Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Greg1 napisał:

Niestety z potrzeby chwili musiałem kupić w lokalnym sklepie rowerowym a wiadomo, że w takich miejscach są co najmniej 2x droższe niż w necie. Kosztował jak te droższe z netu a pewnie jest z tych tańszych...

Czyli jakiś No name ? Daj znać czy nie zepsułeś nic 😀👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat gdzieś czytałem o nich i chciałem zobaczyć ile kosztują, więc wpisałem w neta i oprócz normalnych cen rzędu 70 parę -100 parę euro wyskoczyła oferta Kauflandu z ceną 26 euro - to nie sprzedawał Kaufland jako taki ale ktoś na ich platformie, coś jak u nas na Empiku, że różni sprzedawcy sprzedają przez ich platformę. Nie wierzyłem, że to może być prawda, wysłałem linka do kolegi Niemca żeby sprawdził czy to nie fejk (ale w Niemczech podróby są strasznie piętnowane i często nawet na portalach tybu Ebay kasują oferty z komentarzem, że podróba), stwierdził, że wszystko wygląda o.k. więc zamówiłem. Interesujące było to, że rozmiar 43 wyświetlał się jako ostatnia para i w tej cenie a inne rozmiary raz się wyświetlały w normalnej cenie np. za 103 euro a raz też za 26 euro i tak na zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Greg1 napisał:

Nic nie zepsułem :), zarówno korby jak i suport odkręciły sie elagancko. Może i no name ale zapewne użyję go kilka razy w życiu - pierwszy raz już za mną i klucz dał radę, gwinty całe

Najlepiej dla pewności że się nic nie zepsuje w przeciwna stronę zakręcić wyczuwając delikatny przeskok i potem wkręcać . Będzie pewność że klucz nic nie popsuje. Raz popsułem korbę tak tanim kluczem  i 70 zł.w plecy byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Greg1 napisał:

Nic nie zepsułem :), zarówno korby jak i suport odkręciły sie elagancko. Może i no name ale zapewne użyję go kilka razy w życiu - pierwszy raz już za mną i klucz dał radę, gwinty całe

 

 

Brawo ty .muszę też kupić popatrzę jescze trochę. 

 

 

 

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ten Paragon do Gravela?

Doszedłem do wniosku że Baran plus 40kg przyczepa z dwójką dzieci plus teren leśny plus wiosenne roztopy to wyjątkowo głupi pomysł.

W związku z tym faktem na podstawie zgliszcz kupionych za 800zł składam "suspension flat bar gravel", czyli rower crossowy z pełnymi błotnikami i napędem alfine, jako holownik/zimową dojazdówkę.

To mój debiut z tufo, ale za 240zł żal było nie wziąć kompletu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na możliwość zakupu powyższego skuwacza. Monety poszły na zimowe kapcie. Trzeba troszkę świnkę podkarmić.

A w międzyczasie, po przygodzie z rozlanym mlekiem (na szczęście po powrocie, pod samiutkim garażem), analizie tego co targam ze sobą w kieszonce i okropnym wniosku, że nie mam narzędzi na awaryjną naprawę tublessowgo kapcia, wypatrzyłem po taniości na OLXie dziabak z szydełkiem do opon od Trezado.

20230209-183443net.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent do naprawy opon to fajna sprawa. Jednak z mojej strony mogę polecić inne rozwiązanie. Montowane w kierownicy https://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/latki/latki/prod/granite-stashtireplug Można to zamontować jako korek, albo schować pod pełnym gripem. 

Zresztą ten system ma kilka innych fajnych narzędzi => https://granite-design.com/collections/stash-system

Screenshot_1.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie dętki szosowe Michelin Latex, Decathlon, 34,99 zł/szt.

Trochę mam obawy, bo na lateksie nigdy nie jeździłem, a słyszałem że wybuchają, ale w końcu trzeba spróbować i wyrobić sobie opinię.

Faktycznie czuć poprawę komfortu i mniejsze opory toczenia?

Dlaczego na pudełku jest napis: "Not for sale in USA"? Czyżby jakieś względy bezpieczeństwa? I dlaczego nie nadają się do obręczy karbonowych (nie mam takich, ale pytam z ciekawości)?

 

 

image.thumb.jpeg.ed34de062f078b6270cd72b9d15c6d60.jpeg

DSCF4298.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...