Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

@wojtt80 myślę, że to samo, był plan zakupu 22 dwójek @KrzysiekCH zasugerował wild-y i kupiłem. Chciałem już wcześniej przełożyć ,ale tyle śniegu nasypało, że to straciło sens. Może za niedługo przetestuję.. ;) 

Sorki! Dokładnie,  MAGI-X-DH Racing Line przód-tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechały dwa bidony Fidlocka (800 i 590ml), siodełko SelleRoyal Respiro i opony Terra Speed Protection 35C od Continentala. Do kompletu dokupiłam jeszcze w Decathlonie zielone rękawki VanRysel i przyklejane ogrzewacze do stóp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie zablokowało w tematach zakupów rowerowych. Postanowiłem to zmienić i zacząłem usilnie nad tym pracować:

PS
Co do tych narzędzi Granite to kusi mnie zakup tego https://granite-design.com/products/stash-multitool Czy ktoś na forum używa i może się wypowiedzieć?

IMG_20220114_115616.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtt80Pewnie da..nie przyglądałem się dokładnie , gdzie jest różnica. Zerknę później i napiszę  

zdjąłem całkiem nówki e-13 tki , będą na później ;) Dobra opona , nie znałem wcześniej i miałem lekkie obawy . Na suchym super na mokrym dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 tutaj => https://allegro.pl/oferta/klucz-dynamometryczny-1-2-20-100nm-certyfikat-jon-7758409205 

Zastanawiałem się nad tym 10-60. Niby u mnie w rowerze nie znalazłem więcej jak 45 Nm ale ostatecznie wybrałem 20-100. Powodem był to, że 10-60 ma rozmiar 3/8 a ja te nasadki rowerowe są na 1/2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do momentów ponad 15Nm w rowerze stosowanie klucza dyna nie ma sensu. To już są gwinty, które trudno przekręcić. Kasety z alu czy stalowymi (jakby to miało jakiekolwiek znaczenie) nakrętkami kręce zawsze na 65Nm a zapasu jest ze 3x tyle (bo nie raz nie.mając klucza pod ręką kręciłem b.mocno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa Serio to tyle wytrzyma? Ja kupiłem XT i bałem się że przekręcę nakrętkę, jak dokręcę na 25Nm a potem dociągnę o jedno czy dwa kliknięcia.

Gdzieś czytałem że DT do bębenku aluminiowych, sugeruje 30Nm. Nie wiem ile w tym prawdy i jak ma się to do mojej piasty Novatec.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kemusi napisał:

Może za niedługo przetestuję.. ;)

@Kemusi@wojtt80ja już swoje założyłem i chwilkę na nich pojeździłem. Pieruńsko ciężka oczywiście 🙂 ale jeszcze nie miałem opony z taką trakcją, lepsza od magicznej marii, ale muszę więcej na niej pojeździć żeby móc ostatecznie wydać werdykt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 tak, DT tez przykręcam 65Nm. Novatec 7xx ma alu bębenek. Oczywiście są pewne ograniczenia - np. kaseta 12s na zwykły bębenek HG trzyma się na dwóch zwojach - tu zdrowy rozsądek jest wskazany.

A jak masz bęben z wkładką przeciwnacięciową lub jeszcze lepszy stalowy to w ogole sobie tyłka zawracać momentem nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrzysiekCH o Ty ! Czyżby we Szwajcarii mniej śniegu było niźli w Zako ? @wojtt80 kupił AM ,można założyć , że zamysł podobny , jednak ęduro -DH to ciężka liga . Nie mogę się doczekać .. poza tym kombinuję ,coby skrzyknąć drużynę do Italii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Kaseta Sram NX Eagle 

- Przednia zębatka Sram NX Eagle

- Kółka przerzutki Sram GX

- Łańcuch PC NX Eagle

- Linki przerzutki

 

Odebrałem tylne koło po naprawie gwarancyjnej. Czuję się tak jakbym je kupił, bo naprawa trwała tylko 137 dni ;) Rozglądam się za oponami, więc pewnie też coś kupię o ile będą dostępne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kemusinie jest tak źle, ale tylko raz byłem, na początku stycznia i błocko niesamowite. Dokąd do Włoch? Finale czy raczej południowy Tyrol?

Żeby nie było off topic - kupiłem zamek Abus Bordo 6500A z alarmem, super zabawka, nie do zdarcia. Do tego okulary 100% Speedcraft i kurtkę Gore Packlite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...