Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

@Cross90 Najlepsze z letnich mam od Martombike, ten najwyższy model, czarno-białe moro. Ale ze starą wkładką, bo mają już chyba 3 sezon za sobą. Chociaż do ideału też im nieco brakuje. Podobnie długie, ale tylko wersja zimowa, bo ich jesienne Classic Black (chyba) to z kolei jeden z najgorszych chiuchów jaki mam.

Generalnie nie kupuję marek "premium", bo szkoda mi kasy, skoro i tak miałoby mi być niewygodnie. 

No i mam też różnych firm szyjących na zamówienie dla drużyny, wymienię w kolejności od najwygodniejszych: BGS (te akurat dostałem na zawodach), KolarsGo, Attiq, Elvelo. Elvelo to jakieś nieporozumienie, przynajmniej jeśli o moje dupsko chodzi. ;) Attiq mają fatalną wkładkę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiarowka wychodzi w decathlonie u mnie zawsze zawyżona. Jak normalnie ciuchy innych producentów kupuje M to w decathlonie zawsze dobre na mnie jest L. Co do elastyczności uważam że jest ok. Pomaga ubieranie ich bo na dole nogawek są zamki dla łatwiejszego ubrania na nogi jak by człowiek pod spód ubierał termoaktywke jeszcze. Mierzyłem w tej cenie jeszcze inne spodnie w decathlonie to akurat były tragiczne. Okropnie się w nich czułem po ubraniu ich. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG-20230104-233808.jpg

Ostatnio kilka pierdół po taniości:

Dętka 29", dwa nowe zaciski SLX, dwa przewody SM-BH59 (1000mm i 1700mm), podwójna obejma sztycy PRO, klamki M4100, których na zdjęciu zabrakło, tak samo jak dwóch różnych kół 29" (jedno Alexrims z jakiegoś Cube, drugie Bontrager A550). Do tego dwie strzykawki 20ml bo stare już były nie do domycia po wielokrotnym używaniu na różnych olejach.

Trzeba postawić jakiegoś zimowego paździerza na 29 calach, bo z tym to wstyd z domu wychodzić.

IMG-20230104-235047.jpg

Tak swoją drogą to ta chińska sztyca 400mm za 19,50zł z Allegro, wystającą 2cm ponad maksymalne dopuszczone przez producenta miejsce, jeździ tak już 5 zimę i amortyzuje poziomo na jakieś 2cm. Naprawdę polecam. :) Zakup dekady.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2023 o 09:30, ChuChu napisał:

Fizycznie jeszcze nie doszły, ale mam nadzieję że tak będzie :D

2x BR-RS305

SwissStop Catalyst PRO 160 mm / 140 mm

Taśma Tubeless WTB

Odebrałem wspomniane tarcze. O ile 140 mm utrzymuje wagę katalogową, o tyle 160 mm już o 9g cięższa. Niby nic, ale jednak po raz kolejny człowiek czuje się "oszukany".

Gorsze jest to, że mam bardzo mieszane uczucia co do wykonania. Gdy przejeżdża się opuszkiem palca po tarczy 160 mm od strony szprych, wyraźnie czuć że haczy o ostre krawędzie wycięć. Natomiast od strony ramy, to uczucie jest minimalne lub nie ma go wcale. Tylko wcięcia w tarczę są piekielnie ostre, że można sobie przeciąć palec, tyle że sięgają one zaledwie do połowy klocka. Przy tarczy 140 mm obydwie strony są bardziej porównywalne, ale ta od strony ramy ponownie chyba mniej "haczy".

Jestem zawiedziony, bo te tarcze kosztują po 227 zł za sztukę/ 241 zł na Allegro z darmową przesyłką. Gdybym miał pewność że tarcze 8xx od Shimano nie będę kolidowały z zaciskami BR-RS305, to bym natychmiast odesłał te SwissStop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ChuChu napisał:

Gorsze jest to, że mam bardzo mieszane uczucia co do wykonania. Gdy przejeżdża się opuszkiem palca po tarczy 160 mm od strony szprych, wyraźnie czuć że haczy o ostre krawędzie wycięć. Natomiast od strony ramy, to uczucie jest minimalne lub nie ma go wcale. Tylko wcięcia w tarczę są piekielnie ostre, że można sobie przeciąć palec, tyle że sięgają one zaledwie do połowy klocka.

swisstopy nie mają ostrych krawędzi...swissstop-brake-disc-catalyst-pro-center

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slavi rozumiem, przepraszam. Trzeba było pisać że masz te tarcze. Niestety na Forum wciąż jest wielu teoretyków, którzy nie mając danego produktu w ręce, próbują coś wmówić.

140:

IMG-20230105-112234659.jpg

160:

IMG-20230105-112343791.jpg

Na 140 widać wyraźnie, że krawędź jest ostra. Na 160 widać lekkie zagłębienie i dopiero otwór na wylot. Wygląda jakby 160 była mniej zeszlifowana.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...