Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.08.2021 o 09:43, marcusling napisał:

Możesz napisać jak to pracuje? To jest ten najwyższy z obecnych sidów?

Tak najwyższy i najlżejszy zarazem. Zrobiłem na nim raptem 50km więc trudno mi się rozpisywać, ale wyczuwalnie lepiej od Reby wybiera najmniejsze nierówności. Jestem na etapie poszukiwania manetki blokady do niego.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u Powiem ci że zainteresowałeś mnie tymi butami podobają mi się, też się za czymś rozglądam moimi faworytami do tej pory były Reeboki Ridgerider 6 GTX (Gore-Tex) ale boję się czy nie będą trochę zbyt "terenowe" na rower no i wolałbym coś na niskiej podeszwie jak te Adasie.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu Te adiki mają cholernie sztywną podeszwę. Naprawdę sztywną. Ale też specyficzną gumę, na pierwszy rzut oka śliską, bo tak czuje jak chodzę po lastryku i np. betonie. Nie wiem jak się sprawdzą w terenie, bo mam z nimi dopiero niecałe 100 km, ale to jak są fajnie sztywne powoduje, że już je lubię. Sprawdzę w niedzielę na górskiej ścieżce i trawie, ale obawiam się, że nie będą tak dobre w kwestii trzymania się nawierzchni. Chociaż ludzie je chwalą na wypadach w góry. Sprawdzę sam niedługo. Mam jakieś trekinkgi Reeboka i Pumy i są przez tą piankę eva cholernie miękkie i amortyzują to co wkładasz w pedałowanie - stawiam, że to samo będzie z tymi co wskazałeś. Tu nie ma mowy, po prostu wszystko idzie w pedał. I tu też uwaga, odpowiednie pedały koniecznie, tj. piny i ich ułożenie. Mój chińczyk za 140 zł niedogadał się z nimi, w ogóle nie trzymał. Dopiero dartmoor jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Katalogowo to butów nie kupiłem od chyba 20 lat, dzisiaj w dobie ciągłych promek po sezonach można kupić tanio buty nawet na firmowej stronie (ostatnio miałem kod 25% na wszystkie produkty Adidasa z ich strony). Te buciory są do kupienia po 300 zł od oficjalnego dystrybutora Adidasa na Allegro, a nawet po 268 zł od jakiegoś biznesmena. Mam trekingi Reeboka i bieżnik nie przeszkadza tak jak to, że mają nieco odbijającą podeszwę i wybrzuszenia w okolicach punktu podparcia na bokach butów co skutkuje tym, że zawadzam o ramię korby.

A co do 5 10 to te buty są szajsem na dłuższe wyprawy - zero oddechu w nich. Miałem i oddałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem buty od fizik , takie trail i niby enduro. Na wycieczki ok dobre na lato , bo oddychają ,  ale na coś grubszego to raczej ostrożnie.. dla mnie za delikatne , wolę solidniej zabezpieczone palce w stopach  , już raz złamałem  na rowerze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki Ja jeźdzę do temperatury 0 stopni i mam w nich nadzieję objechać 

@keltu Wszystko w nich ok, naprawdę są france sztywne,  ale jedyny minus z racji gumy z jakiej są kiepsko trzymają się pinów. Sądziłem, że zmiana platform na Dartmoory pomoże, ale nie, czasami noga poleci z platformy. Na innych chińczykowych droższych niż Dartomoor to samo.  Jeszcze pokombinuje z pinami, może jakieś dłuższe. Brak mi pomysłów, a szkoda, bo buty poza tym zawaliste. Tylko ta niepewność w trzymaniu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem zestaw narzędzi rowerowych z lidla ;) A w czwartek jadę do Bydgoszczy do Decathlonu (120 km w jedną stronę) odebrać właśnie zakupiony jeden z ostatnich trzech Rockriderów ST 540 w rozmiarze M w tym kraju 🤣

Chciałem Unibike albo Krosa ale nie ma rozmiarów. Jak za dawnych czasów. Kasa jest ale nie ma na co wydać... 💩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dokumosa napisał:

freeridery

Miałem 2 modele, wyglądające jako oddychające ( te z dziurkami z przodu i drugie takie jakby z twardego materiału ). Porażka po 4 godzinach noga mokra. W tych zrobiłem 90 km i wróciłem z suchą nogą a na zewnątrz było 28 stopni.

Który model używałeś i wiesz, że noga w nim jako tako oddycha? 

 

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...