Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• aaster
      Przez aaster
      W swoim stary hexagonie, kupionym 10lat temu wymieniłem cały napęd, i tu zaczęły się problemy. Teoretycznie wszystko chodzi, jednak kręcą pedałami, mam uczucie że czuję na stopach/pedałach chrobotanie napędu, żadnego hałasu, tylko takie jakby drgania. Zaczęło się to od razu po zmianie koła z piastą i kasetą (cs-hg41 7rz) oraz łancucha (kmc x8.93). Tak jakby łańcuch nie był dopasowany na kasety - czy wgole jest to możliwe? myślałem że to suport wiec również wymieniłem na neca - ale to nie to. Na korbie FC TY-501 jak przystawić ucho i kręcąc ręką pedałami mam wrażenie, że łańcuch nie układa się idealnie na zębatce - czy to w ogóle możliwe? Czy może piasta jest zwalona? kupiłem zestaw (koła z założoną piastą i szprychami na A.). Może łańcuch nie jest dopasowany do zębatek? Przerzutkę tylną mam dobrze wyregulowaną, przeskakuje w miarę płynnie (rdm-360).Takich problemów nie miałem ze starym 10-letnim napędem tak jak z nowym:). Macie pomysł co może być tego przyczyną?
    • Gość Findziu
      Przez Gość Findziu
      Witajcie, 
      Właśnie kończę kompletowanie roweru marzeń. Została między innymi tylna przerzutka... Z przodu jest korba sram NX (wylicytowałem przez przypadek). Co polecacie? Gx, NX, X0, czy któraś shimano? 
      Napęd planuje 1x10 lub 1x11. 
    • Wielmozny
      Przez Wielmozny
      Witam, 
      Mój problem to przeskakujący łańcuch. Kupiłem rower w połowie kwietnia 2018 i prawię od początku (max miesiąc po kupnie) łańcuch zaczął mi przeskakiwać do przodu razem z korbą w taki sposób że nie było żadnego oporu koło nie dostawało energii a łańcuch i korba szły trochę do przodu. Towarzyszy temu głośny strzał. Serwisy nie wiedzą co to może być, zmieniłem na gwarancji piastę, całą korbę z suportem i nie mam  pojęcia co może być przyczyną. Łańcuch na ten moment mam wyciągnięty i niedługo będę kupować nowy, ale wydaje mi się że to nie przez zużycie napędu ponieważ działo się to praktycznie od razu po kupnie roweru. Załączam filmik który obrazu co się dzieje u mnie w rowerze, oczywiście dzieje się to podczas pedałowania i jazdy do przodu, ale nie miałem jak tego nagrać podczas jazdy więc naciskając na pedały w miejscu wywołałem identyczny przeskok który występuje podczas normalnej jazdy. Nie mam już do tego sił proszę o jakieś sugestię co to może być. Tutaj link do filmiku gdzie jest pokazany strzał--> https://youtu.be/pYcFI7U1K-8
    • marcinusz
      Przez marcinusz
      Hej,
      rozważam przejście z 2x10 na budżetowego eagle'a w moim fullu. Sprawę mam dość przemyślaną, ale jest kilka pytań o praktyczne szczegóły. Może znajdą się użytkownicy, którzy doradzą.
      Planuję zestaw przerzutka GX, kaseta NX (11-50), manetka obrotowa GX.
      1. Jak działa sprzęgło w Sram GX? Gdy korzystałem z przerzutki Deore 10 s (bodajże 615), włączenie sprzęgła powodowało lekkie upośledzenie pracy zawiechy (brak możliwości swobodnego naciągnięcia łańcucha przy ugięciu). Drugą niedogonością było to, że pracę sprzęgła czasami czułem na korbie. Nie umiem tego opisać. Jakiś rodzaj wibracji. Ten efekt czułem też, gdy tę przerzutkę miałem w HT. Skutek - nie korzystam ze sprzęgła w przerzutkach shimano, bo mnie irytuje. 
      I sedno problemu: czy da się nie korzystać ze sprzęgła w GX Eagle? Czy sprzęgło da się wyłączyć lub zmniejszyć siłę jego działania gdyby irytowało a napęd wciąż działa poprawnie i łańcuch nie spada?
      2. Czy chwyty dołączane do manetki obrotowej są coś warte? Jaką mają długość?
      3. Czy manetka obrotowa sensownie zgrywa się gripami ESI Extra Chunky?
      4. W kasecie NX chyba tylko 4 zębatki są na pająku a reszta luzem, nawet nie znitowana. Nie masakruje to przesadnie aluminiowych bębenków?
      5. Czy najtańsze zębatki NW nadają się do orła? Kupiłem niedawno budżetową zębatkę NW Motsuv (pierwsza z brzegu aukcja: https://allegro.pl/oferta/okragla-zebatka-motsuv-32-34-36-38t-narrow-wide-dh-7866725102) i używam w napędzie 1x9 w rowerze do dojazdów do pracy. Wygląda przyzwoicie i zastanawiam się czy nie kupić takiej 32T testowo do orła. Docelowo prawdobodbnie siądzie jakieś markowe 30T.
      Pomóżcie. Zwłaszcza liczę na opinie użytkowników.
    • magnum146
      Przez magnum146
      Hey, wsiadłem na rower po zimie i okazało się, że mój napęd ma problem. Przerzutki są sprawne, aczkolwiek łańcuch raz zabiera kasetę, raz nie. Jest to niebezpieczne, ponieważ często przy zmianie tempa jazdy nie jestem w stanie wychwycić momentu, w którym kaseta zapracuje tak jak powinna.
      Jaka może być przyczyna i jak sobie z tym poradzić?

(dla Kobiet wszystkiego najlepszego!)