Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

OK, proste jak konstrukcja cepa ; )

Dokładnie. Tylko trzeba uważać bo można zbyt mocnym dokręcaniem zerwać gwint na końcu szpilki. Ja z reguły zawsze mam kłopot z wyczuciem czy już starczy, czy jeszcze troszkę jeden taki zacisk uszkodziłem. Oczywiście zamówiłem kolejny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch KMC x9, szary. ;) Poprzedni, taki sam, przebieg około 1,6k km sam z się rozkuł. Na szczęście dojechałem do domu. Sprawdzian nie wykazywał nadmiernego zużycia. Kaseta o takim samym przebiegu, przyjęła nowy łańcuch bez problemu. Było skuć stary i jeździć, czy wymienić? Pytam z ciekawości. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DzikiKoziol wtf ? Serio sam pin wyleciał ?

Ja przy takich defektach wymieniam, pieron wie, czy gdzie indziej nie poleci. A wymiany nauczyła mnie linka przedniej przerzutki: po 800 km przebiegu zauważyłem jeden drucik urwany, ale myslę co tam, 800 km , jeden drucik - polecę jeszcze parę trasek po 30-40km. No i poleciałem, zaraz po tym pomyślunku, tylko 30 km na średniej do domu. Teraz już wiem -defekt = wymiana.

 

Co do tematu: 

- SM-RT81 180 mm na przód

- EBC czerwone do M6000 ( jednak lepsiejsze niż Jagwirki red )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxCava

Zewnętrzna część ogniwka odstawała, pin był w środku, nie wiadomo jednak na jak długo. :D Trochę tak pojeździłem - czułem coś dziwnego w pedałach - jakieś chrupanie - napęd w miarę czysty, brak luzów, przerzutki o.k. Dziś rano po raz kolejny oglądałem łańcuch i taka niespodzianka. Jeżdżę na własnoręcznie złożonym bułkowozie - ulepie, ale ciary mnie przeszły, co by było gdyby zerwał się w momencie intensywniejszego pedałowania. Rozstanę się z nim chyba. :P Btw, za 69,99 kupiłem w lokalnym rowerowym łańcuch w luksusowym, plastikowym pudełku. :D Wykąpałem, założyłem, nasmarowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DzikiKoziol napisał:

Btw, za 69,99 kupiłem w lokalnym rowerowym łańcuch w luksusowym, plastikowym pudełku. :D Wykąpałem, założyłem, nasmarowałem. :)

44 pln na allegro  ;) Przepłaciłeś, chyba, że Ci na pudełku zależało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2020 o 13:09, Danuel napisał:

A tak z ciekawości to do czego się ta opona nadaje (bez złośliwości)? 2.0 i zbity bieżnik  - asfalt? Szutr?

[Maxxis Grifter 29x2.0] ledwo jakieś 200km nawinięte... większość z sakwami , pod sporym obciążeniem bo letki nie jezdem

do sedna:

na asfalcie, na szutrze, na płytkim piasku, na mniej błotnistej glinie opona jako napędowa się sprawdza - jak na mój gust bdb :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...