Skocz do zawartości

[rowery 3500 zł] Kross Level R8 vs Scott Aspect 710


pziet

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy polski KROSS zbuduje kiedykolwiek taki rower i dostanie nagrodę na eurobike show największych światowych targach rowerowych, 

 

concept.png

 

 

i ogólnie to z tego co ja czytałem na poprzedniej ich stronie bo teraz coś odnowili a na poprzedniej było więcej treści to firma została założona w STTUTGARDZIE a w CAPE TOWN w RPA ma swój oddział i centrum testowe ale widzę że marka niby nieznana ale każdy zna inną historię .........

 

z ich facebooka Silverback Technologies is a privately held company with a design innovation centre in Stuttgart, Germany, and a design and test lab in Cape Town as well as a resource facility in Asia.

 

 


 

 

jak dla mnie to rama zmienia suport z bb92 w 2014 na zwykły w 2015. BB92 od modelu 950 w 2015 roku.

 

nie chodzi o suport bo to naprawdę jest bez różnicy te wciskane jedni chwalą inni się boją, chodzi o jej geomterie i własciwości ta z 2015 ma podgięcie rury podsiodłowej dzięki któremu ciężar ciała jest przeniesiony bardziej nad tylnią oś co powoduje że tylnie koło jest lepiej dociśnięte do podłoża i zapewnia większą przyczepność lepsze przyśpieszenie i szybszą reakcję  

 

silverback w ramach do soli zastosował to już w 2014 choć nie jest to żadną innowacją bo niektóre marki zrobiły to jeszcze wcześniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta z 2015 ma podgięcie rury podsiodłowej dzięki któremu ciężar ciała jest przeniesiony bardziej nad tylnią oś co powoduje że tylnie koło jest lepiej dociśnięte do podłoża i zapewnia większą przyczepność lepsze przyśpieszenie i szybszą reakcję

 

Czy tylko ja to widzę?

 

Czerwone malowanie - 2015

 

Niebieskie malowanie - 2014

post-180810-0-29086600-1417032948_thumb.jpg

post-180810-0-37685700-1417032949_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co robią w tych swoich "resource facilties" w Azji... Czyżby ramy?

 

"We are a South African brand through and through. We manufacture in the East but we design locally. Go have a look at our site www.silverbacklab.com for some more info on what we are about... Our head office is in Cape Town and we supply the LBS network exclusively."

 

Źródło: http://www.thehubsa.co.za/forum/topic/35212-silverback/, post nr 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prośbą autora wiadomości będę bardziej precyzyjny no na tym widać że odległości są nieco większe w obu modelach, nawet te kawałek podsiodłówki co wystaje ponad poprzeczną ramę jest dłuższy w 2015 co by się zresztą zgadzało

 

72474393413841594456.jpg


Ciekaw jestem co robią w tych swoich "resource facilties" w Azji... Czyżby ramy?

 

"We are a South African brand through and through. We manufacture in the East but we design locally. Go have a look at our site www.silverbacklab.com for some more info on what we are about... Our head office is in Cape Town and we supply the LBS network exclusively."

 

Źródło: http://www.thehubsa.co.za/forum/topic/35212-silverback/, post nr 9

 

to co wszyscy produkują większość części z których potem montują rowery w EUROPIE, do RPA sprowadzają w całości wyprodukowane rowery na TAIWANIE a w EUROPIE składają bo cło antydampingowe chroni unijnych producentów rowerów przed sprowadzanie rowerów w całości z AZJI, SCOTT co już wcześniej pokazywaliśmy produkuje w Bługarii która ani SZWAJCARIĄ ani USA nie jest.

