Skocz do zawartości

[RST Storm Super TA] Słaba praca


robal12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z amorkiem RST Storm Super TA 140mm. Chodzi o to że coraz gorzej pracuje, dzisiaj gdy temperaturka spadła praktycznie stoi w miejscu, już xcm kolegi lepiej pracuje. Ugina się może o 2-3 cm przy naciśnięciu. Dzisiaj po zjazdach w lesie ugiął się max do połowy, a ręce bolały niemiłosiernie :P . Co mogę zrobić aby poprawić jego pracę ? Dodam że gdy jest gorąco jest w miarę dobra chociaż mogła by być lepsza. Wymiana oleju mogła by pomóc ? Dodam także że wolno się wysuwa tak jak bym tłumienie na full podkręcił. Liczę na dobre rady i z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie. Dopiero teraz mogłem pozwolić sobie na zakup oleju (inne wydatki :/) rozebrałem amorka wyczyściłem sprężyne i zabrałem się za drugą strone, troszkę się zdziwiłem bo myślałem że to troche inaczej wygląda. Wyjąłem tłumik i nie wiem skąd wylać ten olej próbowałem odkręcić śrubę (tą na środku), ale tak mocno trzyma skubana że szok. To chodzi o odkręcenie tej śruby na dole? Za moment dodam zdjęcie Pozdrawiam. http://www.img.pl/54aea5f9438a3/ <zdjęcie

Edytowane przez robal12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddziel górne lagi od dolnych , wyczyść wszystko z syfu , nałóż nowy smar ( może to być wazelina techniczna ) na uszczelki kurzowe . Wyjmij tłumik , wylej z niego olej i wlej w niego 110ml oleju 5W Motorex do widelców .

Wiem że do wersji AIR wlewa sie 110ml ale do TA producent w ogóle nie przewiduje wymiany oleju tylko całego kartridżu,wiec skad te dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam da sie rozebrac tlumik od rst super storm odkrecic trzeba ta nakretke po srodku na tlumiku pokaze sie ciemna gomowa zaslepka z lekka sila ciagnac wyginajac w lewo i prawo z czuciem i wyskoczy mamy dostep do komory z olejem ja zalalem zadszy i pieknie pracuje a tlumik calym skokiem pracuje pozdro

W tlumiku na koncu jak wyciagniemy jest kapsel za nim powietrzr albo olej niewiem bo nie wyciagalem go ale seryjnie tlumik nie pracowal calym skokiem w polowie robil sie twardy jak beton co powodoealo nie pelna prace skoku widelca teraz mam pela i w dodatku naprawde chodzi miodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...