Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jak trzeba golić łeb to i żadna czapka nie wejdzie - też mam taki jeden kask, że nawet buff trudno wcisnąć...

Był jeszcze jeden stopień w regulacji głębokości, czyli na max płytko i teraz nic nie uwiera nawet z czapeczką z daszkiem. Także bardzo szczęśliwy że pasuje, bo też bardzo mi się podoba i nie jest grzybem i udało się w niezłej cenie go kupić :) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu: nadziejam, że po montażu rachunek pójdzie w zapomnienie gdy ujrzy Pan jak rower wyszlachetniał.

Tune?  260 cebulionów?  Pfff....zwycięzca może być tylko jeden:

 

qrsc_bk.jpg

https://www.paulcomp.com/shop/components/skewers/quick-release-seat-post-collar/

 

 

Edytowane przez kazafaza
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2022 o 11:56, kazafaza napisał:

Tune?  260 cebulionów?  Pfff....zwycięzca może być tylko jeden:

Ale ten ma pomarańczowy dodatek, tamten cały czarny jest :P

@marcesco Tak, ekhm ;) Ludzie tu negują osie qr dtswiss za 130 zł ( w sumie ja też bo kupiłem komplet po 100 zł / sztuka i cudów nie widzę ), a tu zacisk 6x droższy niż jakieś i tak drogie za 10 usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q_u napisał:

Ludzie tu negują osie qr dtswiss za 130 zł ( w sumie ja też bo kupiłem komplet po 100 zł / sztuka i cudów nie widzę )

Negują właśnie z tego powodu. Taka oś to nic odkrywczego, jeżeli piszesz o RWS. Jeżeli ktoś rozumie jak to działa, to zacisk na Imbus sprawdzi się tak samo dobrze, jak nie lepiej. Podobnie jak zacisk Tune. Jeżeli ktoś chce wydać 260 zł na zacisk, to jego decyzja.

Ja zapłaciłem 110 zł z dość dużą niechęcią, tyle że u mnie problemem była średnica. Normalnie nie kupowałem zacisków za więcej jak 40/50 zł.

No ale...

Na tym świecie są także ludzie, którzy lubią takie "błyskotki" i ja częściowo do nich należę. Jeżeli ktoś ma przykładowo tytanową ramę, do tego sztycę Darimo czy Schmolke, to taki zacisk Tune, to tylko dopełnienie całości. Wtedy cena też nie wydaje się szczególnie wysoka.

Po prostu, jak w każdej dziedzinie życia. Można kupić wazon za 5 zł w Ikea, a można za 200 zł z jakiegoś Fancy sklepu. Obydwa zapewne tak samo dobrze utrzymają kwiatki. Dla jednego rower to po prostu narzędzie, a dla drugiego Hobby.

Mamy tutaj na Forum kilka osób, które zakładały komponenty o jeszcze większym stopniu "niedorzeczności". Ja zawsze chętnie obejrzę takie ciekawostki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...