Skocz do zawartości

[rowery 3500 zł] Kross Level R8 vs Scott Aspect 710


pziet

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A jak Twoim zdaniem Mondraker ma się do Scott Scale 960
 Scott ma zbliżoną geometrię do Mondrakera, ma główke ramy lekko wyższą, im wiekszy kąt główki tym lepsza jest szybkość skrętność tylne widełki ma długość taka samą co Mondraker. Jeżeli chodzi o osprzęt to Scott ma słabszy wideł od Finalista napęd podobnej klasy, 900 ma lepszą korbę, hamulce będą podobnie działały. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale GT ma korbę dwublatową. Co do ramy to ma nowocześniejszą od Mondrakera.

rower_wzor_metra_mtb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale GT ma korbę dwublatową

 

Tak zwróciłem... I bardzo mi się to podoba.

 

 

 

Co do ramy to ma nowocześniejszą od Mondrakera

 

Rozumiem, że nowoczesność polega na taperowanej główce.

 

 

 

hamulce będą podobnie działały

 

Mondraker ma obie tarcze 160 mm, Scott 160-180 mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo fajnie się czyta ten temat :D 

też jestem przez zakupem roweru, osobiście szukam czegoś w 27.5" ponieważ mam 175cm wzrostu i waże 73kg. bardzo podoba mi się Canyon (29") ale ten fakt że nie można wcześniej przymierzyć roweru deklasuje :( Po przymiarce na stronie canyona zasugerowali ramę 17", teraz jeżdżę na kellysach 21" i czuję że one są za duże. Rozmawiałem z kolegą i mówi że 27,5 w rozmiarze S powinno być super.

Sporo jeżdżę po lasach a w tym roku wziąłem udział w 4 maratonach ligi świętokrzyskiej i jakiś lokalny wokół zalewu sulejowskiego.

Znajomy w Piotrkowie zachęca mnie do kupna Lapierra, z częstochowy poleca KTM Ultra 1964... polećcie mi coś albo odradźcie ;) 

 

http://katalog.bikeboard.pl/porownaj,rowery,13795%3B14091%3B14090%3B16820%3B11974

 

tutaj jest zestawienie czterech rowerów, a scott bardzo mi sie podoba ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sądzicie o KTM, Lapierre??  
 Nie wiem o którego chodzi Ci Lapierre :icon_question: Co do KTM to porównując geometrię do tych dwóch Canyonów to będziesz na nim mniej wyciągnięy (ma krótszą górną rurę) ale ma krótsze tylne widełki, więc powinien być zwrotniejszy od Al 6.9 i 5.9. Jeśli preferujesz trasy trudniejsze technicznie to KTM powinien lepiej się na nich sprawdzić. Żeby ocenić jego opłacalność to powinieneś podać cenę za ile możesz go kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej podałem link z lapierrem - prorace 227. Nowy ktm kosztuje ok 4500, używany z przebiegiem ok 500km kosztuje ok 3700. Lapierra mogę mieć za 4tysie, tylko że lapierre ma słabszy osprzęt i jest dość ciężki (12.9kg), ktm o kilogram mniej. To trochę jest jeśli mieszkam w kamienicy na 3piętrze ;) ale też znajomy powtarza mi żebym kupił jak najlżejszy rower to będzie mi łatwiej na podjazdach ;)

Scott 760 jest trochę lżejszy bo waży 12,6kg. Jestem początkujący w tym sporcie, zawsze jeździłem ale może nie tak przywiązywałem wagi do techniki i pagórków ;)

 

Smacznej kolacji wigilijnej i radosnych Świąt Bożego Narodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil, zajrzałem do testu HT w Bikeboard z wydania kwietniowego. Wsród testowanych modeli Scale 760. Piszą, że łączy stabilność z błyskawicznym tempem wyjściem z zakrętu, jest w pierwszej piątce najlżejszych, uwielbiany przez sportowców, możliwość najniższego umieszczenia kierownicy. Jeden z najkrótszych tylnich widelców i płaski kąt główki wraz z największym rozstawem osi godzi stabilność ze zwinnością, ale pod wprawną ręką :)

 

Ale wracając do moich rozterek, to już chyba ostatnie zestawienie - dostałem dobre oferty cenowe: Kross Level B7 2014 (3200 zł) i Scale 960 2014 (3500 zł)

 

http://katalog.bikeboard.pl/porownaj,rowery,11966%3B11771

 

Geometri

http://dfp2hfrf3mn0u.cloudfront.net/713/71313_original_2.jpg

 

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb-xc-29quot/level-b7

 

Dla mnie Scott rozmiar M, Kross rozmiar S.

 

Czekam na wszelkie uwagi, opinie, piszcie ktory byście kupili :)

 

Podobno w lutym +12 C, więc nie ma co czekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do moich rozterek, to już chyba ostatnie zestawienie - dostałem dobre oferty cenowe: Kross Level B7 2014 (3200 zł) i Scale 960 2014 (3500 zł)

Przy takim wyborze to już wcale nie ma co się zastanawiać :) Niech Ci służy Scale długo i szczęśliwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym scotta, mają lepsze doświadczenie w projektowaniu ram

@pziet czy byłaby możliwość zeskanować cały test HT i wrzucić tutaj? Z chęcią przeczytałbym cały ten test :)

Dzięki

Chętnie, ale mam tylko wersję elektroniczną na czytnik. Ale pokombinuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Życie potrafi zaskakiwać, nawet mnie. Dostałem bardzo dobrą propozycję za rower pokazowy ze sklepu... UWAGA! Treka! 4000 zł. O 500 zł budżet przekroczony, ale nie mogłem się oprzeć.

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/2014/archive/trek/superfly_7/#/pl/pl/archive-model/details?url=pl/pl/bikes/2014/archive/trek/superfly_7

 

Dziękuję za gorącą i ciekawą dyskusję!

 

Serdeczności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...