DSCF3830.thumb.JPG.9d9d61b638392a0592a4fc65f3c412f7.JPG

Do tego pewnie będą szprychy Sapim Laser i coś się z tego zaplecie. 

Piasta Dura-Ace cenowo obecnie konkuruje z NT-F482. Bez zacisku waży praktycznie tyle samo (a od wersji SL jest jakieś 20 cięższa),  ale ma bębenek z tytanu i ciężki, ale pięknie stylizowany i zapewne wygodny w działaniu (jak wszystkie Shimano) zacisk. Takie małe dzieło sztuki, nie mogłem się oprzeć.

Myślałem, że bębenek będzie się częściej zazębiał (jak w XT), ale naliczyłem tylko 18 kliknięć. Novatec NT-F172 ma chyba 24 punkty zazębienia, ale w szosie to raczej bez znaczenia. 

Te obręcze to mają pewnie ze 20 lat i są wąziutkie jak na dzisiejsze czasy, ale szerszych opon niż 25 to tam i tak nie będę zakładał, a pewnie raczej 23 mm. Tylna (EST14) jest asymetryczna, choć to przesunięcie otworów jest raczej symboliczne i gdy wstawiałem dane do kalkulatora tylko nieznacznie (o kilka procent) wyrówna napięcie szprych DS/NDS. Natomiast dodatkowe 20 g "mięsa" z tyłu może się przydać. Jest jakieś 0.5 mm szersza od przedniej. 

Mam jeszcze przednią piastę Formula na łożyskach maszynowych (kiedyś kupiłem dwie sztuki i jedna trafiła niedawno do górala, a druga doczekała się na swoją kolej). Niestety w kolorze srebrnym, ale chyba już to przeboleję. Fajnie by się komponował jakiś czarny Novatec Nt-A 171, tylko że to znów te 80-90 zł trzeba dać i chyba już odpuszczę. Jeść też coś trzeba, nie?  

DSCF3832.JPG

DSCF3834.JPG

DSCF3835.JPG

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...