Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował pożenić zębatkę 16T z drogowego Dura Ace/Ultegra z górską kasetą 10s.?

 

Zamówiłem SLXa CS-HG81 11-36 i szukam właśnie do niej zębatki 16T.

 

w SLX mniejsze zębatki nie są razem? chyba trzeba nity rozciąć żeby móc wyjąć np. 17t ?

OneUp_Components_SLX_Conversion_Cut_Pins

Edytowane przez razorjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

w SLX mniejsze zębatki nie są razem? chyba trzeba nity rozciąć żeby móc wyjąć np. 17t ?
 

 

Tak mniejsze są znitowane. Wczoraj rozparcelowałem kasetę i poskładałem na nowo już na kole. Niestety mimo iż drogowa 17T pasuje do bębenka MTB to zauważyłem, że ewidentnie właśnie na niej biegi się gorzej zmieniają (zwłaszcza w górę).

 

Zamówiłem już odpowiedniejszą koronkę z kasety cs-m771-10. Mam nadzieje, że będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobić zdjęcie kasety, tak żeby było widać wszystkie ząbki?  (będzie widać tą 16tkę nie pasującą)

 

co do koronki drogowej, to nie wiem czy ma to znaczenie. kumpel miał 16t mtb i źle mu działało, potem kupił już dedykowaną pod taki trick (od pogobikes.pl) i jest lepiej

Edytowane przez razorjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, można też kupić koronkę 16t do kasety XT. Ja taką kupiłem tutaj:

http://sklep.mtb-xc.pl/product-pol-10711-Shimano-XT-Koronka-kasety-CSM771-16T.html

 

Co do rozcinania i przerabiania kasety SLX trzeba mieć na względzie to, że będzie ona bardziej masakrowała aluminiowy bęben piasty (jeśli ktoś ma aluminiowy). Nawet nierozcięta nieźle się wrzyna a na rozciętej siła nacisku przestanie się rozkładać na kilka koronek. To jest powód dla którego zainwestowałem w kasetę XT.

 

Z innej beczki informacyjnie - może się komuś przyda:

Nie udało mi się w moim napędzie pomimo wielu starań dobrze wyregulować zmiany biegów (konfiguracja: koronka HCC 42T, zębatka HELL'o 32t, przerzutka XT shadow+ SGS, manetka XT, łańcuch campagnolo veloce).

Do tego manetka chodziła przy tej konfiguracji tak ciężko, że po jednej przejażdżce kciuk mnie bolał parę tygodni.

Korzystając z rady załogi HCC i po wymianie kiku maili z ONEUP Components zamówiłem wózek RADr.

Dzisiaj go założyłem i wszystko chodzi wręcz idealnie! Lekko i płynnie tak jak powinno :-)

 

Pozdrowienia dla wszystkich 1x10tkowców i powodzenia! :-)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przesyłką to kosztowało 218 zł. Wiem dużo ale to była i tak tańsza opcja niż zmieniać przerzutkę i manetkę na Srama.

W moim przypadku długo czekałem na przesyłkę bo jedna zaginęła w akcji. Pewnie dla tego, że wysłana w okresie przedświątecznym.

Na szczęście panowie z ONEUP wysłali mi drugą bez dodatkowych opłat i to przesyłką rejestrowaną. Ta doszła w niecały tydzień.

Wysyłają z UK.

 

Tutaj nakręcony na prędce filimik jak wygląda zmiana przełożeń. Zmieniałem jedną ręką bo z drugiej kręciłem telefonem :-) Normalnie jak się cały czas kręci to chodzi jeszcze lepiej:

 