 

zresztą to o czym my piszemy to jakieś bzdury które pewnie nikogo nie interesują skupmy się na rowerach i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te "plansze", ale widzę pewne niedociągnięcia - na zdjęciu z rowerem z 2014 linia jest w innym miejscu korby niż na zdjęciu z 2015 :) także różnica w podgięciu, jeśli jest, to naprawdę niezauważalna. Ale górna rura jakby cieńsza w 2015. Niezłe oko :)

 

Ale geometria bez zmian. Różnica w podgiętej rurze skutkowałaby innym kątem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola... Południowoafrykański Silverback produkujący ramy w Azji i składający nie wiadomo gdzie w Europie jest OK a szwajcarski Scott (od 2005 właścicielem Scotta jest Beat Zaugg, główna siedziba jest w Szwajcarii) i składający rowery, na ramach pewnie zespawanych w Azji, w Bułgarii jest nie ok? Coś się chyba pan kolega zapętlił w swoich próbach udowodnienia, że białe jest białe a czarne -czarne i stąd ta refleksja o tym, że bzdury gadamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a @woojj nadal swoje :) Ale oddajmy sprawiedliwość - Pani z Silverbacka rower przyśle, można sobie wyjąć, zasiąść, po jakimś suchym pomieszczeniu pojeździć i ew. odesłać. Ile przesyłka? 80-100 zł? Nasze ryzyko. Powiecie - szkoda pieniędzy i czasu. Może, ale możliwość jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te "plansze", ale widzę pewne niedociągnięcia - na zdjęciu z rowerem z 2014 linia jest w innym miejscu korby niż na zdjęciu z 2015 :) także różnica w podgięciu, jeśli jest, to naprawdę niezauważalna. Ale górna rura jakby cieńsza w 2015. Niezłe oko :)

 

Ale geometria bez zmian. Różnica w podgiętej rurze skutkowałaby innym kątem.

 

ta poprzeczna rama jest cieńsza to jedno ale jest też bardziej łukowata, no i podsiodłówka jest naprawdę mocniej wygięta, po prostu ten model ramy 2015 jest moim zdaniem bardziej dopracowany i to pod względem estetycznym i będzie wymuszał bardziej sportową pozycje niż na tej z 2014

Hola, hola... Południowoafrykański Silverback produkujący ramy w Azji i składający nie wiadomo gdzie w Europie jest OK a szwajcarski Scott (od 2005 właścicielem Scotta jest Beat Zaugg, główna siedziba jest w Szwajcarii) i składający rowery, na ramach pewnie zespawanych w Azji, w Bułgarii jest nie ok? Coś się chyba pan kolega zapętlił w swoich próbach udowodnienia, że białe jest białe a czarne -czarne i stąd ta refleksja o tym, że bzdury gadamy...

 

nie nie widzę w tym nic złego w obu przypadkach po prostu to jest globalizacja optymalizacja i cięcie kosztów które dotyczy każdego małego, średniego i dużego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta poprzeczna rama jest cieńsza to jedno ale jest bardziej łukowata, no i podsiodłówka jest naprawdę mocniej wygięta, po prostu ten model ramy 2015 jest moim zdaniem bardziej dopracowany i to pod względem estetycznym i będzie wymuszał bardziej sportową pozycje niż na tej z 2014

Nie wiem jak się ma geometria w liczbach do wyglądu ale tabelki liczbowe dla obu są identyczne:

https://www.scott-sports.com/us/en/products/234246/SCOTT-Scale-960-Bike/

http://www.scott.pl/produkt/157/454/rower-scott-960/

 

Może na wizualizacjach grafika poniosła fantazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może żeby trochę odpocząć od tych afrykańsko-szwajcarsko-azjatyckich historii i wrzucić jako kontrapunkt dla Scale 960 (bo dla Silverbacka nie ma przecież konkurencji ;)

 

http://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/trek/31205/x_caliber_9

 

