Skocz do zawartości

[3000-3500] Jaki kupić rower 95% szosa 5% las


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

O, to jest myśl. Tym bardziej, że pozycja na rowerze do triathlonu jest wyprostowana jeszcze bardziej niż na przełaju, nie wspominając o takim badziewiu jak np. cross, na którym to w zasadzie się leży a nie siedzi. No nie wziąłeś jeszcze pod uwagę, że do triathlonówki jak założysz szerokie opony to swobodnie dasz radę w terenie.

Jakbym miał kupić rower kierując się "poradami" co poniektórych, to wyszedłbym na tym jak Zabłocki na mydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie autorowi jeszcze triathlonówkę?

A do czego mu MTB na szosie? Może jeszcze 200mm skoku, bo przecież może trafić na dziurę w drodze taką że mu się koło schowa? A najlepiej to jeszcze fulla z amortyzowaną sztycą :/ W lesie pewnie będzie jeździć ścieżką, a nie na przełaj ze skałek, więc tam nawet koza by sobie poradziła. Dużo zależy od techniki jazdy. Takim dość uniwersalnym rowerem jest roadrat, ale minimalnie przekracza budżet. Można zamówić samą ramę, do tego kierownica on one midget jakieś klamkomanetki i jakieś szersze kapcie i jest piękny monstercross, ale do tego trzeba chcieć mieć dobry rower, a nie podchodzić z założeniem, że cena załatwi wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komfortowym przełajem jeżdżę po lesie,zarośniętych wydmach,szutrach,mieście.

Ciągnę czasami cały dzień przyczepę z dwoma małymi psami albo extrawheela z bagażem na tydzień.

Latem robię kilka tripów po asfalcie do 200km.

Jak palma odbije to cisnę z kolesiem pod 40km/h aż któregoś z nas odetnie i jest ubaw.

Crossa z górnej półki dawno sprzedałem,bo męczył przy szybszej jeżdzie i na dłuższych dystansach,w mieście sprawował się doskonale,mtb używam w górach,szosa wisi na haku,bo po paru akcjach na drodze cykam o życie i zdrowie.

Mam ponad 40dychy na karku więc na przełajówkę zupełnie się nie nadaję,to rower do ścigania i noszenia,pozycja przecież jest niewygodna,trzepie po łapach i tyłku.

Przełaj waży dobre 3 kilo mniej niż cross i 5 kilo mniej niż 29-er za 3500-4000

Nie wiem,nie znam się. Jeżdżę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erzurum po prostu wie co dobre ;)  

tzn one...te przełaje są bardzo dobre, tylko trzeba to sobie mocno wmówić - erzurum'owi się to udało, mi zresztą też ;)

 

...z tym że ja bym polecał autorowi szukać crossa czy tam nawet 29er  gdzie będzie miał możliwość zamocowania bagażnika - jeśli bierze pod uwagę mocowania fotelika i tym podobnych wynalazków  to na pewno po chwili zacznie mu brakować prostego sposobu na mocowanie bagażnika przez brak otworów montażowych przy hakach  (pod siodełkiem często bywają). 

 

@osis25  a jak masz zamiar zacząć jeździć teraz (czy bez względu na pogodę) to za chwilę będziesz uzbrajał rower w pełne błotniki , może warto pomyśleć o jakimś trekkingu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mam zamiaru jeździć ani w zimę a nawet nie jeżdżę jak leje :) Powiedziałem żadnego przełaja nie kupię dla mnie ten rower jest za mało uniwersalny tak samo cross, co jest do wszystkiego to jest do niczego. Także stawiam na 29er. A za jakiś czas do 29er może dokupię szosę (może)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 29 er o spokojniejszej geometrii , ja mam kilka rowerów-  trekinga , szosówkę , miejski, górala 26 i 29 . Najbardziej uniwersalny jest według mnie 29 - opony mam mezcale i pasują do jazdy terenowej w moim rejonie , po mocniejszym napompowaniu spokojnie można jeżdzić trasy asfaltowe powyżej 100-150 km. Na trasy dłuższe lub wyjazdy z sakwami zdecydowanie treking.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to po dłuższym czasie i zastanawianiu się wybieram rower 29er na łagodniejszej ramie. I teraz pytanie czy za 3500zł idzie kupić coś konkretnego i czy warto dopłacac np 1000zł i kupić coś ciutkę lepszego ?? Możecie coś poradzić polecić ?? Jakieś konkretne modele gdzie cena = jakość osprzęt. Chodzi mi o najlepszy osprzęt do ceny roweru.

 

Co sądzicie np o tym

 

http://allegro.pl/rower-romet-rambler-29er-r-line-5-0-wyprzedaz-25-i4738951649.html

 

w porównaniu do SOLA 2 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy to tak trudno zrozumieć że nie chcę roweru przełajowego jeździłem i nie jest to rower dla mnie. Postawiłem na rower dla mnie bardziej uniwersalny 29er a do tego kupię sobie węższe opony :)

 

dziś przymierzałem się do tych 2 modeli

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike-2014/rowery-mtb-29/haibike-big-curve-rx-29

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike-2014/rowery-mtb-29/haibike-big-curve-rx-pro-29

 

Co sądzicie o tych modelach warto dokładać do tego droższego ? Czy szukać czegoś innego ??

 

Pierwszy miałbym za 3 tyś a ten 2 za 4tyś

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...