Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

No elegancko weszło, w sumie o wiele łatwiej niż się spodziewałem. Dużo gorzej było przy wybijaniu (śrubokręt/przedłużka z zestawu kluczy nasadowych itd) więc w jakiś wybijak chyba zainwestuję

@TheJW no ja niestety na magiczną puszkę ze śrubkami nie mogę liczyć. Ojciec jeszcze nie ma 60 lat, zamiłowanie do mechaniki ogromne i wszystko co posiada jest mu niezbędne😁 Ostatnio kupił sobie terenówkę, problem w tym, że bez silnika. Dnie coraz dłuższe więc mam nadzieję, że ogarnie temat do moich kolejnych odwiedzin bo chętnie pośmigam.

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nie na temat to drugi mostek accenta Seventeen 110. 

Ja mam 46 lat i w opór narzędzi i "przydasiów" a i tak łażę do ojca po graty. Słowo daję jak Shimano wymyśli jakiś wklęsłowypukły wieloklin z niewymierną liczbą zębów ... to mój ojciec ma do tego pasujący wichajster.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakbym miał bliżej do rodziców (300km) to nawet bym sklepów budowlanych/metalowych nie odwiedzał. Odkąd przeprowadzili się na wieś i tata wybudował sobie "warsztat" 12x8m z kanałem to nazbierał tam kilkanaście ton jakiegoś szpeju. Nawet ramy z wsk są mimo, że nigdy takiego motocykla nie miał. Ogólnie lubi majsterkować i kiedy trzeba było ogarnąć np. bramę 5m + furtkę to wszystko zostało zrealizowane z posiadanych zasobów😁 Zresztą sam się do tego trochę przykładam bo kiedy widzę np. jakieś ciekawe narzędzia za dobrą kasę to kupuję i podrzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wojtt80 napisał:

@meitner99 a pod siodelkiem jaką torbę masz? Szukam czegoś podsiodlowego.

 

Topeak Aero Wedge Pack w rozmiarze Medium

 

2.jpg

3.jpg

 

Mam do niego zapakowany zestaw naprawczy z łyżkami, hakiem przerzutki, multikluczem, spinkami do łańcucha, łatkami, pompką, zestawem naprawczym do Tubless i zapasowa dętka. Oprócz tego minimalistyczna apteczka, paczka chusteczek i awaryjny żel :) 

Edytowane przez meitner99
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Libijczyk1 napisał:

Albo grubo albo wcale ;) będzie jutro serwis yari rc, i recon silver tk :), i piasty przesmaruje

20210430_084335.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

20210430_084435.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

20210430_084221.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg

Co to jest ten Top Grease? Zielony taki jak Premium aka Dura Ace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał części od Shimano, to na FB wrzucili że trochę tego mają po poszukiwaniach w Europie. Raczej sprzęt z wyższej półki.

http://bikeservice.com.pl/

https://pl-pl.facebook.com/ProfesjonalnySerwisRowerowy

Od razu powiem, że tanio nie będzie, bo nie było nawet przed pandemią. Chociaż czasami wrzucają fajne promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem koronki na allegro, długo ceny miały 'znośne', ale została ostatnia sztuka w starej cenie, musiałem wziąć na zapas.

 

54a0282f7100f736a17e8080c9515bc3.jpg

 

Co ciekawe - kształt zębów jest po moich 16000km idealny. Na szerokość jednak lekko widać na używanej zębatce zużycie. Póki co kręcim dalej, żadnych objawów zużycia nie doświadczyłem. Widać przytarte krawędzie tych węższych ząbków głównie.

 


4d50a2d388ccefbbe4a46157679dd3ae.jpg


5749a8bc744fb6581fd6cf911e1f1157.jpg


ab9a070024ab4607a67d3121701dd32f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...