Skocz do zawartości

Kross

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[ad absurdum] czyli najbardziej absurdalne twierdzenia z jakimi się spotkaliście! - cz.2

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
552 odpowiedzi w tym temacie

#541 sznib

sznib

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4567 postów
  • Imię:Krzysiek
Garaż Rower

Napisano 26 luty 2017 - 10:05

Jak zobaczyłem początek tego:

to myślałem że będą Szajbajkowi robić wjazd na chatę z maczetami, siekierami, sztachetami itp. Zapowiadało się interesująco :P

Tymczasem dalej grzeczniutko; "pogadajmy", "dogadajmy się", "nieporozumienie", blablabla...

Ja chcę krwi!!! :devil:

• 1

Reklama

Reklama

#542 Puklus

Puklus

Emeryt

• Autor tematu
  • Mod Team
  • 20079 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 luty 2017 - 10:46

Ja chcę krwi!!!

To sobie tłumienie na zjazdach wyłącz :D

• 3
A ja wydam 1500zł i będę jeździć ekstremalnie . Moja mama na wigrach 3 jeździła po lasach kiedyś . A ja nie mam na takim super sprzęcie nie dać rady ?

https://imagizer.ima...90/850/uy8z.jpg

string.jpg

#543 sznib

sznib

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4567 postów
  • Imię:Krzysiek
Garaż Rower

Napisano 26 luty 2017 - 10:54

Oj, Puklus, taki fachman jak Ty powinien wiedzieć ze się nie da tłumienia wyłączyć całkiem.

• 0

#544 next

next

Pro

• Użytkownik
  • 188 postów
Garaż Rower

Napisano 12 marzec 2017 - 09:29

Nazywanie tego pięknego kwiatuszka tarczą hamulcową jest dość dziwne.Ma średnicę 180 mm.Duży.Chyba jakiś egzotyczny?Tylko po co w komplecie 6 śrub? :)

Tarcza hamulcowa Alligator Aries 180mm czerwona - Metrobikes.pl

• 0

#545 porcelanowy

porcelanowy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1107 postów
Garaż Rower

Napisano 12 marzec 2017 - 09:44

Powitoł

Czemu w absurdach? Miłośnicy wagomiarstwa lubią tego typu rozwiązania :)

Osobiście jak zajadę 185mm avida to przejdę na 180 RT75MA shimano właśnie dlatego, że ma mało udziwnień.

Jeśli uda mi się znaleźć tarczę z mniejszą ilością otworów lub pełną to jeszcze lepiej.

• 0
Steel is real  :thumbsup:  Stalowa stadnina :D
https://www.strava.c...tes/porcelanowy
Nóż To Narzędzie :002:

#546 verul

verul

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1397 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 10:36

Jeśli uda mi się znaleźć tarczę z mniejszą ilością otworów lub pełną to jeszcze lepiej.

Poszukaj Magura Marta SL 180mm http://wrower.pl/img...2007_zacisk.jpg

:thumbsup:

Ten kwiatuszek faktycznie niezly. Choc takie rowery najczesciej sluza do zbierania kurzu albo przejazdzki spokojnie 20km a nie scigania, bo w porownaniu do innych super wylajtowanych elementow ta tarcza jest ekstremalnie wytrzymala :)

Użytkownik verul edytował ten post 12 marzec 2017 - 10:38

• 0

Reklama

Reklama

#547 clavdivs

clavdivs

Pro

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 11:18

Aligator 180 mm waży mniej, niż tarcza 160mm od shimano. Zwiększenie średnicy tarczy, zwiększa siłę hamowania. 

Na aligatorach bez problemu zablokujesz tylne koło, a twierdzenie że taki kwiatuszek, to tylko nadaje się do roweru po bułki jest nie sprawiedliwe. 

Tak powycinane tacze powodują, że czyszczą klocki i jak użytkowałem, nie pamiętam aby szczególnie piszczały.

