Skocz do zawartości

[rowery 3500 zł] Kross Level R8 vs Scott Aspect 710


pziet

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja jeżdżę obecnie 3 sezon na Scott Aspect

 

i to ten jeden z 2 źle dobranych o których to wielokrotni wspominasz w tym wątku jako przestrodze przed zakupem roweru w necie ?

 

 

 

Osprzęt niezły założony do byle jakiej ramy

 

rzekłbym raczej że ta rama jest lepiej zaprojektowania niż ta scotta z 2014 bo ma już podgięcie rury podsiodłowej do tyłu co scott wprowadził w modelu 2015, zresztą sam to zauważyłeś parenaście postów wcześniej

 

zresztą ta dyskusja to już przybrała formę jak u tomasza lisa na żywo posłów pis z resztą świata

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rama sola2 to zwykła chińska rama z katalogu.... popatrz na elementy....haki, prowadzenie linek.... i tyle. Silverbeck nie ma patentu na rower idealny...nikt nie ma. Dla mnie to taka sama półka jak Kross i tyle. Nikt nie wie jak sie na tym jeździ, czy ramy po sezonie nie pęknie. Dla mnie wynalazek. Firma nie ma żadnego doświadczenia w budowie górali. Wszystko co o niej można powiedzieć to jest na papierze... ;-)))

Stawianie go na równi ze Scottem to lekka przesada.... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) To jest ten 3 który kupiłem u lokalnego dealera Scotta'a po 2 porażkach z internetu :)

 

no jak się przesiadłeś po dwóch wcześniejszych kandsach to na pewno musiałeś przeżyć szok

 

 

 

rama sola2 to zwykła chińska rama z katalogu.... popatrz na elementy....haki, prowadzenie linek

 

z tego co mi wiadomo to została od początku do końca opracowana przez silverbacka a pracę nad nią trwały 2 lata, nie wiem od kiedy ramę ocenia się po prowadzeniu linek i haku przerzutki co to ma w ogóle do rzeczy ? 

 

 

 

Firma nie ma żadnego doświadczenia w budowie górali.

 

z tego co widać po ich ofercie to produkują głównie rowery sportowe górskie i szosowe, a nie jak inne firmy od miejskich turystycznych po wyczynowe, także raczej to na nich głównie się skupiają

 

 

 

Wszystko co o niej można powiedzieć to jest na papierze... ;-)))

 

 

twoja krytyka to też jest głównie oparta na papierowej wiedzy .......

 

 

 

Stawianie go na równi ze Scottem to lekka przesada....

 

ślepa wiara w reklamę jest chorobą

 

no nic założycielowi tematu życzę trafnego wyboru, bo widzę że ta dyskusja i jego znudziła ;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to została od początku do końca opracowana przez silverbacka a pracę nad nią trwały 2 lata, nie wiem od kiedy ramę ocenia się po prowadzeniu linek i haku przerzutki co to ma w ogóle do rzeczy ? 

Możesz podzielić się wiedzą skąd masz takie informacje?

2 lata pracy nad ramą alu.... Mam sporą trudność w to uwierzyć. 

 

I jeszcze coś (jak na tak "zaawansowany" produkt): suport generację do tyłu (nie znaczy to dla mnie że jest czymś złym), brak sztywnej osi w ramie. 

Jak na zbliżający się rok 2015 raczej kulawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoja krytyka to też jest głównie oparta na papierowej wiedzy .......

Możesz powiedzieć na czym Ty opierasz swoje tezy ? Używałeś Scott'a ? Używałeś Silverbacka ? Czy tylko swoją wiedzę czerpiesz z forum i materiałów marketingowych ?

 

Ja opisuje swoje przypadki i doświadczenie, a Ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem jeszcze okiem na wyższe modele rowerów mtb xc tego producenta i w żadnym sztywnym xc nawet karbonowym nie znalazłem sztywnej ośki z tyłu.

