Skocz do zawartości

[polskie prawo] nietypowy sposób wzywania na śwadka przez policję


MMMAAACCC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio (przed wyborami) w przypływie nerwacji wysłałem mail z zapytaniem do KPP Chojnice, czy ktokolwiek nadzoruje ustawianie telebimów wyborczych, kto wyraża zgodęna ustawienie, jak to się odbywa etc. Chodziło mi głównie o to, by ktoś sprawdził, czy telebim z jaskrawą bielą nie stwarza zagrożenia przy skrzyżowaniu (a u mnie ustawili je na 4 newralgicznych skrzyżowaniach).

Trafił mnie szlag, bo idioci je ustawiający wjeżdżali na trawniki przez DDR (raczej ciężkimi pojazdami) jednocześnie zasyfiając całą DDRiP błotem, nawet nie myśląc o posprzątaniu..
2 dni po moim mailu miała tam miejsce kolizja, ewidentnie wyglądająca na zgapienie się przez jeden z telebimów.


Wybory minęły, telebimy pozjeżdżały do bazy, a tu nagle na poczcie mailowej patrzę, że jestem "wzywany w charakterze świadka".

Czego mam się spodziewać i czy w ogóle jestem w tym przypadku zmuszony się stawić? 


Rozumiem że wezwanie to wezwanie, ale maile nie zawsze docierają (:P) a nikt nie sprawdzi czy go dostałem, czy też nie.

Dodam jeszcze  że nijak mi nie pasuje stawić się o wyznaczonej porze, bo jestem wtedy w pracy, a nie mam ani pisemnego wezwania (podstawy by uzyskać wolne), oraz numeru kontaktowego do jakiegokolwiek prowadzącego sprawę...


Czekam na mądre porady, wszyscy myślący w stylu "JP na 100%" niech się tutaj nie móżdżą.


Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się stawić ani wyjaśnić niczego do czego nie jesteś zobligowany listem, którego odbiór musiałbyś potwierdzić swoim podpisem. 

Może chcieli oszczędzić na kopercie, znaczku i płatności za potwierdzenie a może jest to Niesłychanie Ważna Sprawa. 

O powadze sprawy i instytucji świadczy sposób poinformowania Cię o obowiązku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwany w charakterze świadka w sprawie?

 

Na wezwaniu są pouczenia o ewentualnych konsekwencjach.

 

Ale przede wszystkim: zadzwoń i dowiedz się o co chodzi. Prawdopodobnie będziesz mógł w czymś pomóc. Ustalisz termin. Nie ma co alergicznie reagować na wezwania. Gdybyś miał czego się bać, to dowiedzialbys się o tym wyleczony o 6 rano z łóżka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

KPP Chojnice-wezwanie
Od:
kppchojnice@pomorska.policja.gov.pl
W związku ze przesłanym przez Pana do KWP w Gdańsku zawiadomieniem

dotyczącym bilboardów wzywam Pana do stawiennictwa w charakterze świadka

 

w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach, ul. Warszawska 13 w dniu 27

listopada 2014 r. na godz. 09:00 - pokój nr 53.

 

tak wygląda mail, który otrzymałem.

 

rozumiałbym, jakbym zgłosił im mailowo DONIESIENIE, ale po ponownym sprawdzeniu i parukrotnym przeczytaniu ja im wysłałem PYTANIE :)

 

czuję się tak, jakbym spytał czy wolno jeździć po spożyciu, a oni wzywają mnie, by sprawdzić moją trzeźwość xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie do końca zrozumieli Ciebie, albo, chcą rozszerzyć twoje zeznanie o brakujące im informacje, np. czy widziałeś z jakiej firmy są te ekrany, bo wybory się skończyły, parol poszedł i niczego nie zastał. Policjanci też pracują na zmiany, więc możliwe, że ten który dostał twoją sprawę ma taki najbliższy wolny termin. Po prostu skontaktuj się z nimi i poproś o zmianę terminu. Gdyby nie fakt, że możesz po prostu nie zastać tego policjanta, to można by było się pofatygować tam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...