Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, RabbitHood napisał:

:D spokojnie to tylko dowcip. Chociaż trzeba przyznać, że chwalenie się z kawałka "ekologicznego" kartonika (podczas gdy wycinane są setki kilometrów dżungli i polskich lasów) to też jest niezły dżołk.

W przypadku Lezyne tak, ale patrząc na Shimano, to oni akurat poczynili spory krok żeby produkować mniej plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leejoonidas napisał:

Chyba jeden z popularniejszych liczników Sigma 1200 w nowej srebrnej wersji. Poprzednia Sigma 1200 czarno-czerwona po kilku latach przestała mierzyć temperaturę i wyskoczył jakiś wykwit na wyświetlaczu.

IMG_20221018_233817.jpg

Miałem ten czarno-czerwony jednak po 2-ch latach użytkowania jednak czlowiek poszedł kilka poziomów wyżej i teraz to tylko licznik z GPS i mapami. Dla mnie używanie telefonu jest za bardzo upierdliwe. Ale to tylko dlatego że czlowiek więcej jeździ i trenuje. Gdybym jeździł jak na początku taka sigma była by w 100% wystarczająca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 18:12, cervandes napisał:

@itr letnie mam Shimano M089 oraz XC61 r.44. Zimowe kupiłem w tym samym rozmiarze i są one po prostu ciut luźniejsze. Zimowy but to nie tylko ocieplenie, ale także więcej miejsca dla skarpety, stopy - aby ułatwić krążenie.

 

Pierwsze wrażenia pozytywne, ale na rowerze jeszcze nie byłem. Troszkę się przeziębiłem i muszę wrócić do normy. Na allegro widuję je już za 800pln, a kupiłem w centrumrowerowe za 579. Nie czekałem na żadną okazję. Uznałem, że ta kwota 800pln to może być już nowa, po ostatnich podwyżkach cenników Shimano i zdecydowałem się na zakup od razu.

Te 501 są tak ...ujowe, że aż szkoda gadać. Powyżej 2h jazdy w temperaturze oscylującej około 0-1 C (i oczywiście niżej) będą Ci marzły palce. Jeśli jeszcze ich nie ruszałeś i są wciąż nówka sztuka, to sugeruje je zwrócić i dopłacić do 701. Jest trochę lepiej. Przejechałem na tych 501 ponad 5k km, po około 2.5K na tych "sznurówkach" porobiły się purchle przez które ciężko przechodził zacisk. Shimano w ramach reklamacji przysłało komplet naprawczy - zestaw nowych lanc/sznurówek do wymiany. Nowych....  które są krótsze od oryginalnych i na dodatek na końcu zakończone termokurczliwą koszulką którą trzeba obciąć, żeby móc zrobić supełek. Nie dość, że krótsze niż oryginał, to jeszcze trzeba je skrócić o kolejne 1.5cm :)

Nikomu nie polecam tego szajsu.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nowe nie są, bo przykręciłem bloki. A czy się sprawdzą - nadal nie wiem, bo przeziębiony byłem. Może dziś się wybiorę. Generalnie zawsze jeździłem jesienią/zimą w tych 089 + ocieplacze neoprenowe oraz na najzimniejsze dni wkładałem termiczną wkładkę, żeby odizolować blok. Te MW5 są zdecydowanie luźniejsze i zdecydowanie cieplejsze na stopie, do tego nie mają siateczki. Potestuję i wyrobię sobie własne zdanie, bo niestety z butami bardzo różnie bywa - co dla jednego jest szmirą i ocierającym badziewiem - drugiemu może pasować wybitnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sugestie że osobie X w butach Y jest zimno są nic nie warte.
Krążenie w kończynach jest bardzo indywidualną kwestią i to właśnie krążenie najbardziej wpływa na subiektywne poczucie ciepła lub zimna.

Dla przykładu przy temperaturze -5 w butach force ice daję radę około 2 godzin do utraty czucia w palcach u stóp. Jeśli zrobię przerwę i 10 minut pochodzę to znów jest mi ciepło w stopy.
Jednocześnie w tej samej temperaturze -5 używam wciąż letnich, długopalczastych rękawiczek kross rocker, bo w zimowych mi jest za gorąco. Zimowe rękawiczki zakładam w okolicy -10 stopni. Czy to świadczy, że rękawiczki kross rocker są ciepłe? Absolutnie nie 😄

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Charvel napisał:

Owszem - odczucia termiczne to kwestia subiektywna, ale rozpieprzające się sznurówki do których zestaw naprawczy ma je za krótkie to jakiś żart. Shimano chyba jest świadome problemu, bo przy kolejnej reklamacji zwróciło kasę.

 

 

Dwie jazdy, razem ponad 100km, temperatury w rejonie 5-9 stopni. Zero deszczu.

I jestem z MW5 bardzo zadowolony, jest mi w stopy i ogólnie w ciałko o wiele cieplej. Czuć, że but jest cięższy i większy niż letni, ale przez to ile jest w nim luzu - krążenie jest zdecydowanie lepsze i noga się wychładza o wiele wolniej. Co do zużywania oczywiście nie mam pojęcia jak będzie, raportuję tylko, że nie mam złego pierwszego wrażenia i zdecydowanie tego się spodziewałem za całkiem rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cervandes też użytkuje te buty. Zwróć uwagę na sznurowadło. Ma tendencje do tego, że zacieśnia się bliżej palców. "Rozwiązanie" góry nie popuszczał dołu i z czasem masz dość mocny ucisk na palcach i marznie stopa. Warto od czasu do czasu zadbać i poluzować doły. Poza tym buty dają radę. Generalnie w okolicy zera i na lekkim minusie jeżdżę w letniej skarpetce. Jak jest zimniej ubieram grubszą skarpetę z merynosem. Jeździłem też przy mrozach na poziomie kilkunastu stopni i było całkiem poprawnie. Dużym plusem jest wygoda czyszczenia. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładki ze szkłami korekcyjnymi do gogli. Efekt - raz, że widzę wyraźnie, dwa, że wydaje mi się, że ziemia jest bliżej, co wzmaga pewność siebie na zjazdach. W okularach i full face wygląda się słabo, o bezpieczeństwie nie wspomnę. Ale w goglach z tymi wkładkami to wygląda się jak ciężki świr.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ulepa:
- Dropper OneUp 180mm
- Czujniki prędkości i kadencji Garmina
- koszyk na bidon
- uchwyt do telefonu
- lampka przód i tył

Małżonka postanowiła wejść na wyższy level wtajemniczenia, więc kupiłem jej SPD PD-M8100 i buty Shimano

1582482294_SPDEla_s.jpg.82e71e6100199fc894adad42828d8138.jpg

Następna parę rękawiczek letnich, bez palców (u mnie jeszcze ciepło :))

 )1988274698_giyorkawiczki.JPG.813780a564d899551f59aa883f2d29c0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...