Skocz do zawartości

[hamulce] Avid juicy 5 - czy dobre?


JaniXX127

Rekomendowane odpowiedzi

Ten model nie jest w sprzedaży (jako nowy) od kilku lat. W przypadku Avida oznacza to najprawdopodobniej mocno sfatygowane uszczelki, membrany w klamkach, korozję korpusu zacisku (gniazda) i tego typu niedostatki. 

To czy warto zależy od stanu technicznego i wizualnego oraz oczywiście ceny. 

Jak wyglądają pokrywki zbiorników? Farba jest gładka, niesperforowana? Krawędzie zbiorników na korpusie są równe? Farba nie odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie widziałem tych hamulców. Kolega ma cały rower do sprzedania i będę brał koła i zastanawiam się właśnie nad hamulcami. Jest to jakiś rower do dirtu ale kolega używał go do normalnej jazdy, nie wiem jak poprzedni właściciel. Jak pojadę zobaczyć rower to zwrócę uwagę na te punkty i napiszę jak to wygląda.

 

A taka naprawa uszczelek, to duży wydatek? I czy można to zrobić samemu? Jestem trochę zielony w temacie, nigdy nie bawiłem się hydraulikami.

Edytowane przez JaniXX127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uszczelki?

Niestety nie jest wymysłem że hamulce Avida potrzebują generalnego remontu jeśli są starsze (a te są, bo skończono ich produkcję jeszcze chyba w zeszłym dziesięcioleciu).

Chyba że masz pewność co o wieku uszczelek w zacisku i klamce.

No i pytanie ile za ten zestaw ktoś chce - bo może lepiej dorzucić i kupić coś nowego i przewidywalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dwa zaciski 80 zł. Nie wiadomo jak klamki, ale tam w tak leciwym hamulcu też mogą być problemy, załóżmy że do klamek zestaw też tyle kosztuje, to już jest 160 zł. To za około 400 zł. masz nowe hamulce klasy Shimano Deore. Warto się szarpać że starymi ? Mnie się wydaje że nie. A jeszcze trzeba odpowietrzać te Juicy, przelać płyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to policz, 40 zł na jeden zacisk, 40 zł na drugi zacisk, wspomniałeś, że klocki też są do wymiany 70 zł za komplet. Robi się z tego 350 zł... + olej na odpowietrzenie. Umiesz to wszystko samemu zrobić? Jeśli nie, to serwis Cię czeka i już zaciera ręce.

 

Tutaj masz nowe z gwarancją polecane na forum hamulce

http://allegro.pl/hamulce-shimano-deore-br-m615-komplet-p-t-i4669285494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś http://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-hamulcow/avid/prod/zestawuszczjuicy?

 

A jak na szybko bez rozbierania hamulca mogę sprawdzić czy wszystko jest ok?

Przeczytaj mój post powyżej.

Nie jesteś w stanie sprawdzić czy "wszystko jest ok", bo nie masz dostępu do np uszczelek w zacisku i w dźwigni.

Wszelkie oznaki korozji, spuchnięta farba itd świadczą o stopniu używania/zużycia tych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zrezygnuję z tych hamulców i kupię coś nowego.

Jeszcze jedno pytanie. Czy opłaca się kupić wyżej wymienione Deore teraz, a na wiosnę kupić koła i dopiero je założyć? Kolega chce teraz zamawiać i zamówiłbym z nim i by przez zimę poleżały na półce a teraz jest fajna cena.

 

Zaciskane są one z obu stron tarczy czy tylko z jednej?

Edytowane przez JaniXX127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...