• 0

#548 next

next

Pro

• Użytkownik
  • 188 postów
Garaż Rower

Napisano 12 marzec 2017 - 11:36

SybirVlog

"Witajcie kochani. Dziś wam opowiem o smarowaniu kilofa. Z powodu braku WD40 na gościnnym Sybirze użyjemy niedźwiedziego sadła"

:D

Co? "Smarowanie kilofa"? To tak się to dziś nazywa? :)

Jak byłem młody to się inaczej mówiło.

• 0

#549 alagor96

alagor96

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1287 postów
  • Imię:Adam
Garaż Rower

Napisano 12 marzec 2017 - 12:58

Historia kolegi, jak składał kiedyś zjazdówkę i kupował używane hamulce, to sprzedawca twierdził, że modulacja nie jest potrzebna, bo albo chcesz hamować, albo nie.
Historia kolegi, jak składał kiedyś zjazdówkę i kupował używane hamulce, to sprzedawca twierdził, że modulacja nie jest potrzebna, bo albo chcesz hamować, albo nie.
  • 1

#550 next

next

Pro

• Użytkownik
  • 188 postów
Garaż Rower

Napisano 12 marzec 2017 - 14:38

Swego czasu niejaki N.Vouilloz zjeżdżał z zamontowanymi hamplami centilever tłumacząc ów swą przypadłość nieopatrzną chęcią zbyt silnego naciśnięcia klamki hamulcowej.Innymi słowy zależało temu panu na zwalnianiu,a nie zatrzymaniu.

• 0

#551 verul

verul

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1397 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 19:24

No i centilever sie nie przegrzeje ;)

• 0

#552 porcelanowy

porcelanowy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1107 postów
Garaż Rower

Napisano 21 kwiecień 2017 - 13:33

Powitoł

Wrzucam do absurdów, bo absurdem jest dla mnie rower na 12" kołach na którym dziecko ma się uczyć jeździć o wadze 9,2kg. Mój stalowy 29er ma obecnie lekko poniżej 13 z lampkami i małymi błotnikami.

AmDXz9b.jpg

To już po odwaleniu tylnego stalowego bagażnika i przedniego koszyka. Pozbędę się pewnie jeszcze przedniego hamulca i zastanawiam się nad błotnikami.

Jak nauczy się kręcić poszukam czegoś na 20" kołach bez przewymiarowanej stalowej ramy, obręczy i opon jak w BMXie do katungu... w sumie to chyba odnowię jakiegoś Reksia bo FSM cross 2 pojawia się dosyć rzadko :)

• 0
Steel is real  :thumbsup:  Stalowa stadnina :D
https://www.strava.c...tes/porcelanowy
Nóż To Narzędzie :002:

Reklama

Reklama

#553 m0d

m0d

Amator

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 21 kwiecień 2017 - 14:21

Aligator 180 mm waży mniej, niż tarcza 160mm od shimano. Zwiększenie średnicy tarczy, zwiększa siłę hamowania. 

Na aligatorach bez problemu zablokujesz tylne koło, a twierdzenie że taki kwiatuszek, to tylko nadaje się do roweru po bułki jest nie sprawiedliwe. 

Tak powycinane tacze powodują, że czyszczą klocki i jak użytkowałem, nie pamiętam aby szczególnie piszczały.

Ta... Miałem kiedyś podobne tarcze od Dartmoora a la wycinanka łowicka. Dno dna, mogłyby nawet mieć 200mm i dalej nic z tego by nie wynikało. Generator wibracji i dziwnych dźwięków, do tego nierównomiernie się ścierała przez te wycinanki. A koło to sobie nawet na v-kach zablokować i też nic z tego nie będzie wynikać. Jedyne z czym się zgodzę to że nie spotyka się ich w rowerach do jazdy po bułki tylko często widuje u różnych ścigantów, bo są rzeczywiście lekkie. Tylko to koniec ich zalet.

• 0