Skocz do zawartości

[amortyzator SR Suntour-problem]


LifeIsGood

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak: 1. Zmienić xcma na amortyzator 2. Zmienić xcma na sztywny widelec
Taką radę to sobie możesz wsadzić. Rozumiem że ten luz to kwestia wyrobionych tulei ślizgowych? Czy ich wymiana pomorze???Znalazłem takie nowe w internecie za 30zl z przesyłką, Jest sens się w to bawić???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wymienić ślizgi + uszczelki, ale pamiętaj, że i tak luzy w tych widelcach pojawiają się bardzo szybko. Plastykiwe ślizgi mają kiepską, żeby nie powiedzieć żadną żywotność.

 

Ja bym się nie przejmował tylko regularnie rozbierał, smarował i jeździł. Jeżeli na 1300km przebiegu tylko 70km to teren to tak naprawdę nie ma co kombinować.

 

Edit: Jeżeli na górnych goleniach widzisz już jakieś rysy lub wrzery to wogóle nie ma co w tym widelcu robić poza smarowaniem i jeżdzeniem aż się kompletnie zatrze.

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCM/XCR to bym nie wsadził drugi raz do roweru nawet za darmo, nie chodzi mi o jakość amortyzowania tylko trwałość ... amor na pól roku do jazdy po betonie to jakieś kuriozum!!! Obecnie biorę pod uwagę dwa wyjścia :

- reaktywacja tego - jeśli da się to zrobić niskim kosztem

- zajechanie tego szajsu do reszty i kupno cr-mo sztywniaka


Z drugiej strony, przecież na ten amor mam jeszcze gwarancję, więc niech się firma Suntour martwi co zrobić z tym faktem. A serwis okazało się, że mam pod nosem.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki takie jak XCT, XCM i XCR-ów z plastikowymi slizgami nie wlicza się w gwarancję. Gwarancję w luzach uwzględniana jest tylko przy slizgach teflon.

 

Dla rozwiazania waszego problemu to polecam to. Są to nowe lagi z Axona 2006. Wtedy Axon miał golenie 30mm. Teraz sprawdzałem, idealnie pasuje do XCM-a, a ponadto ma slizgi teflonowe a nie plastikowe

a7fdfb5fecf20643gen.jpg

 

c153a4fc0a74599egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Amorki takie jak XCT, XCM i XCR-ów z plastikowymi slizgami nie wlicza się w gwarancję. Gwarancję w luzach uwzględniana jest tylko przy slizgach teflon.
Nie prawda dzwoniłem dziś do serwisu w Poznaniu na Ostrowskiej i powiedzieli mi że zrobią to w ciągu jednego dnia w ramach gwarancji. Miałeś mi wysłać na priv ile chcesz za to cudo...    
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Skoro lagi pasują to ślizgi chyba też?

Nie koniecznie, ślizg musi być dopasowane do setek milimetra a co za tym idzie musi być odpowiednio dużo miejsca w goleni by nabić tuleję. A to chyba tylko na zamówienie. Z tego co wiem Activia ma zamiar sie zająć ślizgami więc można se go zapytać co on o tym sądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...