Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Raidon RSLO(z tłumikiem all in one). Serwis i upgrade.


mrmorty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Czy modyfikacja z pierwszego postu pozytywnie wpłynie na wybieranie małych nierówności? mrmorty pisał, że amortyzator zaczął nieco ciężej wchodzić na początku ugięcia, co na logikę obniża czułość na małe nierówności. Chciałbym ten amortyzator trochę podrasować zanim złożę nowy rower, najbardziej mnie irytuje właśnie jego ospałość, jak się jedzie po kamieniach czy czymś takim to on w ogóle nie pracuje, lałem mu pod uszczelki trochę oleju wazelinowego co jakiś czas ale dawało to efekt na chwilę, poza tym zawsze po takim zabiegu golenie górne były całe upieprzone w czarnym smarze, możliwe że duża jego ilość się wypłukała. Może pokombinować coś przy tym tłumiku jeśli da radę go rozebrać? Nie wiem czy kombinować na siłę z olejami czy przywrócić widelec do stanu fabrycznego (stały smar + nowe uszczelki). Jak mówiłem priorytetem jest uzyskanie z niego maksymalnej czułości na małe nierówności, potem stawiam na możlwiie długą bezobsługowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw prosił bym cie o napisanie tu który masz rocznik swojego Raidona, potem dopiero będziemy dalej działać

-  do 2013 (stalowe rury goleniowe)

-  od 2014 (aluminiowe złotawe rury goleniowe)

 

Co do kartridża to niestety nic tam nieździałasz bo jest on nierozbieralny Chcąc mieć lepszą pracę tłumienia to musiał byś wymienić na kartridż z Epicona

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zapomniałem podać modelu. Z tego co pamiętam jest to 2013, blokada z manetki, pompowany od dołu. Takie same naklejki jak ten w temacie.

 

Nie chciałbym na niego nie wiadomo jakiej kwoty wydać, w tym roku raczej skupie się na prawie jazdy i samochodzie ale na następny sezon planuję już składać nowy sprzęt na Epiconie/Rebie lub czymś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lepszej pracy amorka to nic dobrego w tym modelu nie zrobisz, bo to ma komorę powietrzną z blokadą hydrauliczną w jednym kartridżu zamkniętym nierozbieralnym. Był to feler z Suntoura gdzie po roku czasu wycofał to z produkcji

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale ja mam wrażenie, że kolega nie czyta ze zrozumieniem...

Nieco ciężej dotyczy tylko pierwszego ugięcia a nie że widelec trzeba wciskać z nie wiadomo jaką siłą czy też że widelec stał się nieczuły. Wszystko jest "winą" lepszych uszczelek. Winą nie do końca bo to jest też zaleta - te uszczelki nie puszczają brud do środka. Kolejna sprawa to gąbki smarujące - pomysł znacząco wpłynął na kulturę pracy, więc mogę polecić moją modyfikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej w linku są uszczelki przeciwkurzowe sporo lepsze niż oryginalne co montują

http://www.activia.sgl.pl/cena/czesci-zamienne-suntour/uszczelki-i-podzespoly/uszczelki_uszczelka-przeciwkurzowa-z-warga-epicon-i-axon-32mm/653

 

oraz gąbki smarujące

http://www.activia.sgl.pl/czesci/czesci-zamienne-suntour/gabki-olejowe/gabki-olejowe/189

 

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gąbki to daje taki sam co do komory powietrznej czyli min 80W. Dają rzadsze np, 15W lecz szybciej wtedy wysycha. Dolne golenie to od strony kartridża nie zalewaj gdyż jest tam kartridż nierozbieralny, a jak olej dostanie się do środka kartridża to już wtedy lipa, a nowy kartridż mało nie kosztuje. Jedynie można z drugiej strony dodać, lecz jak ktoś ma raidona ze starszych modeli tj, do 2013r. to nie warto zalewać dolnych lag, gdyż tam wtedy jest wkład a nie praca tłoczka bezpośrednio na rurze goleniowej co jest od 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś powie - ale reklamą zapachniało.  Może i zapachniało, ale tylko w ten sposób mogę się odwdzięczyć zupełnie obcemu człowiekowi za kilkanaście minut darmowych porad telefonicznych co i jak zrobić by widelec lepiej pracował.

 

Jak ktoś chce powiedzieć że pachnie marketingiem to niech mówi. Ja powiem od siebie że byłem w Activii po Raidona jakoś w połowie zeszłego roku, pojechałem z całym rowerem. Wymiana widelca, docięcie sterówki + dobra godzina bajery na tematy rowerowe i nie tylko. jakby każdy serwis tak pracował to wolałbym zapłacić kilka złotych za usługi niż grzebać przy rowerze w domu bo i coś podpatrzę i można czas fajnie spędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Od góry jest jakaś zaślepka/korek której nie udało mi się zdjąć. Próbowałem stuknąć w to od dołu(od wewnątrz) jakimś prętem ale albo ten korek jest wkręcony albo wklejony czy też mocno wbity. Nie próbowałem mocniej stukać by nie uszkodzić. W tym miejscu mam prośbę - jeśli ktoś wie jak go wyjąć to proszę o info w tym temacie!!!

 

Odgrzewam temat, ale może się komuś przyda. Mi udało się dostać do lewej goleni. Jest tam od góry nakręcana zaślepka, którą da się odkręcić. Nie jest to takie oczywiste bo trudno złapać ją kluczem. Wewnątrz rzeczywiście jest sprężyna.

post-196031-0-33213600-1461998027_thumb.jpg

post-196031-0-18923800-1461998028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wiem aby nie zalać kartridża ;) z prawą laga nie mam zamiaru nic robić - prócz wymiany uszczelki kurzowej i dodania gąbki olejowej. Chodzi mi o drugą lagę - ze sprężyną. Warto tam wlać olej? No i ile tego oleju... Mam Motorexa 15W. Oczywiście nasmaruję ślizgi smarem Suntoura, kupionego oczywiście w Activii ;) No i uszczelki - dodałem zdjęcie na którym chcę pokazać czy dobrze kombinuję z gąbkami - mam je tak zamontować? 

post-169788-0-46952700-1485967726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konstrukcja all in one działająca z tego co udało mi sie wywnioskować jak konstrukcja dampera z tłumkiem w jednym. ciśnienie na jakim pracuje widelec jest również ciśnieniem można by rzec komory olejowej i tłoka IFP jaki tam niewątpliwie jest.

Nie ma IFP :)

post-113119-0-26107600-1485977763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...