Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! - cz.2

• Zamknięty Temat jest zamknięty
598 odpowiedzi w tym temacie

#581 marcingrychtol

marcingrychtol

Maniak

• Użytkownik
  • 229 postów
  • Imię:Marcin
Garaż Rower

Napisano 25 maj 2017 - 20:43

@cervandes, powinieneś sobie z czytaniem ze zrozumieniem podać ręce - zekker ani jednym słowem nie skłamał o pompie ciepła, tylko na siłę błędnie interpretujesz jego słowa. 

• 0

Kiedy wszyscy wokół ciebie równiuteńko idą, kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą, gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą, zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo, 

przyjacielu,

ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość.

Reklama

Reklama

#582 zekker

zekker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4364 postów

Napisano 26 maj 2017 - 07:53

Możecie sobie z panem doktorem podać ręce, bierzecie pod uwagę tylko te dane, które Wam są potrzebne, korzystne do obliczeń.

Pompa ciepła to nie tylko energia elektryczna do zasilania instalacji ale też energia pobrana ze źródła. Owszem, odnawialnego i bezpłatnego (póki co) ale nie pisz mi tu, że mniej energii cieplnej pobierasz z gleby niż dostarczasz do budynku. Pobierasz znacznie więcej, tracisz na transporcie, dodatkowo potrzebujesz energii elektrycznej do transportu energii cieplnej.

Przeczytałeś całość, czy tylko pierwsze zdanie? :rolleyes:

• 0

#583 gielo

gielo

Świeżak

• Użytkownik
  • 41 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 maj 2017 - 08:30

Było w poprzedniej części tego tematu, ale przypomnę: niektórzy na chwyty mówią gripy. ...

Grip znaczy uchwyt, więc nie rozumiem co ty w tym widzisz nielogicznego? https://translate.go...b=iT#en/pl/grip

• 0

Mój blog internetowy znajduje się pod adresem https://www.rowerem.bikeria.eu

#584 apstryk

apstryk

Pro

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 26 maj 2017 - 10:50

W pewnym sensie też tak było mi tłumaczona zasada działania koła HW, że to jak zrzucenie doniczki z parapetu. Wystarczy lekko pchnąć, a resztę załatwia grawitacja. Nie ważne kto tam ją postawił, to nie nasz koszt.
W przypadku roweru to tak nie zadziała, nie ma skąd pobrać dodatkowej energii.

A ja na zwykłym rowerze jeżdżę bez wysiłku, tylko dzięki grawitacji. Po prostu staję na pedale który jest w górze i moja masa napędza rower aż do momentu gdy pedał będzie na dole. Ale wtedy już drugi jest na górze, więc staję na tym drugim. Bardzo lekko mi się jedzie ;-)
  • 1

#585 porcelanowy

porcelanowy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1284 postów
Garaż Rower

Napisano 26 maj 2017 - 11:37

Powitoł

To mie wytłumacz, co ja robię źle: też dwa pedały po dwóch stronach roweru, jedno u góry drugie u dołu... aaaaalbo odwrotnie: jedno u dołu a drugie u góry, dwie nogi, staję naprzemiennie i się jedzie, ale jednak się męczę...

• 0
Steel is real  :thumbsup: 
Stalowa stadnina, a rządzi w niej Roman 29er :D
Nóż To Narzędzie :002:

#586 apstryk

apstryk

Pro

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 26 maj 2017 - 19:54

Za cienki jesteś i grawitacja nie może ci pomóc. Nazbieraj kamieni w kieszenie, ciężki plecak, może jeszcze gar bigosu wciągnij, to lżej się będzie jechało - grawitacja będzie miała co ciągnąć. Pan doktor to tak przypadkowo zrobił rower 50 kg? On wie o co chodzi. Tylko jeśli nie masz kół Wrońskiego, to pamiętaj, że masa musi być na kolarzu, sakwy na rowerze nie naciskają na pedały więc się nie liczą. Rower chudziudki, a kolarz ciężki - to jest klucz do sukcesu.
  • 2

Reklama

Reklama

#587 marcingrychtol

marcingrychtol

Maniak

• Użytkownik
  • 229 postów
  • Imię:Marcin
Garaż Rower

Napisano 26 maj 2017 - 20:49

Z tym garem bigosu to mi się podoba, dobry pomysł. Jak coś zostanie - do plecaka!

• 0

Kiedy wszyscy wokół ciebie równiuteńko idą, kiedy bronisz prawdy mając ją za jedynie prawdziwą, gdy już wierzysz, że twoja perspektywa jest jedyną perspektywą, zanim uznasz tych co mają ją za zbędne ogniwo, 

przyjacielu,

ty bądź uprzejmy mieć wątpliwość.

