Skocz do zawartości

[1200-1800] Kiedy kupić rower i jaki?


matek45

Rekomendowane odpowiedzi

Rowery Unibike są dość wytrzymałłe. Co do tego Vipera to jest troche drogi jak na osprzet w nim zamontowany. Jakbyś trochę powiększył budżet to spróbuj z tym Zethosem rama 23 więc powinna pasować na Twój wzrost. możesz też spróbować negocjować cenę ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiego Vipera? Domyślam się, że chodzi o crossfire'a. Jeżeli proponujesz ramę 23" na 28" kołach, to znaczy, że unibike'i mają zaniżoną wymiarówkę?
Ja jeżdzę na crossiw 21" ze wzrostem 180 cm i noga 85 cm, więc wydaje mi się że 23" powinien być dobry na Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko Cie utwierdzić w przekonaniu że unibike to bardzo dobra firma. Ja swojego evolution kupiłem w 2007 i jeżdżę nim do dzisiaj. Co prawda wtedy za 1350 dawali full alivio ;) ale teraz tez osprzet nie jest wiele gorszy. Oczywiście z podstawowej konfiguracji została rama, koła oraz przednia przerzutka. Jeśli chodzi o opony to nie bałbym się dużego balonu plusem jest lepsza amortyzacja na gorszych drogach a jak wiesz że będziesz jechał po dobrej jakości asfalcie po prostu dobijasz więcej powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć rozmiar ramy 23" w W-wie, ale dostałem info od sprzedawczyni, że Unibike wprowadzi kolekcję 2015 w grudniu (na początku miesiąca) i można by poczekać na nowszy model, gdyż powinien być tylko nieznacznie droższy, a użyte komponenty powinny być lepsze.

W między czasie znalazłem ogłoszenie na znanym serwisie: http://allegro.pl/jak-nowy-cube-ltd-cls-roz-58cm-2013-i4826196420.html
Co sądzicie o tym rowerze? Ma jakieś wady produkcyjne, czy model z tego roku nie jest wart aż takiej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

http://allegro.pl/ja...4826196420.html <-- może z dopiskiem http z przodu zadziała lepiej...
Według mnie trochę za drogo. Nie wiadomo w jakim stanie jest napęd - brak zdjęć kasety i korby. Sprzedawca jest handlarzem więc powinien wiedzieć jakie zdjęcia są ważne dla oceny stanu zużycia napędu. Skoro takich nie zamieścił to znaczy że amatorem bądź podzespołu napędu roweru są już zużyte lub bliski jest ich koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że temat stary, jednak nie wybrałem jeszcze odpowiedniego roweru. Ostatnio poluję na okazję/wyprzedaż roweru Cube Ltd Cls Pro 2013/2014, gdyż bardzo mi się podoba. Znalazłem jednak takie ogłoszenie:
http://allegro.pl/stevens-x8c-disc-full-xt-roz-58cm-i4971431985.html
Co o tym sądzicie? Wysłałem już maila z prośbą o przesłanie zdjęć lepszej jakości elementów napędu, hamulców i amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co o tym sądzicie?
Według opisu to rower jest na bardzo dobrym osprzęcie, jak podeśle zdjęcia zobaczymy w jakim jest stanie technicznym. Dla mnie minusem jest ten amortyzator z czarnymi lagami :icon_question:  Spytaj się sprzedawcy jaki to model i niech da dokładniejsze zdjęcia górnych goleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem kolejny rower i czekam na Wasze opinie i sugestie!
 Po przyglądnięciu się zdjęciom rower jest w dobrym stanie, kaseta nie jest zajechana, tarcze korby jeszcze dość długo pohulają górne lagi amortyzator według zdjęć są w dobrym stanie. Hamulce Tektro Draco nie rozpieszczają ale ich siła hamowania powinna być wystarczająca dla crossa. Ja bym spróbował negocjować cenę, rozmiar ramy jest mniej popularny więc jest szansa kupienia go troszkę taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rodszyld69 dziękuję za opinie!
Co do hamulców, to słyszałem, że dużo osób wymienia na początku okładziny cierne (czy jak to tam się nazywa w tarczówkach) na inne i problem z hamulcami z głowy. Spróbuję negocjować cenę, jednak nie jestem w tym dobry, ale ... spróbować zawsze warto! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlatego chciałbym się Ciebie spytać jakie mogłyby być argumenty, aby kupić ten rower taniej? Z góry dziękuję za pomoc.
 Argumenty do obniżki ceny najlepiej sie znajduje przy oględzinach roweru, jak widzę rama ma kilka rysek możesz też zdzwonić i spróbować dogadac się poza alledrogo lub powiedzić że masz odłożone na rower np:  1300 zł czy taka cena była dla sprzedającego satysfakcjonująca itp możliwości parę jest.

Powodzenia życzę w negocjacji :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...