Mi te bajki zalatują chińską fabryką oklejoną po niemiecku (co wcale nie musi być niczym złym, jedynie kłóci mi się z zaawansowaniem technologicznym tych produktów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupił najniższy model SILVERBACK SOLA 4 w cenie 1999 zł 2 miesiące temu dokładnie tego http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-4-deore-taper-wyprzedaz-i4650491554.html

 

pytał się czy warto poleciłem mu, jedyne co stwierdził po 2 miesiącach to to że nie wierzył że za 2 tysiące można kupić taki rower, zresztą nikt komu go pokazuje nie dowierza że dał za niego tylko tyle. a naprawdę trochę km na nim zrobił ma 184 cm wzrostu i ramę 20 cali i mówi że jest właśnie w sam raz dobrana bo jest odpowiednio długa i wyciąga mu sylwetkę, dając sportową pozycję bo jak przymierzał się w sklepie do rowerów rometa, authora czy kellysa to mówi że czuł się na nich jak na trekkingu bo były za krótkie

 

 


 

 

w żadnym sztywnym xc nawet karbonowym nie znalazłem sztywnej ośki z tyłu.

 

coś słabo patrzyłeś http://www.silverbacklab.com/bike/mountain/silverback-sesta-pro/

 

 

 

brak sztywnej osi w ramie.  Jak na zbliżający się rok 2015 raczej kulawo.

 

no właśnie na 2015 już jest sztywna oś http://www.silverbacklab.com/bike/mountain/silverback-sola-2/

 

a za to powiem Ci że brać powyżej 4000 zł za rower na widelcu ROCK SHOX XC30 i hamulcach br-m395 świadczą o innowacji ale tylko marketingowej jak wcisnąć ludziom coraz gorszy sprzęt w coraz większych pieniądzach, tylko że to działanie znane od dawna ale ciemnota ludzi z czasem zamiast mniejsza to większa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tu nie stwierdził że jest to zły rower, ani że kiepsko nadaje się do tego do czego jest przeznaczony. Sugerowałbym jednak skupić się właśnie na takich rzeczach a nie na technologiach które wyglądają na dosyć oklepane lub zdeczko historyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wiesz @@tobo, ja tu nie stwierdzam że silverback jest jakimś nowym guru w świecie rowerów MTB raczej chciałbym udowodnić że poza wyniesionym do rangi bóstwa przez @@maciejga@@woojj SCOTT`em czy innymi przereklamowanych markami jak GIANT MERIDA TREK CUBE istnieje coś innego i to nie tylko silverback bo i CANYONE, RADON, czy wiele innych które robią równie dobre rowery tylko w mniejszych cenach i czasem nie warto przepłacać bo zgodzimy się że ten SCALE wcale nie nie jest najlepszą opcją za 4000 zł. nie wiem skąd takie paniczne podejście u chłopaków, nikt ich tu nie krytykuje nie wyzywa po prostu jeśli komuś taki rower w tej cenie odpowiada niech bierze i kupuje, jeśli się radzi i pyta to jest to miejsce do dyskusji i polecenia alternatywy pokazania dobrych i złych stron, tylko że tacy słuchacze radia maryja jak @@maciejga@@woojj znają i wierzą w jedną jedyną prawdę SCOTT SCOTT SCOTT i będą ją powtarzać jak mantrę 

 

 

 

Sugerowałbym jednak skupić się właśnie na takich rzeczach a nie na technologiach które wyglądają na dosyć oklepane lub zdeczko historyczne.

 

i właśnie powracając do tematu to jeśli w SOLA 2 z 2014 technologie są historyczne to w SCALE 960 będą sięgały ery dinozaurów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek nie odwracaj kota ogonem :) Głównym zarzutem wobec Silverbacka jest to, że zamawiasz przez internet i mogą wiązać się z tym problemy o jakich pisaliśmy oraz że nie masz gwarancji 5 lat jaką daje Scott, nie mówiąc o szansie pojeżdżenia sobie na nim.

 

Dobrze, że napisałeś o swoim koledze, bo to jest realny przykład a nie tylko wpatrywanie się w specyfikacje i wielkie WOW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o to że 2 lata projektowania dla ramy alu jakiejś firmy z Niemiec to delikatnie mówiąc zalatuje absurdem. Kupię historię że tyle projektuje ramę karbonową z nowymi rozwiązaniami duży producent który ma swoje zaplecze a - w przypadku Silverbacka - w to nie wierzę. 

Chyba że rama została ZAPROJEKTOWANA dwa lata temu :)

Na moje średnio wprawne oko to tajwański lub chiński produkt masowy. Na chwilę obecną oferuje technologicznie niewiele (a mógłby jeśli chce rzucić się w oczy potencjalnym klientom). 

