Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Krypto? Nie tam, oficjalnie sobie czasem coś namaluję albo wyrzeźbię. Ale żeby tak zahaczyc malarsko z pędzelkiem o rower? To trzeba sięgnąć po Monty Python'a - obejrzyj "wyścig kolarski" ;)

A żeby nie było "beztemacie" to jeszcze po zapasowe bloki zdążyłem wpaść. 

 

received_739116284091301.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chopmaz napisał:

 

Kupiłem to samo. Na razie tylko jedna jazda, było ok. Zobaczy się jak na dłuższych trasach. Podobno mocno śliskie przy przy deszczowej pogodzie.

No właśnie takie było moje pierwsze wrażenie po kilkudziesięciu metrach, że strasznie śliskie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 jazdach na kołach pożyczonych na czas serwisu własnych nie wytrzymałem i kupiłem sobie podobne, DT Swiss obręcz RR421, szprychy Sapim D-light, DT Swiss 350. Ważyłem je w domu kilka razy i pokazuje między 1570 z 1600g za komplet (waga ma fochy).

LUXFYTn.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca części rowerowe ale przeznaczenie w 100% rowerowe więc pozwolę sobie wrzucić - hamaczek Kolombo Moskito. 😎 Realizacja zamówienia prawie miesiąc mają dużo zamówień.. Jeszcze myślę gdzie go zarzucić ale myślę że na kierownicę i spiąć 2 trokami.

LMC-20220718-115904-dmixtw-R11-1-1.jpg

 

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mihau_ napisał:

@ernorator bo ta przerzutka jest złem😁dlatego sobie na 6800 wymieniłem

Zapraszam do regulacji Tiagra 4700. "Naciągnięcie linki" nabiera nowego znaczenia.

10 godzin temu, ernorator napisał:

50/34 Absoluteblack owalne, 2,5h straciłem na regulacje przedniej przerzutki 😜 

hlWC4QE.jpg

Gdzie kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLC Comp Ergo-Bar HB-C09

- nowa kierownica. Zastąpiła prostą przycinaną marina i ledwo zmieściłem na niej (poza w 100% standardowymi elementami) licznik, bidon, dzwonek i lampkę

efektywnie czuć to wygięcie "do" rowerzysty (ponoć 15 stopni do tyłu) - średniodystansowe testy zaliczone i jest ok - przy relatywnie długiej ramie zrobiło się wygodniej, a siodło wreszcie pasuje do kąta moich pleców (wg. nomenklatury selle royal "moderate"...)

https://www.centrumrowerowe.pl/kierownica-mtb-xlc-comp-ergo-bar-hb-c09-pd26401/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyjechał i tak sobie pomyślałem, że ostatnio nowy i kompletny rower kupowałem jakieś 15 lat temu. Częściej odbywało się to porzez składanie, przerabienie itp. No ale mojego starego i poczciwego peaka ukradli Niemcy gdy byłem w czerwcu na wycieczce w tym kraju no i zostałem bez roweru MTB ..w kulminacji sezonu. Słabo trochę.

Wobec powyższego panicznie zacząłem szukać roweru. Jaka jest sytuacja na rynku taka jest, rowerów mało, ceny wysokie, specyfikacje nie koniecznie takie jak bym sobie tego życzył. Polatałem trochę po www i końcu spontanicznie padło na Canyona. Nie ten, który bym chciał ale też nie byłem gotowy..nastawiony na wykładanie 10 tys na rower, który być może nie spełni moich oczekiwań.

No bo wszystko na szybkiego...z reguły kupno roweru poprzedza co najmniej kilkutygodniowe obserwowania rynku, wnikanie w szczegóły, rozkminianie specyfikacji, a decyzja o zakupie jest przemyślana wiele razy.

Tak więc z premedytacją kupiłem rower, który pewnie od startu pójdzie do pewnych przeróbek. Wiadomo - pedały, sztyca, siodełko, kierownica, chwyty, mostek idą od razu do przekładki. Potem pewnie koła i hamulce. Nie wiem jak będzie z napędem. Przyznam się, że napęd 1x12 nie budzi moich emocji ale muszę też przyznać, że nigdy nie jeździłem na takim. Dlatego dam musz szansę, zobaczę jak sobie poradzi w górach, jak będzie z trwałością. Myślę, że po zajechaniu wejdzie coś 2x10 lub 2x11 ale dam szansę. Jeżli się spodoba to może zostanę przy takim. Tak czy tak napędu nie będę ściagał od razu i idzie do eksploatacji. Zobaczę jak z oponami, jeśli jako tako będą się zachowywać w terenie to pewnie też zostaną do zajechania.

 

Dzisiaj skręcanie, pewnie jakieś drobne regulacje i może uda się na pierwszą jazdę wybrać.

 

rower.jpg

Edytowane przez lewocz
błąd
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...