Skocz do zawartości

[ Amortyzator] Wazelina Technicza w Amortyzatorze- Uwaga!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zabrałem się za po sezonową konserwacje roweru, dzisiaj rozebrałem amor ( XCR LOD) i.... tragedia. Lewa górna goleń z tłumikiem od uszczelek do samego dołu jest dość trochę zmatowiona. Nie było by problemu gdyby nie to że tłumik ( czyli ta węższa rurka wystająca z grubszej rurki) jest poprostu poobcierany jakby piłować pilnikiem, w jednym miejscu jest nawet odprysk. Dodam tylko że większość sezonu przejeździłem na fabrycznym smarze ( amor kupiony w tym roku) i przy serwisie było wszystko ok, wazelinę wsadziłem i przejechałem pewnie ze 150- 200 km i taka kicha. Więc albo ja nie mam szczęścia w tym temacie albo wazelina do amora się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To raczej miałeś pecha i jakiś syf Ci wszedł pod uszczelki. Sporo osób wazeliny używa i nikt takich rewelacji nie miał, sam użyłem wazeliny, tylko kosmetycznej, przy wiosennym serwisie, i do jesienego serwisu tak chodził, po rozebraniu niczego szkodliwego nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczone było na 100% dokładnie, wymyte benzyną itd. No nic, trzeba znowu nawalić wazeliny i jeździć, przy moich przebiegach to pewnie jeszcze z 2 sezony pociągnie zanim się rozsypie :) A właśnie, zostawić tak czy próbować trochę spolerować tłumik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie? Słyszałem o Motorex Bike Grease ale chyba jest ciężko dostępny, jest Judy Butter ale dość drogi. W zaufanym sklepie facet pokazał mi smar do amortyzatorów za 40 pare zł ale jak sam przyznał dla niego to jest zwykły TOWOT z ładną nalepką. Smar silikonowy? Gdzie kupić? Mam silikon w sprayu ( taki do uszczelek) ale to chyba nie to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Psze pana szanownego autora - coby zrobić dobry smar do amortyzatora w wersji dla ubogich, to trzeba wazelinę techniczną rozrobić z odrobiną oleju do amortyzatorów. Wtedy to psze pana taka wazelina dobrze smaruje :)

 

W jakiej proporcji ?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...