Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem zębatkę Race Face narrow-wide. Napiszcie proszę jaka jest różnica techniczna między http://allegro.pl/sram-manetka-x-0-10s-prawa-czarno-czerw-cyklomania-i4786116304.html http://allegro.pl/sram-manetka-x-0-prawa-10s-czarna-cyklomania-i4786115608.html Tych pierwszych nie mogę znaleźć na stronie producenta. Czy oba typy będą pasowały do hamulców Formula R1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwykłych zębatek w 1x10 ja śmigałem dobre 500 km na zestawie z kasetą 11-32 i zębatka xt 32 zęby. Łańcuch spadł mi raz na asfaltowym podjeździe. Może winą było to że łańcuch był nie skrócony a wcześniej była korba 22-32-44 i łańcuszek był dłuższy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na standardowej zębatce nie ma szans żeby ogarnęłą łancuch 1Xx. Wiem po sobie jak jeden rockgarden i łancuch wisiał na ramie albo ciągnąłęm go po siemie na korbie, nie wyobrażam sobie przejechać na standardowej zębatce przez Rycheleby. Poza tym jak się dobrze oriantuje to koszt zębatki XT a Hello MTB będzie porównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sam chętnie przesiądę się na 1x10 ale mam przerzutkę XT z długim wózkiem (SGS). Chciałbym dać zębatkę 42T do tyłu i 32T do przodu.

Ktoś wie czy to zadziała?  Jest jakiś problem z przerzutkami z długim wózkiem w takich napędach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaroo

 

Tak, zadziała. Mam taki zestaw u siebie i nie ma żadnego problemu. Postaraj się tylko o wymianę śrubki regulującej odległość górnego kółka przerzutki od kasety, bo 42T to jest kawał zębatki i zostaje dosłownie 5 mm odległości między łańcuchem a zębatką.

Spokojnie możesz montować u siebie ;) Ja jestem bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc w ustawieniu lini łańcucha. W jakiej pozycji powinna się znaleźć przednia zębatka względem kasety? Na razie napęd testuję na sucho, na stojaku. Kiedy ustawiłem napęd w miarę na środku, między 5 a 6 tą koronką kasety, na 10 biegu łańcuch delikatnie ociera o 9 koronkę. W miarę jak reguluję korbę podkładkami 1mm (korba to RF Deus XC) przesuwająć całość w stronę 10-ki zjawisko niweluje się ale zwiększa się koszenie łańcucha na 1 biegu. Macie jakieś porady? 


Dodam, że ocieranie jest minimalne, ale obracając korbą do tyłu co jakiś czas sworznie łańcucha zachaczają o 9 koronkę lekko go podnosząc. Kręcąc do przodu tego zjawiska nie ma z uwagi na naprężenie łańcucha.


Znalazłem w sieci

 

 

U mnie wygląda to w mniejszej skali. Co sugerujecie? Zostawić tak czy ustawić korbę bardziej w prawo kosztem zwiększonego koszenia łańcucha przy największych zębatkach z tyłu?

Edytowane przez pytoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kasetę?

 

Z tego co pamiętam HCC razem z zębatką daje 2 podkładki 1 i 1,5mm w zależności od typu posiadanej kasety. Nic tu nie pokręciłeś?

 

Jeżeli masz możliwość przesunięcia suportu na dystansach to chyba najprościej zrobić właśnie taki eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kompletuje napęd 1x10,  czy taki zestaw będzie działał?

kaseta: PG-1030 sram 11-36t

przerzutka SRAM X7 SS 10

przednia zębatka HCC 32 lub 26

Do tego łańcuch 10s sram

 

Co o tym sądzicie? coś jeszcze potrzebuje? zestaw będzie do roweru enduro/allm.

 


   

 

Edytowane przez kramer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć, kompletuje napęd 1x10,  czy taki zestaw będzie działał?

kaseta: PG-1030 sram 11-36t

przerzutka SRAM X7 SS 10

przednia zębatka HCC 32 lub 26

Do tego łańcuch 10s sram

 

Co o tym sądzicie? coś jeszcze potrzebuje? zestaw będzie do roweru enduro/allm.

 

 

 

No i jeśli kupujesz nową przerzutkę i będziesz chciał teraz lub w przyszłości zastosować zębatkę w kasecie 40T lub 42T to koniecznie weź przerzutkę Type 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miałem na myśli 36 lub 32 z przodu.

Jak w praktyce się to sprawdza przy podjazdach, nie brakuje regulacji? do tej pory miałem kasete max 32z, nie mam odniesienia..

Czy potrzebny jest napinacz?

Jaki łańcuch byś polecił do takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch polecam tylko jeden: Campagnolo Veloce C10. Droższy od konkurencji, ale na jednym takim łańcuchu zjeździsz więcej niż na 3 Shimano.

Ja mam 36 (narrow wide) z przodu i kasetę 11-36+40 hcc. Według mnie jest idealnie. Gdybym miał teraz nowy napęd wkładać, to wziąłbym blat 34 i kasetę 11-36.

Do zębatki narrow-wide, nie potrzebujesz napinacza. Zresztą wszystko masz opisane w pierwszym poście tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...