Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

I jak to siodełko? Bo chcę kupić podobne (selle Italia novus boost superflow lub novus superflow endurance tm).

(Ale mają nazwy ;))

Mam od ponad roku a moze juz ze 2 lata, naprzemiennie z WTB Pure V. Ogolnie jestem wielki i uzywam siodelek 140-145mm szerokosc. WTB jest dla mnie idealne, ale na dlugich tripach mam dosc "naruszone" wnetrze ud zaraz ponizej krocza- taka specifika jego budowy. SE mialem kilka od X1, Shivera, i chyba jeszcze 2-3 i to jest pierwsze dobre, ktore "Jezus stworzyl" jak mowie- siadam i jestem w domu. Bardzo fajne jest zagiecie dzioba w dol na ultra podjazdach- ultra dla mnie oczywiscie.

Stosuje je glownie pod katem jazdy asfaltowo- szutrowej, bo mam sztywniaka i w teren WTB ma o niebo wiecej wysciolki i bardziej amortyzuje. 

Druga rzecz, ze wzgledu na to, ze jestem ciezki to czasem w upalne dni zaczyna mi irytujaco popiskiwac na stelazu- dobrze na nim pracuje.

Napisy sie trzymaja, wszystko okej. Do fulla wlozylbym je od strzalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shotgun a ktoś wersję masz dokładnie, bo Novus jest w kilku. I chyba żadna nie ma zagięcia dzioba?

Też mam Shiver w jednym rowerze, nie jest złe.

Ja z kolei jestem "wąski". Miałem robione pomiary ich systemem, wyszło że pasuje mi "S3", czyli dość wąskie. W sumie podobnie wyszło jak mierzyłem się innym systemem (wyszło 130-140mm). Shiver też jest dość wąski i pasuje. Tylko dziurę ma małą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowita noc za mną, klikłem se kółko przednie z piastą Shimano T3000, lampkie tylną Infini Apollo 501 i przerzutkę tylną Shimano Deore RD-M591. Tym samym zakończyłem ubogacanie mojego marketbajka. Jeśli będzie mnie jeszcze bawił, to po zajechaniu kasety na tył wskoczy dziewięć rzędów i takowe manetki z nazwą modelu na "D" się zaczynającą. Hehe, cieszy me oczy ta wspaniała maszyna, a naklejka na ramie "Szimano pałered" jest w 99,9% prawdziwa, no bo łańcuch jest KMC. :P

Edytowane przez DzikiKoziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michalr75 napisał:

u chińczyka za polowe ceny można nabyć to samo :)

Nie wiemy czy to samo w 100%. Wspieram Polską gospodarkę.

2 minuty temu, shotgun napisał:

Niestety to membrana TYPU windstoper i nie ma żadnych danych na temat jej parametrów.

Zobaczymy w praniu, najważniejsze to odpowiedni ubiór do temperatury, zazwyczaj ja po 3 km się rozgrzewa i chyba mieć jedną warstwę mniej niż za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też popieram Polską gospodarkę, ale jak mam wybór między poza polskim producentem tańszym a polskim, w obu przypadkach tej samej jakości to Sorry, zakup leci tam gdzie taniej. Mi nikt nie dopłaci, albo nie weźmie towaru/usługi u mnie bo jestem krajowy, dlatego też bez żadnego sentymentu kupuje kierując się relacją cena/jakość.

 

Z ciekawości poszperam, czy mają licencje na wzory, czy cokolwiek co potrzeba aby np. nie złamać czyichś praw do wzoru.

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to i tutaj wrzucę pomimo tego, że już jest w innym temacie. :) Jestem mega zadowolony z jakości i ceny. Dzisiaj doszły.

https://pl.aliexpress.com/item/Pe-ne-R-kawiczki-Rowerowe-Hurtownie-Rower-G-rski-Jazda-R-kawiczki-MTB-Drogowe-Ciep-e/32876822264.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.23c45c0fiw1Hi5

Paczka szła 2 tygodnie. Za 5 gwiazdek w opinii jeszcze 2 $ na nowe zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrane z kilku miesięcy.

Termos Asobu Central Park  500ml - w lecie fajnie trzymał chłodzik w środku. Jeszcze nie wiem jak będzie trzymał ciepło. Wykonany ze stali nierdzewnej, raczej trwały bo poleciał mi dwa razy po kamieniach i przeżył. Pojemnośc trochę mała, no ale jakiejś butli też nie chciał bym wozić.

Pompka Lezyne Tech Drive HP - jak na razie super. Malutka, leciutka, wysuwany wężyk obsługuje wszystkie wentyle. Tłoczek malutki więc trzeba się namachać ale pompuje się leciutko i wygodnie.

Suport Token 878 - na razie na półce leży ale dobre wrażenie sprawia, kręci się bardzo płynnie.

Sakwa ROCBROS tylna, jedna sztuka - jeden z gorszych zakupów rowerowych w ciągu ostatnich kilku lat. Na zdjęciach bardzo fajna, w realu - mała, cienka, kiepski system montażowy.

Motorex Brake Clean 750ml - odtłuszczacz do tarcz. Dużo go jest, czy działa..ciężko powiedzieć. Raz na jakiś czas lubię zrobić kosmetykę rowerową. Jakiejś kolosalnej różnicy w działaniu hamulców nie zauważyłem. No ale nie było źle przed myciem.

Motorex Bike Grease 2000 100g - smar jak smar, jaki jest każdy widzi :)

Koszyk na bidon Topeak Modula Cage II -  4 sztuki od razu. Moje ulubione koszyczki, regulowane więc można mniejsze butelki przewozić. I fajnie się prezntują.

Opona Duro Stinger 700x25 - delikatny bieżnik, lekkie, niedrogie. Parametrów technicznych nie znam, ale śmigam już na takich 5 sezon i jakoś mi podeszły.

Kilka śrubek tytanowych LBS - nie lubię zwykłych stalowych bo rdzewieją. Aluminiowe znów za słabe mi się wydają. Przechodzę we wszystkich bikach na tytan.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...