Skocz do zawartości

[Pęknięta rama]


Rekomendowane odpowiedzi

mam przeszło rok rower i od skakania pękła mi w jednym miejscu (na zdj. widoczne) nie wiem co z tym zrobic bo pękło to dość w nietypowym miescu bo troche na spawie a większość na samej rurze. Wymienić? czy da sie to jeszcze zaspawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy od materiału, z którego rama jest zrbiona, jeżeli stal to jeszcze do uratowania, a jeśli alu to już gorzej, ale też nie wszystko stracone. Tak jak przedmówca powiedział, pogadaj z jakimś spawaczem w Twojej okolicy, on będzie wiedział najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aluminum tez sie spawa

 

do spawacza

 

<_<:)

 

bedzie git

Aluminium nie jest takie łatwe w spawaniu, spawacz garażowy raczej źle zespawa ramę wykonaną z aluminium. Ale zawsze możesz spróbować nie masz nic do stracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.ta rama to predewszystkim gó... bo nie jest do skakania.jeżeli spawanie kosztuje 100zł to tą rame wole przerobić na puszki bo nowa jest warta 200zł! kupie se nową rame jakąś do skakani bo reszta jest dobra, prawie wszysto już zmienłem na lepsze tylko rama mi została i niewim jaką kupić tak do ok 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Przypominam, że za zespawanie tego w dobrym zakładzie wezmą pow.100zł

Chyba trochę przesadzasz. Ostatnio czytałem na innym forum, że gościu spawał magnezową Meridę i kosztowało to 60-70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno bedzie słabsza. Bedzie trzeba uważać. Na tak spawanej ramie nie radził bym skakać. Jak bedzie spawana radził bym dać jakiś dodatkowy gusset alu i zaspawać go wokół pęknięcia. lepiej nie niszczyć też struktury innych spawów, ale dobry spawacz powinien to wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...