Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, TheJW napisał:

Jako, że nie lubię zmieniać czegoś, co jest sprawdzone i dobre, po raz trzeci:

zębatka owalna Banless 34t :)

 

Mam u siebie założoną dokładnie taką samą. Praktycznie wskoczyła na miejsce zaraz po nabyciu maszyny. Ile km Ci wytrzymują?

@CoolBreezeOne Już ich nie ma niestety - a pewnie nabyłbym chętnie dodatkowy, bo obecny coś za szybko wymiar traci i leży tylko jeden na zapas.  😉.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam napęd w całości w momencie, gdy jest w stanie agonalnym, więc ciężko powiedzieć, ile sama zębatka wytrzymuje. Generalnie na aktualnym napędzie zrobiłem niecałe 4600 km (szlag, myślałem, że dociągnąłem chociaż do 6000...drogi interes :D) i nie budzi on już mojego zaufania. Zębatka siłą rzeczy jest mocno zużyta - przy tak wyciągniętym łańcuchu jak mój nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą masą to sie krygujesz. W końcu Ci trenażer pożyczę, mam gwarancje do listopada a z taka nogą wszystkie felery wyjdą na wierzch :D

PS: Obstawiam 330.

Tak sie teraz zastanawiam - mi na 4 łańcuchach robi 12 tkm do zgonu ale to napęd dziesiatkowy, chyba znacznie  bardziej wytrzymały. Moze to już tak ma byc, że lepiej już było ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę sposób na sprawdzenie tego bez kupowania pomiaru mocy, to dam Ci znać. :D Może pożyczę od kogoś na chwilę trenażer smart jak skończy się okres chomika.

Napęd 2x11 zajechałem chyba jeszcze szybciej, ale nie pamiętam już dokładnie... 🤔

W każdym razie jeszcze nie zakładam nowego, ten mimo swojego stanu jeszcze jakoś działa i nie przeskakuje (chociaż ostatnio dwa-trzy razy coś już zaczynało się dziać). Wyciągnę z niego ile się da. ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TheJW napisał:

Jak znajdę sposób na sprawdzenie tego bez kupowania pomiaru mocy, to dam Ci znać. :D

W sumie to jest dosyć proste. Znajdujesz podjazd kilkaset metrów vert z 7% i ciśniesz do pożygu byle nie za ostro na początku. Liczysz i odejmujesz z 10% na opory toczenia. Mi się zgadza +- 3% :D 

900 VAM to jest okł 250W dla 85 kG.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od trasy. Jak coś bardziej maratonowego, to średnia wychodzi 80-85. Jak coś pod XC, to średnią czasami i 70 pokazuje. Proste technicznie trasy w okolicach 88-90. Ale to z pamięci. Wiadomo, że im trudniejsza technicznie trasa, tym niższa średnia kadencja, bo Garmin ma jednak opóźnienie w odczytach, a uśrednia wszystko. "Przelotową" staram się generalnie trzymać w okolicach 90-95.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kadencja jest problemem. Ale właśnie doczytałem dokładniej, że dopiero będziesz testował x01. Mam od 430 km u siebie i praktycznie jak nówka. Nx o takim przebiegu już był wyciągnięty, a przy 630 km go zdejmowałem, bo szkoda mi było kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wkg napisał:

mi na 4 łańcuchach robi 12 tkm do zgonu ale to napęd dziesiatkowy, chyba znacznie  bardziej wytrzymały. Moze to już tak ma byc, że lepiej już było ?

Ja generalnie jeżdżę na 2 łańcuchy. Pierwszy set: jeden łańcuch do 4500km, później drugi i dociągnąłem napęd do 11kkm. Drugi set: cykliczna wymiana co 2kkm i napęd wytrzymał do 10kkm. Teraz mam 3 set - wymiana co 1kkm i niestety przy 9kkm przeskakuje mi łańcuch i to nie na kasecie a na blacie. Myślałem, że wytrzyma do 10kkm ale nie ma co się zastanawiać, trzeba wymieniać bo nawet pod krawężnik nie można bezpiecznie podjechać.

@wkg Wg specyfikacji Twój rower ma dokładnie taki sam napęd jak mój: kaseta HG50 11-36, korba z tarczą 36T (jest identyczna dla M617 i M677) i łańcuch KMC X10EL i na 4 łańcuchach tarcza wytrzymała 12kkm czy tarczę zmieniasz częściej???

ZAKUPY

> Napęd na zapas: tarcza 36T (chyba ostatnia na allegro w miarę normalnej cenie) i kaseta 11-36 od majfrendów 

> Olej 15WT i 4 uszczelki gąbkowe do amortyzatora

> klocki B01S

 

Edytowane przez provayder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to trudno porównywać, zależy od nogi, terenu, piachu i takich tam więc nie wyciągałbym zbyt daleko idących wniosków. ale tak, na 4 łańcuchach tyle wytrzymała. Mam wrażenie, że tarcza się bardziej zużyła niż kaseta ale oczywiście ani jedno ani drugie nie przyjmowało już nawet łańcucha wyciągniętego  na 0,75.           

Różnica była taka, że na kasecie przeskakiwał przy mocniejszym depnięciu a na tarczy i bez depnięcia :) Wiem, bo  próbowałem na trenażerze z nowym łańcuchem i kasetą. 

Myślę, ze to nie robi różnicy ale kasety mam XT 771 a blat 38. Na HG-50 było mniej więcej tak samo. Ale po 4500 na łańcuchu to już dawno nie miałbym napędu. Myślę też, że po 1500 już by nowy łańcuch nie wszedł.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka tarcza nie wygląda na bardziej zużytą niż ta co przejechała 11kkm a mimo wszystko wcześniej nie miałem takich problemów z przeskakiwaniem łańcucha na tarczy. Oczywiście diabeł tkwi w szczegółach i jakby się dokładnie pomierzyło obie tarcze pewnie wyszłyby jakieś różnice. Mógłbym jeszcze przełożyć łańcuch ale chyba nie warto. 

Też kiedyś zastanawiałem się nad zmianą tarczy na 38T. Z tego co pamiętam, to trzeba też zmienić młynek z 22T na 24T żeby przerzutka to ogarnęła. Czy przy zmianie tarczy wydłużyłeś też łańcuch o 2 ogniwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...