Skocz do zawartości

[ Dętki B`Twin ] spadek ciśnienia


pawelj5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koła pompuję do ciśnienia 8 bar. W ciągu tygodnia ciśnienie spada do 6,5 bara. W obu kołach spadek jest identyczny, więc to nie jest żadna dziura. Czy jest to normalne?

W sumie nie jest to jakiś duży problem, ale boję się o uszkodzenie zaworków presta. Przy pompowaniu muszę trochę poruszać na boki głowicą pompki żeby zawór wpuścił powietrze i zgiąłem już lekko pręciki obu zaworków. Przed pompowaniem wciskam na moment zaworek do środka żeby go zruszyć, ale i tak ciśnienie 12 barów nie przepchnie powietrza do środka dętki bez poruszania na boki głowicą pompki. Pompowanie koła wydaje się prostą sprawą, ale zastanawiam się czy jest może jakaś specjalna technika dedykowana zaworkom presta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest specjalna technika. Zdejmujesz kapturek ochronny, odkręcasz nakrętke blokująca tłoczek (kiedys miałem dętkę gdzie nie było nakrętki i odkręcało się trochę końcówke tłoczka), możesz lekko wcisnąć, zeby sprawdzić, czy tłoczek się wsuwa i otwiera przepływ, zakladasz głowice pomki, zaciskasz i pompujesz. Z objawów które opisujesz wygląda, jakby ten bolec w końcówce pompki był za krótki (za głeboko wkręcony?) i nie wciskał tłoczka w zaworze. Albo jakbyś za płytko nasuwal głowicę pompki. Sprawdź na innej pompce, Zobacz, może ten trzpień w pompce da sie troche wykręcić. Jak masz pompke z manometrem, to po prawidłowym nałożeniu manometr powinien pokazać ciśnienie w dętce.

Co do jakości dętek z Decathlonu nie mam najlepszego zdania. Trafiały się jakies porowate. Sam wolę Continetale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno pompka powinna wciskać pręcik zaworku, czy też zawór powinien być uchylany ciśnieniem wytworzonym przez pompkę? 

 

Faktycznie, wg instrukcji ta pompka do presty powinna miec popychacz ustawiony do tyłu, czyli raczej nie wciska. No to nie wiem, moja wciska (jest syknięcie jak ja zakładam) i nie miałem nigdy problemów z pompowaniem presty. Odblokowanie zaworka przy kołysaniu pompką wskazywałoby, że wtedy jednak pompka dociska tłoczek. Tę nakrętke kontrującą wykręcasz do końca? Może spróbuj odkręcić jeszcze kilka zwojów więcej? Najlepiej by było zrobić test dętki na innej pompce ew. test Twojej pompki na innej dętce. To powinno wskazać winowajcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo http://www.decathlon.pl/2xdtka-700x18-23-presta-48mm-id_8243100.html , wysyłka gratis, więc wychodzi 6zł/szt.

A widzę że jest aktualnie promocja. Przy zakupie dwóch kompletów 19,18zł za całość, więc wychodzi 4,80zł/szt. 


Rozebrałem dzisiaj głowicę pompki i przeanalizowałem pod kątem współpracy z zaworem presta. Faktycznie pompka ma wciskać zaworek, jednak trzpień nie naciska bezpośrednio na pręcik, a na nakrętkę więc trzeba odkręcać ją do końca. Problem wydaje się leżeć po stronie dętki B`Twin. Wentyl jest gładki przez całą długość, a gwint znajduje się na samej górze i służy do mocowania kapturka. Na końcu gwintu średnica wentyla gwałtownie się zwiększa i ten próg utrudnia prawidłowe wciśnięcie głowicy pompki. Sytuację poprawia trochę poluzowanie szarej nakrętki głowicy pompki. Dzięki temu tuleja gumowa obejmująca zawór może bardziej się rozprężyć i pompka daje się z oporem odpowiednio głęboko wcisnąć na wentyl. 

f5ce14314149503fm.jpg

 

2eca095f88f84ff7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BikoBiko, Miałem w ręku te dętki. Już na pierwszy rzut oka są kiepskiej jakości. Miał kolor zwietrzałej gumy. Decathlon ma też w swojej ofercie produkt "konfekcjonowany"

http://www.decathlon.pl/dtka-700x18-25-presta-36-mm-id_8302915.html

W zeszłym roku był w pudełkach i nieco droższy - ale podejrzewam, że to jest to samo. Wzbudza nieco większe zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tribana 500 i nie mam problemu z uchodzacym powietrzem mam oryginalne opony i detki. Jeśli chodzi o pompowanie to mam pompke nozna BBB z namometrem i rzadko udaje mi sie trafic w ten trzpien od presty co jest dziwne bo te wentyle sa strasznie dlugie. W kazdym razie zaczynam pompowac namometr pokazuje 0 dochodzi do ok 10 bar i wtedy cycek sie wdusza i pokazuje prawidlowe wskazanie ;) czy to normalne zeby dobic do 8 bar musze sie niemal uwiesic na pompce? ;) waze 60kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...