Skocz do zawartości

[błotniki] Drewniane Błotniki ! Szukam chetnych do zakupu.


lasica123

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten temat jest chory, za tą kwote to nawet porządnych drutów do blotnika nie kupisz... 

Sama żywica do laminacji kosztuje więcej, przecież nie pokleji tego wikolem. Wyciągniecie tego z formy, przycięcie i prawidłowo przy takiej technologi powinno sie oblaminować kevlarem tak jak się robi np. drewniane kajaki, po laminacji kevlar jest niewidoczny. póżniej trzeba oszlifować i wypolerować, i zarobić, czyli jak w morde z 250 zeta.  Za 25zł to będzie taki chłam że ktoś go wkońcu zatłucze tym blotnikem....Happy new year

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałeś, że to może być:

a) dotowana spółdzielnia inwalidów

B) dotowana spółdzielnia non profit w ramach walki z bezrobociem

c) praktykanci ze szkoły stolarskiej w ramach zajęć (żywice i drewno sponsorowane z MEN)

d) pracownia przywięzienna

e) "pan Staszek" po godzinach - warsztat za free, narzędzia za free, materiały odpadowe z innej produkcji, lakier... kto by się tam dopatrzył różnicy litra w fabryce drzwi.

W każdej z tych opcji 25zł to czysty zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja myślę że cena ma rację bytu*, ponieważ błotniki wykonywane są z okleiny. Obstawiam wykorzystywanie odpadów z produkcji mebli w naturalnej okleinie. Co do ilości kopyt, to jako że jest to okleina, można bez problemu upchać paręnaście sztuk takich błotników do jednej formy, mam rację? To nie gięte drewno, okleina niemal sama leży jak trzeba.

 

* - Koszty prawdopodobnie trochę są "na zachętę" i przy założeniu że wystarczą 3 kształty na krzyż, żeby wszyscy byli zadowoleni. Problem w tym, że takie błotniki wyglądem przyciągną tych, którzy chcą by były one dopasowane wręcz idealnie! Będzie to generować sporo kosztów... Chyba się nie mylę, że te błotniki wyglądają bardzo luksusowo. Jeżeli błotnik byłby idealnie dopasowany do danego roweru, można spokojnie wołać 80 zł za komplet. Jeżeli zaś będzie to drewniana wersja aluminiaków rodem z Jubilatów i Wigrów, 25 zł mnie nie dziwi.

 

Życzę powodzenia w interesie, wysoka jakość i niska cena podbije rynek :)

Pierwszy racjonalnie myślący forumowicz pod tym postem ! Oczywiście w planie jest personalizacja produktu pod wymagania klienta a co za tym idzie, windowanie ceny wraz z ilościa "życzeń" :) Dzieki za dobry komentarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czekam na realizacje przedsięwzięcia, za cenę o której była mowa. Nawet jeśli to była cena netto. Nie tyle z chęci zakupu, co z czysto technicznej ciekawości. Nie wyobrażam sobie tego, nawet przy darmowym dostępie do narzędzi czy miejscu produkcji.
Czy aby na pewno powstało chociaż kilka próbnych sztuk?
Z bardzo drobnego doświadczenia wiem, że w takich przypadkach czas, materiały i zużycie narzędzi są miażdżące dla zakładanych na początku kosztów produkcji.
Dla mnie to wygląda, jakby autor pomysłu nie miał większego pojęcia o czym mówi. Może jednak się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, PROTOTYP JEST JUŻ GOTOWY. oczywiscie nie pelno wymiarowy (chodzi o szerokosc) ale jest i dziala i wyglada zarazem :) zdjęcia wrzuce na dniach, nie ma tylko mocowania gdyz  bez sensem jest zamawiac drut  do jednej sztuki(hurtem wychodzi taniej), a zrobienie mocowania jest tutaj najmniejszym problemem :) Koszt prototypu 0zł . Pozdrawiam sceptyków bez pojecia ! L&P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Pozdrawiam sceptyków bez pojecia ! L&P

Sam się pozdrów Kolego Z Pojęciem. Nic nie kosztuje ZERO ZŁOTYCH. Nawet na kopniaka trzeba sobie zasłużyć. A od każdej innej rzeczy "otrzymanej gratis" musisz zapłacisz podatek jak od przychodu. ZUS podatki,m prąd gaz telefon i nawet ten internet przez który do nas piszesz. 
Ale ja mówię o "działalności, firmie" o "produkcji" (i bynajmniej nie piszę na kanwie teorii i wróżenia z fusów) a nie lewaku na kopycie. 

Oczywista pomimo całego mojego sceptyzmu co do ceny/jakości/legalu nadal przyglądam się z ciekawością i chętnie kupię  dwa komplety błotników w cenie jak to ująłeś na początku 15-25 zł za komplet :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc tak, PROTOTYP JEST JUŻ GOTOWY. oczywiscie nie pelno wymiarowy (chodzi o szerokosc) ale jest i dziala i wyglada zarazem :) zdjęcia wrzuce na dniach, nie ma tylko mocowania gdyz  bez sensem jest zamawiac drut  do jednej sztuki(hurtem wychodzi taniej), a zrobienie mocowania jest tutaj najmniejszym problemem :) Koszt prototypu 0zł . Pozdrawiam sceptyków bez pojecia ! L&P

Witam. Ma Pan do siebie jakiś adres mailowy? Chciałbym skontaktować się w sprawie tych drewnianych błotników rowerowych

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...