Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

10k km na jednym łańcuchu?? Ja po wymianie po 3k km musiałem jak się okazało wymienić od razu też kasetę bo stara nie śmigała już z nowym łańcuchem.

 

Pzdr!

 

No właśnie ja czekam kiedy pęknie...byle nie milion km od domu...

 

Zależy jaki będzie nowy licznik, bo w mojej Sigmie można wpisać własną wartość całkowitego przebiegu. Kupując nowy licznik można by wpisać z poprzedniego dodając +/- to co przejechałąs bez niego  ;)

 

 

No w sumie..od 3 lat pamiętam ile jeżdżę...

 

2013 - 5500 km (na kilkunastoletnim "kloszardzkim" rowerze, gdzie nic nie działało, jak powinno...)

2014 - 10 tysięcy

2015 - 9700 km

 

 

Tak, że ważne, że by mi liczył poszczególne tripy noi całość sezonu (czyli okrągłego roku). Nie lubię bez licznika jeździć...Szczególnie jak jestem gdzieś w trasie i mam jakąś określoną ilość km do pokonania i wiem, ile przede mną jaką mam prędkość (za ile będę na miejscu). Odcinek Medyka-Lwów -> 80 km gdzie celowo utrzymywałam dobre tempo cały dystans, żeby móc napisać bliskim, że już...bo było późno, tam tak ciemno, tak pusto....no jakieś samochody...ja rower noc i ukraińskie puste wsie...http://nakreconakreceniem.blogspot.com/2015/06/krakow-lwow-cz1-dojazd.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro a właściwie już dziś planuję skoczyć na rowerze po licznik i pytanie, czy bezprzewodowy Sigma taki podstawowy jest ok?

 

W ogóle czy bezprzewodowy ma jakieś mankamenty..? Zawsze miałam przewodowy ale kiedyś mi się w jednym przedarł kabelek bo gdzieś w koło się wkręcił, teraz urwał to chyba lepszy dla mnie bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro a właściwie już dziś planuję skoczyć na rowerze po licznik i pytanie, czy bezprzewodowy Sigma taki podstawowy jest ok?

 

W ogóle czy bezprzewodowy ma jakieś mankamenty..? Zawsze miałam przewodowy ale kiedyś mi się w jednym przedarł kabelek bo gdzieś w koło się wkręcił, teraz urwał to chyba lepszy dla mnie bez...

 

Bież przewodowy np. Sigma 16.16. Jak dobrze umocujesz kabel (owijka wzdłuż przewodów i stripy przy liczniku na kierownicy i na lagach amora) to nic Ci się nie urwie. Koszt dodatkowej przystawki 20 PLN. Bezprzewodowe mają strasznie duże o ohydne nadajniki dolne przy kole :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sama nie wiem....Kwestie estetyczne to w sumie mnie nie interesują, tylko techniczne, żeby nie było, że nie liczy albo coś się dzieje. No ten mi się urwał po 16 miesiącach - ok 16 tysiącach km, ale mógł  jeszcze trochę policzyć...Jeśli to drugi licznik z czterech w moim życiu, że urywa się kabelek to ja nie wiem czy dla mnie nie lepszy bezprzewodowy (choć przewodowy tańszy..). (Tamte dwa się zepsuły, jeden o dziwo NAJDROŻSZY przemókł, jak wracałam w totalnym deszczu prawie calutką trasę Kielce-Kraków, miałam iść reklamować, bo miał ok 4 miesięcy ale przed dniem wolnym  się wywaliłam i rozwaliłam...; drugi po wielu wielu latach, a dwie Sigmy to te kabelki....Z drugiej strony ja tak rzucam dość ten rower, jak padam na ryj po 500 km prawie bez snu i już mi wszystko jedno...). Dopytam jeszcze pana w sklepie. Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy bezprzewodowy Sigma taki podstawowy jest ok?
Najważniejsze żebyś wybrała STS a nie ATS. TE pierwsze mają kodowany sygnał czyli np przejeżdżając pod linią wysokiego napięcia prędkość Ci nie wskoczy nagle na 99,9 :) ATS jest niekodowany i nawet ktoś jadący obok z licznikiem bezprzewodowym może zakłócić sygnał co się przekłada na przekłamania wyników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Funkiel nówkę, nie śmiganą Deore RD-M591 wylicytowałem za 56,78 zł + 8,20 przesyłka.

- W identycznym stanie LX RD-M570 za 115 zł z przesyłką.

- Siodło Selle Royal Respiro Athletic 30st czarne z tworzywa

- Siodło Selle Royal Respiro Athletic 30st brązowe ze skóry

 

tak, w ogóle to mógłbym wymienić ze 20 pozycji, ponieważ w ciągu ostatnich 3 miesięcy zrobiłem upgrade jednego posiadanego roweru i kupiłem komplet części, z których przed wiosną złożę rower crossowy na ramie Biria i nie używanym osprzęcie Dore / Deore LX z serii  M570 (przerzutki, klamko-manetki), M591 (korba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakupu licznika ostatnio, w końcu zaopatrzyłam się w klucz imbusowy...w ciągu ostatnich nie całych 3 lat przejechałam ponad 26 tysięcy km w większości samiuteńka bez posiadania takiej rzeczy...ale już mam!

to nie będzie "love story" z naprawiaczami (jak np z tym z Kosova...    http://nakreconakreceniem.blogspot.com/2015/12/bakanska-przygoda-cz6-kosovare-dashuri.html) o nie....

Edytowane przez felicity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...