Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Kupione 2 nowe oponki Duro Primera 700x23c, wersja zwijana 120 TPI.

Otrzymałem dwie różne z różnych partii, ponieważ jedna ma 202 g, druga 184 g (raz pokazało nawet 180 g) na wadze kuchennej. Inne mają też naklejki na boku. 

Zapakowane jako komponent Kross'a :huh:

oraz kupione jeszcze używane kołka Shimano WH-RS20 (P) + WH-R500 (T)

dscn9795.jpg

dscn9796_1.jpg

dscn9797.jpg

dscn9798.jpg

Zrzut ekranu 2019-01-14 o 19.52.51.jpg

 

P.S.

Okazało się po większych oględzinach że są to dwie inne oponki, jedna 23c druga 25c zapakowane jako 23... Bieżnik też jest zupełnie inny

Edytowane przez Pegasus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drugie to też Duro tylko model Stinger. Nie będę już odsyłać, bo rower w serwisie i jutro będą założone. 25 pójdzie jako napędowa. 

Cena za sztukę 40 zł, na papierze wyglądają bardzo dobrze, zobaczymy jaka będzie jazda w porównaniu do drutu za 40-50 zł. Powinny być klasę wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedawca to nie bezwolne cielę. Powinien wiedzieć co sprzedaje, bo kupujemy od niego, a nie bezpośrednio od producenta. Skoro opony są w różnym rozmiarze, to ten błąd obciąża sprzedawcę. Jeżeli kupujesz jabłka, a sprzedawca nasypie Ci buraków, bo komuś się pomyliły naklejki na skrzynkach to też uznasz że sprzedawca jest OK?

Opony mają ewidentnie różne bieżniki, każdy ogarnięty sprzedawca powinien to zauważyć i zainteresować się towarem. Działanie minimum to powiadomienie klienta i zapytanie czy akceptuje różnice.

Edytowane przez Waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie zależało mi na czasie, wymieniałbym.

Jednak rower stoi w serwisie i chce już jeździć bo mam jeszcze ostatnie dni ferii, więc trochę chcę pokręcić. Na spinningu u mnie w domu wytrzymuje maksymalnie 40 minut, później robi mi się już nie wygodnie. 

 

Wczoraj udało mi się jeszcze wylicytować na WOŚP coś takiego https://aukcje.wosp.org.pl/rower-szosowy-romet-albatros-i8892652

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze was zmartwić sprawdziłem crankbrothersa na moim mtb rowerze to co potrzebuje na szybko na trasie to nim bez problemu obskoczę. Także nie jest tak to nieporeczne narzedzie jak go malujecie. Szkoda tez kupowac najtańsze multi toole bo to jest wykonane z nikakiego materiału. Mam jeszcze jedno okreslenie na taki materiał nic nie warty ale nie bede tego pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam parktoola IB-3 więc niby firmy specjalizującej się w produkcji narzędzi i drugiego IDENTYCZNEGO (nawet w tym samym niebieskim odcieniu) tylko bez napisu... Pierwszy kosztował ~60zł w wyprzedaży w jakimś niemieckim sklepie, drugi z ali za 12zł. Obydwa tak samo ch...wo zrobione ale się nie gną na byle czym a łyżka do kół ma nawet w tym plastiku zatopioną blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Dokumosa napisał:

- łańcuchy kmc x11.93 OEM

- hamulce br-mt520

- amor RS yari 27,5 boost debon air boost

- korba fc-mt700

- kaseta sunrace mx8 11-46

Orientujesz się czy do tego Yari wejdzie 27.5 o szerokości 2,8 i czy ewentualnie jakieś 29? 

Edytowane przez Mori4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem NN 27,5 2,8" w takim Jarku i było sporo luzu jeszcze. Odnośnie 29 nie sprawdzałem. Za jakieś 2 tygodnie niecałe (jak z ferii wrócę) będę mógł sprawdzić. W każdym razie miejsca na gumę jest dokładnie tyle samo co w boostowym Lyriku, Pike'u czy Revelu.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deuter Compact EXP 12 - tzw. el plecako.

Wybór był trudniejszy i bardziej czasochłonny niż rozważanie napędu... :(
Nie miałem dużych wymagań, jednak po tym jak mój Kellys Raft za...60 PLN (idealny plecak)...rozdarł się w środku niczym kobieta w połogu, trzeba było szukać czegoś innego.

Ostatecznie przeważyła regulowana i zarazem spora pojemność, duuużo miejsca na bukłak i podręczny schowek na gaz pieprzowy na kundle i ich niemyślących właścicieli.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...