Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

Przy 1 szt. kosztowały 800zł, przy 24 szt. wychodziły 630. Na aledrgo i innych olxach janusze już wzięli swoje bandyckie marże. W tamtych czasach jeszcze dawało się kupić resztki z magazynów producenckich, szczególnie z Niemiec (stąd miałem te staruszki xm1501) i z UK (stąd mam xm1501-30 - komplet kół 160GBP). Jak się kończył dany model komponentów to za śmieszne pieniądze wszystko szło byle szybko (amortyzatory, hamulce, korby, koła szczególnie nie-boost). Dzisiaj takie coś już nie istnieje.

To albo ściemniasz, bo sam zamawiałem parę kompletów - albo nie podzieliłeś się wiedzą gdzie i jak można je kupić za 800pln. TE koła były wtedy konkretnym tematem przewijającym się przez miesiąc czy przez dwa na forum, paru je kupiło, paru rozważało i ani razu się nie zająknąłeś, że można je gdzieś wyszarpać tanio. Najtaniej jak mi się udało je kupić, to powiedzmy tysiak. A i za tyle były genialnym zakupem i do dziś uważam, że to była oferta dekady. Taka jak Edge 530 za równe 770pln.

Dlatego przykro mi, nie wierzę. Ale opowiem Ci za to kawał na zgodę.

 

- Złowiłem TAKIEEEEEEGO suma.

- A ja zapaloną lampę naftową!

- Nie wierzę!

- Zmniejsz suma, to ja zgaszę lampę...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się pochwaliłem a potem żałowałem...

Co do tych kół to było tego tyle w samej PL, że w pewnym momencie Januszowie stwierdzili, że będą sprzedawać na części... obręcze 27,5" na polskich portalach się walały nawet grubo poniżej 100zł. Nawet znajomi kołodziejowie mieli solidny zapas tych gratów. Były jeszcze XM i XR1501 29" w tych cenach ale Janusze nie doczytały że przednia piasta pod RS-1 only. Do dzisiaj się widuje po ogłoszeniach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo te koła 8 lat temu to był alu top z dt. Obecnie ich odpiwiednikiem 1:1 tyle, że na obręczach o współczesnej szerokości jest XR/XM/EX1700. Jeśli szeokość 22mm jest dla kogoś wystarczająca to trudno o lepsze koła w takiej cenie. W rowerze mojego 10 letniego syna spisywały się wyśmienicie nawet z gumą 2.2. Tyle, że wtedy użytkownik był jeszcze ograniczeniem tych kół.

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzutem na taśmę przed majówką kupiłem bagażnik TreeFrog na dwa rowery, bo nie chciało mi się męczyć z wrzucaniem ubłoconego sprzętu do środka 😉
Trzyma się dachu, spełnia swoją funkcję. Zobaczymy jak będzie z trwałością. 

 

20220501_182158.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...