Skocz do zawartości

[11 090 g] Scott Genius MC 10


Fanator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Oto moja konfiguracja:

Rama: Scott Genius MC 10 Carbon

Amortyzator: Fox Float 32 100mm 2012r

Obręcze: Sun Rims Equalizer 21 - spawane

Dętki: Ultra light Shwalbe 26"

Opony: Shwalbe Racing Ralph 2,1" zwijane
 
Szprychy: DT Swiss Revolution

Nyple: Sapim Red Aluminum

Piasty: Shimano XT

Hamulce: Shimano XT

Korba: Shimano XT

Pedały: SPD Shimano XT

Kaseta: Shimano XT

Przerzutki: Shimano XT

Manetki: Shimano SLX

Ośki: A2Z Titanium

Mostek ITM Carbon 120mm

Kierownica: Ritchey Carbon WCS

Chwyty: Velo

Kółeczka Przerzuki: KCNC CERAMIC

Łańcuch: KMC GOLD X 10 EL

Pancerze: Niro Turbo

Końcówki Pancerzy: Jagwire red

Sztyca: KCNC Scandium

Zacisk Sztycy: KCNC

Siodełko: San Marco Full Carbon

Stery: Dartmoor Astro

 

Nie podałem wagi osobnych elementów ponieważ wagę elektroniczną dopiero załątwiłem jak złożyłem całkowicie rower.

Wyjątkowo nie podłączam zdjęcia jak większość tylko podam link do filmiku na YT w którym to sporządziłem króką prezentację tego sprzętu.

Rower ważony był kompletny wraz z pedałami itd. Nawet z kadencją i mocowaniem licznika - bez elektorniki pewnie równe 11kg wyszło ;P

 

Mam dwa pytania:

 

1. Czy ta rama nie padnie przy użytkowaniu na trenażerze (4 treningi na tydz po 1,5h do wiosny 2015) ?

2. Czy Waszym zdaniem - Daje Radę ? :D

 

POZDRAWIAM!

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to lampa firmy Moon. Model Comet. Kosztuje coś około 100zł i jest bardzo dobrej jakości. Świeci bardzo mocno, ale starcza na krótko. Z doświadzenia jakieś 4h mrugania na full power, minusem jest częste ładowanie.

Edytowane przez Fanator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie czy pęknie w trenażeże czy nie nikt ci nie odpowie.

 

No bo nawet jeżeli ktoś miał identyczną ramę i mu pękła, to wcale nie znaczy że historia się powtórzy - za dużo zmiennych.

 

Ale możesz dopytać na forums.mtbr.com, jest tam znacznie więcej użytkowników Scotta i może ktoś poruszał temat albo będzie wiedział ocb.

 

Generalnie - znam tylko jednego producenta, który wprost mówi że nie wolno wpinać węgla do tre.  Jest to Cube.

 

Rozglądając się za swoją ramą pytałem u źródła m.in. Santę, Ninera i Pivota i żaden nie słyszał o problemach z trenażerem, wszyscy wyrazili ostrożne "tak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa. Ok. Nie wiedziałem. Tylko wiesz.... on ma być niżej. Taki zabieg celowy. Sylwetka jest bardziej sportowa. Niższe opory aerodynamiczne itd. Zawieszenie działa bez zarzutu. Jest idealnie. Średnia na maratonach powyżej 30km/H i wielu takich teoretykow ten twoim zdaniem źle skonfigurowany rower objeżdża i zostawia daleko w tyle. Wszystko jest pod kontrolą. Nie wracaj juz czasem do tej kwestii w tym temacie. Nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem jest w tym że skopałeś mu geo i to konkretnie. Amor krótszy o 4 cm wyostrza Ci kąt główki , i powoduje skłonność do OTB 

M

Wiesz, to zależy od maratonów  ;)

 

 

2. Czy Waszym zdaniem - Daje Radę ?

Pytasz nas o zdanie więc teoretycy (za jakich uznajesz tych czy tamtych) skomentowali Twój wymysł. Twoim zdaniem jak najbardziej może dawać radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłem się. :) Mało trafne jest twierdzenie że rower prowadzi się "fatalnie" nie mając okazji poznać anatomi właściciela oraz nie odbywając jazdy testowej na omawianym egzemplarzu. Długość mostka ani skok zmniejszony do 10cm nie robi tu żadnego problemu. Dlaczego? Producent skonstruował ten rower z myślą aby był to rower wielozadaniowy ( w tamtych latach genius to nie to samo rasowe enduro co dzisiaj - dlatego zastosował aż tak ogromny (moim zdaniem) poziom ustawienia amorka z przodu - od 100mm do 140. Mi zależy na małym skoku - do tras i terenów na których trenuje. Nie potrzebuje więcej niż 10cm.. po co mi więc 12 czy 14... A jak wcześniej producent przewidzał to konstrukcyjnie ponieważ ustawienie talasa na 10cm skoku własnie obniża przód o te 4cm.

 

Mostek miałem krótszy (ritechy wcs) i zmieniłem na długi - poczułem poprawę w komforcie - więc o co tu jakieś halo?

Prowadzenie tego roweru jest super - dodam że mam dostęp do rowerów nowych po 20k.. i więcej na różnych konfiguracajch więc wiem na czym mi zależało i wiem co jak jeździ. Rower nie ma tendencji do bujania czy nurkowania bo od tego jest regulacja na damperze i w amorze by to zniwelować. Bez problemu mogę wykorzystac jego możliwości w 100% - nie występuje żaden dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...