 

post-174113-0-27888300-1421245100_thumb.jpg

post-174113-0-83493500-1421245100_thumb.jpg

post-174113-0-36050300-1421245101_thumb.jpg

Edytowane przez Jaroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej poleciłem link zębatkami HCC,osobiscie używam Wolf components,napęd 1x10 a raczej używałem bo jadąc dziś do pracy zachciało mi się zrobić rundkę aże czasu było nie wiele,więdz dałem popedałach,a jak człowiek się spieszy to i diabeł się cieszy,i się ucieszył,rypnołem tak nie fortunnie że rower tak popadł w betonowy słupek leśny centralnie przednią zębatką aż sie wygieła i nadpęgła ,1 traf na 1000,nie mogłem przeboleć takiego farta a tym bardziej nowej zębatki raptem 400km,a że weekend zapasem musiałem zamówić coś na pręce,myślałem nad tymi HCC,ale trzeba na nie czekać,więc zamówiłem Dartmoor Trail 34T,po teście weekendowym opiszę jak się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zębatka dartmoora  34T dotarła,wykonanie ładne dokładne,wyglątem nie różni się  od wcześniejszej Wolf Component,ciekawe jak z żywotnością ale wyjdzie w praniu,

a więc zaczynamy montarz,i tu zaczął się problem,kominy iśruby okazały się za długie i musiałem przyszlifować bo tarcza miała głębsze fazki pod komin,trochę zabawy i tarcza siedzi na korbie,akładam łańcuch i zaczynam pierwszy test,wszystko chodzi lekko i cichutko,trasa 18km pokonana z zadowoleniem,łańcuch sie normalnie lepi to tarczy,zero różnicy według wcześniejszej,trasa dzisiejsza przebiegała po lesnych ścieszkach,jutro testów ciąg dalszy ale już w druniejszym terenie(zjazdy i podjazdy)mam nadzieję że się nie zawiodę.

Ciąg dalszy nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda dartmoor 32t po ok 1000,  musze jednak zaznaczyć że właściwie tylko asfalt i jazda mało siłowa, w międzyczasie zmieniłem korbę z m-522 na m-660,  nie wiem kiedy powstało otarcie na ramie, podejrzewam że albo moje szpotawe kolana albo luz z powodu zajechanych łożysk( już wymienione), może poprzedniA korba pozwalała na takie wychylenie.

Zdj%C4%99cie0347.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

tak jak obiecałem,dzis opisuję kolejny dzień testów zębatki dartmoor trail.

Zębatke przetestowałem w różnych warónkach,błoto, piach,zjazdy ,podjazdy ,korzenie no i troche kamyków,przerzutke mam XT ze sprzęgłem,o którym całkowicie zapomniałem urzyć,napęd zachowywał sie naprawde wspaniale ,łańcuch niespadł ani razu,więdz mogę stwierdzić iż że niema sensu dopłacać do innych zębatek tak jak ja to zrobiłem po namowie kolegi gdzie wczesniejsza Wolfa kosztowała mnie250+wysyłka,a na tej zyskałem równe 100zł,a jazda okazała się taka sama,0 problemów,tak samo tyczy się to przerzutki gdzie sprzęgło jest zbyteczne,na pewno przydatne będzie jężeli koś jeżdzi po górskich ścieszkach ,gdzie naprawdewystępują niezłe korzenie i kamienie i tam może się sprawdzić,więdz według moich dożnań,dopłacanie do sprzęgła jest zbyteczne ,chyba że ktoś  lubi mięć jakiś bajer,zaznaczę odrazu że linia prosta łąńcucha wypada między 4tą a 5ta koronką od dołu

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bike board z listopada piszą że absoluteblack produkuje zebatke 10z zintegrowaną z nakrętką kasety. Jes tam zamieszczone nawet zdiecie takiej. W polaczeniu z 42 dalo by sie zlozyc kasete 10-42 na 10 biegowa. Niestety w internecie nie moge znaleźdź żadnej wzmianki o takiej. Czy ktos cos takiego widzial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkami XT możesz wrzucać wyższe biegi (niższe koronki) o 2 na raz (Multi Release) ... i to tyle.

Niektórzy mówią, że posiadanie osprzętu XT/XTR powiększa penisa.

Ja niestety mam SLX SL-M660, czyli dokładnie to samo co SL-M640, tylko z ekranikiem i w innej obudowie. A mogłem za jedyne 2x więcej złotówek kupić manetkę XT i oszczędzić sobie syzyfowych wręcz trudów dwukrotnego kliknięcia w dzyndzel manetki podczas przyspieszania.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...