Oczywiście mając ograniczone środki i nie będąc uwiązany do znaczka na ramie wziąłbym taki rower pod uwagę.

Oczywiście Scott nie jest najlepszą ani najsensowniejszą finansowo opcją, jednak renoma marki nie bierze się znikąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o to że 2 lata projektowania dla ramy alu jakiejś firmy z Niemiec to delikatnie mówiąc zalatuje absurdem. Kupię historię że tyle projektuje ramę karbonową z nowymi rozwiązaniami duży producent który ma swoje zaplecze a - w przypadku Silverbacka - w to nie wierzę. 

Chyba że rama została ZAPROJEKTOWANA dwa lata temu :)

Na moje średnio wprawne oko to tajwański lub chiński produkt masowy. Na chwilę obecną oferuje technologicznie niewiele (a mógłby jeśli chce rzucić się w oczy potencjalnym klientom). 

Oczywiście mając ograniczone środki i nie będąc uwiązany do znaczka na ramie wziąłbym taki rower pod uwagę.

Oczywiście Scott nie jest najlepszą ani najsensowniejszą finansowo opcją, jednak renoma marki nie bierze się znikąd. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że nie masz gwarancji 5 lat jaką daje Scott,
 Żeby mieć 5 wiosenek gwarancji to trzeba co roku na własny koszt robić przegląd roweru. A jak jest z modernizacją czy dalej będzie gwarancja obowiązywała czy tez się ją straci :icon_question:  Średnio mi się uśmiecha nic nie wymienić przez te 5 lat, zwłaszcza że wszystko oprócz ramy ma 2 lata gwarancji. Ale chyba nie wolno nic samemu wymieniać Scott gwarancja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kiedyś kupował w salonie nowe audi i jak kupował to mu mówili że ma 5 lat gwarancji, jak podpisał umowę załatwił kredyt to ma 2 lata gwarancji producenta to zresztą obowiązek w Polsce a na resztę 3 letnią polise ubezpieczeniową w której ubezpieczyciel pokrywa mu koszty związane z naprawdę w sieci serwisowej audi, za tą polisę płaci po 5 tysiaków rocznie chyba więcej niż za autocasco a pamiętam jak śmiał się z mojej 5 letniej gwarancji w KIA może nie jest na wszystko ale chociaż 5 tys miesięcznie za nią nie płace 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć 5 wiosenek gwarancji to trzeba co roku na własny koszt robić przegląd roweru. A jak jest z modernizacją czy dalej będzie gwarancja obowiązywała czy tez się ją straci  Średnio mi się uśmiecha nic nie wymienić przez te 5 lat, zwłaszcza że wszystko oprócz ramy ma 2 lata gwarancji. Ale chyba nie wolno nic samemu wymieniać Scott gwarancja

Pisałem o tym kilka postów wcześniej, gwarancja bez przeglądów to 3 lata. Nie wszyscy są tak zdolni, że rowery serwisują sami więc coroczny przegląd (regulacja, nasmarowanie itp) to chyba norma ?! Koszt takiego przeglądu to o ile dobrze pamiętam 60-70 zł

 

W warunkach gwarancji nic nie ma o tym, że nie można nic zmieniać (http://www.scott.pl/dokumenty/), pewnie dla bezpieczeństwa (gwarancji) lepiej to robić u dealera Scotta.

 

Jakbym kupował pierwszy, tani rower to na 99% skusiłbym się na nieznanego Silverbacka, ten co Olek19 podał za 2000 wygląda super na papierze, ale wydając więcej nie chciałbym już tak ryzykować w internetowe rewelacje.

 

Czekam z niecierpliwością jaką decyzję podjął autor wątku bo chyba sam nie sądził, że bedzie miał tak popularny wątek :) i czy pomogliśmy mu czy tylko utrudniliśmy podjęcie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie chodzi o to że 2 lata projektowania dla ramy alu jakiejś firmy z Niemiec to delikatnie mówiąc zalatuje absurdem.

 

a właśnie wyjaśniając to 2 lata projektowali ramę do fulla nie do 29er pomyliło mi się tu jest prezentacja video z której brałem te 2 lata http://vimeo.com/54267930

 

oczywiście to jest też marketing ale widać że jednak sami te ramy projektują a nie biorą gotowce z chińskich katalogów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek19 Silverbeck to młoda...nowa marka i życzę im aby stała się drugim corrateckiem... ale póki co doświadczeniem w budowie ram nie mogą sobie stanąć przy marce scott.... a dobrą 29 to nie jest tak łatwo zbudować.

