Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, skoro TLR mi robię to nie widzę powodu, żeby zwiększać masę rotującą. To bardzo mocne opony. 

Właśnie wczoraj kupiłem Mezcala 2.25 TLR - zobaczymy czy jest przyczepna. Barzo trochę za traktorowa na tył a Peyote szybko znika.

Do tego klocki hamulcowe, Shimano PTFE, olej Shimano do hamulców, komplet do odpowietrzania, tarcze 38 i 24 do korby na niziny i kilka duperelek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki do vibrejków, bo stare mi "stopniały" przez zimę oraz conti race kingi 2.0 "drutufki". Trochę zwątpiłem przy "instalacji" kapci, bo firma mi napisała, że polecają do nich obręcze 21, a ja na standardowych 19 się bujam. Ale ładnie siadły, wyglądają trochę jak balon, ale fajnie się toczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bogus92 napisał:

Serio, aż taka różnica? Już wiesz dlaczego Maja Włoszczowska ma amortyzator DT

Kurcze, bardzo ciekawe, bo akurat widelce DT nie słyną z wybitnej czułości a przynajmniej ja takie opinie słyszalem, ale na pewno wykonanie i zaawansowanie tłumika to inna liga w stosunku do SR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

Kurcze, bardzo ciekawe, bo akurat widelce DT nie słyną z wybitnej czułości a przynajmniej ja takie opinie słyszalem, ale na pewno wykonanie i zaawansowanie tłumika to inna liga w stosunku do SR.

Planując przesiadkę liczyłem się z wydatkiem rzędu 1200 do 1500 na Rebę, Liska... No i zaglądam do naszego forumowego ulubionego sprzedawcy na allegro a tam DT. Poszukałem więc o nim opinii i ludzie są zazwyczaj zachwyceni pracą a brak popularności tłumaczą bardzo wysoką ceną DT. No i faktycznie, w nowych rowerach DT nie widziałem albo wcale albo nie pamiętam - a w detalu 3,5 kafla wydać na amorek to już trzeba naprawdę go potrzebować.

 

Miałem pod nogą i Foxa z FIT4, Reby, Recony Silver... I owszem, praca liska była cudowna, ale brakowało mi wciąż przekonania, bo on jakiś taki miękki się wydawał, wiotki. Z kolei Reba na której jeździłem była sztywna, ale pracy, tego pluszu Foxa nie miała. Kombinowałem pół godziny z ciśnieniem, ostatecznie uznałem, że do Reby też nie jestem przekonany. No i zostałem z Epixonem, mimo, że miał być na pół roku czy max roczek. Przejechałem na nim dwa i pół roku a DT kupiłem bo pojawiła się niebywała okazja. Epixony są droższe niż ten OPM :) Także nie było się nad czym zastanawiać - pierwsze wrażenia: pełen banan na twarzy. Przepaść jakościowa jak przy przesiadce z opon za 30pln na szerokie tubelessy na niskim ciśnieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cervandes napisał:

Z kolei Reba na której jeździłem była sztywna, ale pracy, tego pluszu Foxa nie miała.

Dzieki za opinie, faktycznie rzadko widać te widelce, A razem z grafitowym Authorem wygląda przekozak, gratuluję zakupu. Chyba Superior wkładał je do swoich wysokich modeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crosso dry big... z wcześniejszymi small mam już 4 :-)

SPORT ARSENAL SNC Art. 505 - mocowanie liche [2 z 3 rzepów są za krótkie], ale i tak dobrze rokuje [zwłaszcza molle na górnej pokrywie wydają się bardzo atrakcyjne] https://www.centrumrowerowe.pl/sakwa-sport-arsenal-snc-art-505-pd10763/

koła od Daveo - DT Swiss 533, piasty też DT... bo lekki nie jestem

pedały VP-196 - 298gram w tekturowym opakowaniu... jeszcze nie pogiąłem

Vittoria Saguaro 2.0, zwijana - na przód, jest ok, 656g

Continental Raceking 2.0, zwijana - poszła na tył, średnio się sprawdza na asfalcie*, 700g, ponoć rocznik 2020, włoski ocierają o przednią przerzutkę [Marin Muirwoods]

no i trochę części (kaseta, łańcuch, sztyca, koszyk BETO** z uniwersalnym mocowaniem) i narzędzi (bacik, przymiar do łańcucha, torx do tarcz)... na wszelki wypadek

 

*się zastanawiam nad Maxxis Grifter 2.0

**podróbki, mimo że z wyglądu i nawet w dotyku 1:1 to się nie nadają - łamią się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...