Wrzucam, bo chciałbym od czegoś się odbić z tym Scottem, co miałbym możliwość przymierzyć. Silcerback i Canyon jak na razie tylko z opowieści. Trek cenowo w granicach budżetu na przecenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulubieńcy markowego sprzętu powinni chyba polecić treka to jeszcze bardziej marka premium niż scott, trek daje dożywotnią gwarancje na ramę i lens wygrywał na ich rowerach największe i najważniejsze zawody rowerowe na świecie chociaż dziś już nie wiadomo co pomagało czy dobry rower czy dopalacze, tak samo jak nie wiadomo czy te top markowe to naprawdę najlepsze rowery czy tylko najlepszy marketing 

 

no ale z dwojga złego ;) to już lepszy ten scott bo ma tapperowaną główkę widelca, jak ten XC30 (w trek masz to samo XC32 ma po prostu o 2 mm grubsze golenie) zawiedzie cię a to nastąpi dość prędko to chociaż będziesz miał możliwość jego wymiany, bo za 2 czy 3 lata to raczej reby czy recona na regularnej sterówce nie dostaniesz 

 

a tak w ogóle mówisz że sklep ściąga dla ciebie najwyższy model aluminiaka 910 żebyś mógł się przymierzyć i wypróbować to znaczy że jak tego 960 nie mogą ci zdjąć ze stojaka dać przymierzyć i pojeździć ? nie mówi że na dzień ale chociaż parę kółek koło sklepu ?

 

z drugiej strony to dobre zagranie dać rower super lekki 10kg na najwyższej klasie widelcu FOX FLOAT 32 CTD, pełnej grupie XT, piastach DT SWISSA i potem powiedzieć mu że ten tańszy to prawie to samo to tak jakby powiedzieć komuś że porshe 911 i boxster to prawie to samo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a tak w ogóle mówisz że sklep ściąga dla ciebie najwyższy model aluminiaka 910 żebyś mógł się przymierzyć i wypróbować to znaczy że jak tego 960 nie mogą ci zdjąć ze stojaka dać przymierzyć i pojeździć ? nie mówi że na dzień ale chociaż parę kółek koło sklepu ?

 

Daje, daje... Pisałem, że śmigałem prawie godzinę. Ale dealer rzucił, że może sprowadzić dla mnie któryś z rowerów z dni testowych (@maciejga śmigał w Krakowie na jednym z nich :) Odmówiłem... Ale zadzwonili, że mogą. Tylko mróz chwycił i przełożyłem na kolejny weekend (za tydzień pewnie zasypie, to sobie na niego popatrzę :)

 

 

 

z drugiej strony to dobre zagranie dać rower super lekki 10kg na najwyższej klasie widelcu FOX FLOAT 32 CTD, pełnej grupie XT, piastach DT SWISSA i potem powiedzieć mu że ten tańszy to prawie to samo to tak jakby powiedzieć komuś że porshe 911 i boxster to prawie to samo

 

Zgadzam się, dlatego nie chciałem... Ale innych nie mają. Te mają i dają, bo wychodzą z założenia, że jak klient wydaje 10.000 zł, to powinien mieć możliwość dłuższego obcowania z rowerem. A przy okazji biedniejsi klienci korzystają :) Przegapiłem dni testowe, to teraz muszę w mróz i śnieg testować...

 

Ale u Silverbacka też miła obsługa, dzwonią, piszą :) Miło... Nowa kolekcja będzie ok. 30-40% droższa, będą regularne ceny, jak Kross czy inny Scott. Czas rozkręcania marki się kończy. No, ale widzieliście np. nową Solę 2. Naprawdę niczego sobie... Ten model musi kosztować te 4200-4300. Trochę jak z "naszym" Rometem. Kolekcja z 2015 droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek19 rower 910 sciagniety od dystrybutora to najprawdopodobniej rower testowy czyli do odstrzalu i zatyrania jesli bedzie potrzeba. Jak sklep da do testow to co ma na stanie to beda w plecy z pieniedzmi jesli klient sie rozmysli.

Pare rundek przy sklepie jest malo wymierne a mozliwosci testu sa inne wiec obie strony beda w lepszej sytuacji - klient i sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...