Scott scale 960 to dobra, nowoczesna rama o bardzo dobrej wyścigowej geometrii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no nic założycielowi tematu życzę trafnego wyboru, bo widzę że ta dyskusja i jego znudziła ;(

 

Jestem, jestem... Czytam z zapartym tchem :) Nie zaglądałem na forum kilka godzin, a tu taka dyskusja!

 

Po kolei. Jestem zdania, że nie należy nakręcać nadmiernie potrzeb. Uważam, że do dobrego roweru trzeba dorosnąć, bo tak to tylko szpan i puste konto :) Jeśli są elementy składowe roweru, których wartości nie jestem w stanie (na tę chwilę) docenić, to nie ma co ładować się w koszta. Ważniejszy jest komfort i zaspokojone realne potrzeby, a nie te rozbudzone przez ekspertów, sprzedawców (każdy poza rowerem, którego szukam proponował mi carbon :)

 

Moje umiejętności / ambicje oceniam na poziom roweru za ok. 3000 - 3,500 zł z lekkim zacięciem sportowym, np. Scott Scale czy Grand Canyon AL 5.9. I teraz widząc takiego Silverbacka, zachęcony przez niektórych z Was myślę - WOW, sztywna oś, Recon Silver... Tylko czy ja to poczuję! Na razie nie cierpię na manię lekkości... Pewnie, że chciałbym mieć co najmniej Recon Golda / Rebę! Dwie sztywne osie! Osprzęt XT/SLX! I wierzę, że kiedyś przyjdzie pora na taki osprzęt, także za sprawą wiedzy, którą tu nabywam, dzięki takim dyskusją jak Wasza... Ale po kolei :)

 

Żeby trochę ostudzić emocje i nie kłuć w oczy tymi cenami Scotta, powiem, że jestem bliski sumie 3600 zł (nadal sporo, ale już stanu zawałowego nie wywołuje). Właśnie dzwonił dealer Scotta, ściąga mi rower na weekend (Scale 910). Ale, ale... Silverback także nie próżnował w zabieganiu o moje względy... Rezygnując z gratisów dostałbym pedały SPD i małe kieszonkowe od sumy :) Nikt nie odpuszcza. Nie zamykamy tematu... Czekam na dobrego człowieka - użytkownika Canyona, żeby się dał przymierzyć. Canyon ciągle nie daje spać.

 

Decyzja nie podjęta... Ale powiem Wam, że byłem dziś zawodowo w Specialized... Nie wiem, czy nie przebili Scotta w najgorszej relacji cena-jakość ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie że powoli wracamy do tematu

 

 

 

Scott scale 960 to dobra, nowoczesna rama o bardzo dobrej wyścigowej geometrii. 

 

nigdy nie powiedziałem że jest zła też twierdze że jest doba, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia a już szczególnie ta z 2014 roku za co możny było zapłacić 4000 zł polskich, ci królowie na tych polskich banknotach na pewno by za nią nie umierali ;)

 

poleciłem tylko silverbacka jako moim zdaniem najlepszy wybór w tej cenie potem w ramach dyskusji chciałem obronić jego zalety, szkoda tylko że natknąłem się na talibów tępiących wszystkich innowierców 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

niczym szczególnym się nie wyróżnia a już szczególnie ta z 2014 roku za co możny było zapłacić 4000 zł polskich

 

Nie chcę się przyczepiać, ale między ramą z 2014 a tą z 2015 w Scale nie ma żadnej różnicy. Oglądałem, rozmawiałem z dwoma dealerami. @olek19, pozostali wspierający opcję Silverback, a także stronnictwo Scotta :) bądźcie precyzyjnie i sprawiedliwy. Bo czasami czuję, że chodzi tylko o to, żeby się przyczepić lub dopiec konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Recon Silver... Tylko czy ja to poczuję!
 Nie wiem jak z ramą czy reszta osprzętu ale za dobry amortyzator Twoje ręce będą Ci wdzięczne.Co do tych dwóch marek to w jednej jak i drugiej więcej jest z made in China niż Germany czy USA <_< Ale pewnie Scott ma większa kontrolę nad produkcją swoich ram w Azji niż Silverback <_<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...