#588 next

next

Maniak

• Użytkownik
  • 260 postów
Garaż Rower

Napisano 27 maj 2017 - 08:28

Co do absurdów to podawanie mas rowerów bez masy pedałów.
  • 0

#589 skom25

skom25

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4090 postów
  • Imię:Filip

Napisano 27 maj 2017 - 08:46

Co do absurdów to podawanie mas rowerów bez masy pedałów.

Zgadzam się, już dawno zwróciłem na to uwagę. Podejrzewam że wytłumaczenie jest takie że każdy może chcieć inne ( SPD/ Platformy), tyle że równie dobrze każdy może chcieć inne siodełko czy kierownicę :whistling: 

• 0

#590 Puklus

Puklus

Emeryt

• Autor tematu
  • Mod Team
  • 20852 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 maj 2017 - 11:02

Masy kół tez sie podaje bez zacisków :P

• 0
A ja wydam 1500zł i będę jeździć ekstremalnie . Moja mama na wigrach 3 jeździła po lasach kiedyś . A ja nie mam na takim super sprzęcie nie dać rady ?

https://imagizer.ima...90/850/uy8z.jpg

string.jpg

#591 Poochaty

Poochaty

Maniak

• Użytkownik
  • 619 postów

Napisano 29 maj 2017 - 13:23

Ale to nie zmienia postaci rzeczy, że wszyscy tak robią i przynajmniej można rowery czy koła do siebie porównać. A już zupełnym bezsensem jest np. dla mnie z uporem maniaka lansowany przez bikeboard sposób podawania wagi koła w ich testach, czyli wszystko razem - koło, opona, dętka, chyba nawet kaseta. I teraz nie wiesz, czy ciężkie jest koło samo w sobie, czy ciężka jest dętka , którą można wymienić za 20 zł, czy opona za 80 zł czy koło jako takie za 300 zł... Są sytuacje, gdzie w dwóch rowerach koła ważą identycznie, tylko że jeden ma lekkie koło i ciężkie opony, a drugi ciężkie koło i lekkie opony. Nijak tego nie można porównać. Podawanie wagi roweru bez pedałów jest trochę bez sensu, ale przynajmniej daj możliwość porównania na podstawie samego katalogu wagi rowerów, tutaj takiej możliwości nie ma.

• 0

#592 zekker

zekker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4364 postów

Napisano 29 maj 2017 - 17:42

Część rowerów jest sprzedawana bez pedałów. W pozostałych przypadkach klientowi to wisi ;)

• 0

Reklama

Reklama

#593 clavdivs

clavdivs

Maniak

• Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 29 maj 2017 - 18:02

Ogólne zwracanie uwagi na wagę roweru, już jest lekkim absurdem. :)

• 0

#594 Quell

Quell

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 885 postów
Garaż Rower

Napisano 29 maj 2017 - 18:27

Ogólne zwracanie uwagi na wagę roweru, już jest lekkim absurdem.

To twierdzenie jak najbardziej pasuje w temacie :

najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! 

• 2

#595 skom25

skom25

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4090 postów
  • Imię:Filip

Napisano 29 maj 2017 - 20:41

Troll czy naprawdę tak uważasz?

• 0

#596 next

next

Maniak

• Użytkownik
  • 260 postów
Garaż Rower

Napisano 30 maj 2017 - 17:19

Szczyt anoreksji i absurdu.Bałbym się na to coś wsiąść.   World’s Lightest Road Bike at 2.7kg

• 0

#597 Tatanka

Tatanka

Master

• Użytkownik
  • 2938 postów
  • Imię:Sylwek
Garaż Rower

Napisano 30 maj 2017 - 17:24

Twórca zapewne też :laugh:

• 0

#598 Punkxtr

Punkxtr

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 787 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 maj 2017 - 17:37

Po prostu zajawka, człowiek ma zabawę bo budował sobie najlżejszy możliwy sprzęt (choć trochę jeszcze można było zejść z masą :-) ).

W tamtych czasach (i jeszcze wcześniej za pamiętnego niemieckiego light bike) sporo było tego typu wynalazków, niektórzy mieli carbonowe kasety, inni SID-y ważące w granicy 900 gramów. Te rowery nie służyły nikomu do jazdy oprócz niesławnego Iago, który z powodzeniem ścigał się na ważącym niecałe 5900 gramów hardtailu.

• 0

Profesjonalny serwis w Warszawie:  SerwisBajka.pl    NieOceniam.pl

Reklama

Reklama

#599 next

next

Maniak

• Użytkownik
  • 260 postów
Garaż Rower

Napisano 30 maj 2017 - 18:24

Punkxtr,zrobić z tej anoreksji ostre koło to masa spadła by do około 1,9 kg za cały rower.   :)

• 0

Reklama

Reklama