Skocz do zawartości

[Amortyzator] Hexagon x3 wymiana amorka 75mm→100mm


Krossiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim chciałbym przywitać się z wszystkimi użytkownikami forum. Cześć :)

 

Jestem całkiem zielony w tym temacie. Rowerek kupiłem na początku tego sezonu. Temat pochłonął mnie bez reszty :thumbsup:

 

Specyfikacja:

Opony 26"

Hamulec przód  KROSS V-brake

Kupiłem Krossa Hexagona X3, po wyczuciu swojego stylu chciałbym go spersonalizować. Chciałbym zmienić ten zwyczajny amortyzator (SR Suntour M3030 o skoku 75mm) na coś lepszego, chodzi mi tutaj o amorek ze skokiem  100mm. Przeczytałem dość sporo podobnych tematów, zauważyłem że problemem będzie geometria. dlatego nie chcę szaleć ze skokiem.  

 

Wyszukałem na własną rękę:

SR SUNTOUR XCR-RL

SR SUNTOUR EPICON R.L-R 100mm 2013

Ciężko się znajduję w tym temacie i prosiłbym Was o wybór jednego z tych lub polecenie coś z własnego doświadczenia. Na amorek mogę wydać maksymalnie 700-800zł . Przy okazji tej wymiany chciałbym wymienić hamulce z przodu i tyłu na tarczowe do 400zł. Jeśli macie swoje pewniaki podpowiedzcie przy okazji :D. Ważę 85 kilo jeśli to ma duże znaczenie ;D

 

Pozostanę przy tym rowerku jakieś 2-3 lata, potem może zmienię na coś lepszego. 

 

 

 

 

 

 

Link do pełnej specyfikacji:

http://www.kross.pl/pl/2014/mtb/hexagon-x3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie hamulców musisz kupić
-komplet kół około 200-300 zł
-łańcuch+kaseta+ew manetka to jest około 150 zł
-hamulce shimano m445 /m616 za około 300-350 zł.
-tarcze  komplet za około 60.
Co do amora to w tej cenie to najlepszy będzie EPICON. Napisz do Activi. Na 99% znajdzie coś w cenie około 500 powietrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciężko się znajduję w tym temacie i prosiłbym Was o wybór jednego z tych lub polecenie coś z własnego doświadczenia. Na amorek mogę wydać maksymalnie 700-800zł . Przy okazji tej wymiany chciałbym wymienić hamulce z przodu i tyłu na tarczowe do 400zł. Jeśli macie swoje pewniaki podpowiedzcie przy okazji
 Ja bym nic nie zmieniał, jeździł na tym rowerze a kasę odkładał bym na lepszy rower, dzieki temu masz już zaoszczędzone ok. 1200 zł wtedy nie za 2-3 lata masz lepszy rower ale znacznie wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...