Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

- Korba Tiagra 4700 48/34 172,5mm

- Kaseta HG500-10 11-28

Trzeba robić zapasy, bo okres chorych cen ma się w najlepsze. Trzy tygodnie temu kupiłem praktycznie ostatni łańcuch HG95, w sklepie u siebie za 85 zł. Kolejna dostawa będzie za kilka tygodni, chyba pięć, a cena to około 110 zł... 

Kasetę też udało mi się kupić względnie tanio, bo ten model na Allegro ociera się już o 190 zł. A przecież to Tiagra... A pomyśleć że jeszcze niedawno, wersja OEM kosztowała 87 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 10:55, skom25 napisał:

Trzeba rob zapasy, bo okres chorych cen ma się w najlepsze.

Wątpię żeby ceny wróciły do tych, które były. Jak sie sytuacja ustabilizuje, możliwe że obniżki będą, ale nie takie jak podwyżki. 

Docierają zablakane paczki (trzy tygodnie):

 

20210208_095317_copy_2064x1548_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JWO napisał:

W czwartek jest chinski nowy rok. Od soboty przez następne dwa tygodnie biznes zamiera w PRC

Kończę z zakupami, na jakiś czas;)

 

Godzinę temu, skom25 napisał:

Taki klucz wychylny jest cokolwiek warty? 

 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Co najmniej tyle co klucz "mighty".

Też tak uważam. Do mostków, kiery, zaciskow w sam raz, ważne żeby nie przeciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora przetestować Tokena. Ponieważ rama jest, jaka jest, to muszę przesuwać korbę lekko w prawo podkładką 1,8 mm, aby ramię nie zahaczało o łańcuch. Dlatego TK878 oparty na podkładkach pozwoli mi nieco odzyskać luzu na nadmiernie ściśniętej osi, bo standardowo idą tam podkładki 0,5 mm z obu stron. Miski tokena mają 10,4 mm grubości a Ultegry 11,4. Wprawne oko zauważy też, że powinien się ten suport kręcić nieco lżej... - ot odrobina szaleństwa ;)
20210208_164324.thumb.jpg.a4f64e3950d81358f2724ff399c79f72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 10:55, skom25 napisał:

- Korba Tiagra 4700 48/34 172,5mm

- Kaseta HG500-10 11-28

Trzeba robić zapasy, bo okres chorych cen ma się w najlepsze. Trzy tygodnie temu kupiłem praktycznie ostatni łańcuch HG95, w sklepie u siebie za 85 zł. Kolejna dostawa będzie za kilka tygodni, chyba pięć, a cena to około 110 zł... 

Kasetę też udało mi się kupić względnie tanio, bo ten model na Allegro ociera się już o 190 zł. A przecież to Tiagra... A pomyśleć że jeszcze niedawno, wersja OEM kosztowała 87 zł...

Ja już od blisko 2 lat testuję chińszczyznę "vg sports" i "top tkc" jeśli o łańcuchy i kasety chodzi. Względem Shimano na trwałości różnicy nie ma. Co do płynności przełożeń to kasety wymagają lekkiego "dotarcia". Po 500km działają jak należy. Łańcuchy bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze małe uzupełnienie w kwestii chińszczyzny, którą polecam. Łańcuchy kupujemy każde tylko nie złote. Ze srebrnymi nic się nie dzieje. Poniżej foto nieużywanego kawałka, który leżał w szufladzie...

20210209_093128_resize.jpg

A tu jeszcze link do wątku gdzie pisałem więcej o tych łańcuchach i kastetach: [Aliexpress] Sprawdzone zakupy - strona 38 - Rowerowe forum na max! - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten złoty co pokazałem nie był używany - zlazło pod wpływem patrzenia ;). Na rowerze po dwóch czyszczeniach łańcucha "złoto" ostało się tylko w miejscach gdzie szmata nie sięga. Te same srebrne łańcuchy na innych rowerach trzymają się dzielnie.

@TheJW Tu pisałem o chińszczyźnie z x-bridge: [Aliexpress] Sprawdzone zakupy - strona 31 - Rowerowe forum na max! - Forum Rowerowe - Największe w Polsce

Złoto schodzi tak samo szybko ;) i analogicznie te srebrne trzymają się bez zarzutu tyle, że akurat te podróbki KMC to byle jakie wykonanie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheJW napisał:

-  Chwyty ESI Extra Chunky - zawsze były Chunky, ale jednak potrzebuję grubszych
-  uszczelniacz do opon Stan's NoTubes 946ml - ulubiony i w mojej opinii najlepszy

sbike.thumb.jpg.4fe055a3b68c0da0ff4d33776fb7a1bc.jpg

Już jaram się paczką, która przyjdzie w piątek lub w przyszłym tygodniu! ;)

Kilka par chwytów już przerobiłem, miałem oczywiście te oryginalne z którymi kupiłem rower, następnie Odi Rogue i teraz mam Esi, nie nastawiaj się, że wytrzymają nie wiadomo ile, u mnie po dwóch sezonach okazyjnej jazdy już są wytargane, choć komfort całkiem niezły, teraz zastanawiam się nad Ergonami GS2, bo jak prawie 100kg oprze się na kierownicy, to jednak ręce to odczuwają, dlatego dobrze by było wtedy zmienić pozycje rąk.

 

Edytowane przez kuku83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...