Skocz do zawartości

[opony] Napędowa do 29era


ludz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest w sumie krótkie: jaką byś polecił(a) oponę na tył?

Teren 70% i na to się nastawiam, nie zależy mi na osiągach na asfalcie. Waga - 600, max 650g. Szerokość min. 2.1", 

 

Jakiś czas temu kupiłem sobie nowego Crossmarka po namowie kumpla i to nie jest to: fajnie, szybko, ale powstał w rejonie świata, gdzie błoto jest od święta, a trawa nie rośnie. ;) Nie jest aż tak szybki, a przy hamowaniu zbyt łatwo zblokować tylne koło. No i błotem zalepia się dramatycznie. Wcześniej miałem fabrycznego Rapid Roba i było nieźle, wyjąwszy fakt, że opona przestała istnieć po 1k km i ważyła sporo. 

 

Wstępnie patrzyłem na Racing Ralphy (performance) jako lepsze i lżejsze Roby, ew. Geax Saguaro - co myślicie o takich opcjach? Może coś jeszcze warto wziąć pod uwagę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrKorus

A ja uzywam Rocket Ron. Szybciej sie oczyszcza od Ralpha i jest stabilniejsza w blocie. Ale znika tez po 2k km. Z wyzszymi modelami bym uwazal bo moze sie nie podobac ich mala sztywnosc boczna. Dot. Wersji evo i performance w stosunku do drutowanej wersji active line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat korzystam z Geax Saguaro 2.2 kevlar więc w pełni potwierdzam test nabiała: http://www.team29er.pl/testy/517--test-opon-geax-saguaro-29x22-w-wersjach-kevlar-i-tnt

Jeżeli chodzi o błoto to pewnie są lepsze modele, trochę pływa ale też szybko się oczyszcza. W zamian oferuje bardzo wysoką wytrzymałość, nie urywa klocków, nie wiem co to są rozcięcia czy rozerwania, dwa sezony bez pany w górach też dobrze o niej świadczy. Tył ustawiam na traction i przy proporcjach 70% śląska ściółka, 20% asfalt i 10% Beskid zrobiłem już 5k a kruszynką nie jestem. Środkowa część bieżnika jest już wytarta ale pozostałe klocki mają 30-40% użyteczności więc do 6k spokojnie dociągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...