Skocz do zawartości

[koło fatboy] - czy jest możliwe zaplecenie koła fatboy na piastę flip-flop


Rekomendowane odpowiedzi

Co konkretnie masz na myśli pisząc o kole fatboy? Piasty flip flop z dwoma gwintami pod wolnobieg są bez problemu do kupienia.

Dziękuję za odpowiedź, jeżeli chodzi o koło fatboy to mam na myśli ten nowy typ, bardzo szerokiej opony z dobraną do niej obręczą. Przez to, że jest to tak szeroka opona, a piasta flip-flop jest przeznaczona na ostre koło, to pewnie nie ma opony fatboy z obręczą zaplecioną na piaste tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie które koło chcesz zapleść? Tylne - raczej się nie da, chyba że tylny trójkąt będzie dość "finezyjnie" wygięty. Przednie - można coś tam pokombinować ;)

Dziękuję za tak liczne odpowiedzi :), jeżeli chodzi o powyższą kombinacje to jednak będę od niej odchodził, ponieważ rodzi ona sporo komplikacji. Pójdę teraz trochę w prostsze rozwiązanie i zamontuje pod piasty flip-flop obręcze pod ostre koła, czyli najprawdopodobniej kupie gotowca, kompletne koło, ale bez opony. I tu rodzi się pytanie, jaką najszerszą oponę mogę założyć na taką obręcz? Mam trochę nietypowe wymagania, i nie zależy mi tyle na oporach toczenia, co na komforcie i wyglądzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze pytanie które koło chcesz zapleść? Tylne - raczej się nie da, chyba że tylny trójkąt będzie dość "finezyjnie" wygięty. Przednie - można coś tam pokombinować ;)

 

Nic nie trzeba giąć. Wystarczy zastosować ofset przy pleceniu koła.

 

Poniżej koło tylne na pieście OLD 135mm, w ramie Surly Moonlander. Obręcz 100mm, opona 4.8".

 

P4120295.JPG

 

Standardowe, dostepne powszechnie na Alle czy w sklepach ostrokołowe kółka maja wąskie obrecze szosowe.

 

Pewnie ze można wsadzic tam szerokie papcie ale beda sie one masakrycznie nieukładać, efekt żarówki zniweluje zaś komfort i trakcję.

 

Tutaj sugerowane maxymalne rozmiary opon (w mm) dla poszczególnych obręczy (wewnętrzna szerokość w mm) ze strony Schwalbe

 

ETRTOSchwalbe.jpg

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Graficzka z efektem żarówki jak bys nie wiedział co-zacz...

 

p4pb8471370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba giąć. Wystarczy zastosować ofset przy pleceniu koła.

 

Poniżej koło tylne na pieście OLD 135mm, w ramie Surly Moonlander. Obręcz 100mm, opona 4.8".

 

 

 

Standardowe, dostepne powszechnie na Alle czy w sklepach ostrokołowe kółka maja wąskie obrecze szosowe.

 

Pewnie ze można wsadzic tam szerokie papcie ale beda sie one masakrycznie nieukładać, efekt żarówki zniweluje zaś komfort i trakcję.

 

Tutaj sugerowane maxymalne rozmiary opon (w mm) dla poszczególnych obręczy (wewnętrzna szerokość w mm) ze strony Schwalbe

 

 

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Graficzka z efektem żarówki jak bys nie wiedział co-zacz...

 

 

 

 

Wielkie dzięki za wyczerpujące objaśnienie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No tak, ale można też tak (notabene daaawno temu chyba wrzucany ten rower gdzieś):

 

http://forums.mtbr.com/fat-bikes/my-custom-budget-fatbike-842065.html

 

8524936830_4f68b0c251_c.jpg

 

Pewnie że można, ale chyba "nieco" łatwiej zastosować sam offset w zwykłej ramie niż ingerować w ramę i jeszcze na dodatek gimnastykować się z offsetowanym kołem...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że łatwiej :)
Po prostu piszę że jest jeszcze taka opcja na takiej piaście (135), a koszt jest nieporównywalnie większy od zbudowania takiego koła jak Ivan wkleiłeś. Co ja mówię - tu i tu trzeba koło zapleść, tak więc rachunek jest prosty.

Ale nie rozumiem jednej rzeczy - fat na praktycznie szosowej obręczy? Serio? Przecież na takiej szerokości nawet 2.0 nie wygląda dobrze...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale trochę to takie dziwne dla mnie.
Ale niech autor tematu sprecyzuje co w końcu chce, i w jaki sposób chce tym hamować skoro mają być dwa wolnobiegi - szczękami?

 

Żeby nie było że się czepiam - sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo póki co półświatek fatów dopiero u nas raczkuje...

Edytowane przez kubim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale trochę to takie dziwne dla mnie.

Ale niech autor tematu sprecyzuje co w końcu chce, i w jaki sposób chce tym hamować skoro mają być dwa wolnobiegi - szczękami?

 

Żeby nie było że się czepiam - sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie, bo póki co półświatek fatów dopiero u nas raczkuje...

 

Wizja mojego konceptu bardzo odbiega od tradycyjnego roweru, w zasadzie to nie wiem czy dalej można mówić o rowerze, tylko o czymś na bazie mobilnej siłowni, gdzie do napędu jest wykorzystwywana szersza grupa mięśni. W zasadzie to inspiracja nawet nie pochodziła od roweru :). Dlatego zagadnienia jakie chcę poruszyć w żaden sposób nie kojarzyłbym dosłownie, a jedynie fragmentarycznie z normalnym rowerem :). Mówiąc inaczej, nie chce przerobić ani stworzyć roweru, chcę wziąć tylko trochę techniki od niego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...