Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. odzież i akcesoria sportowe.


KolegaMisia

Rekomendowane odpowiedzi

@@Kekacz, Moim zdaniem, to jakiekolwiek multitoole nie mają racji bytu. Te tanie nie nadają się do niczego....

Mam, używam taniego (38 zł z przesyłką) multitoola Crucial 11 od Krossa, spełnia swoje zadanie i sobie chwalę. Skuwacz działa dobrze, przetestowany kilka razy. Coś awaryjnie dokręcić czy wyregulować na trasie jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony impulsem kupiłem licznik z dzisiejszej oferty w Biedronce (15zł), zamontowałem i... brak reakcji na kręcące się koło. I teraz nie wiem czy licznik zepsuty czy ja nie umiem go uruchomić. Mój poprzedni licznik (też budżetowy, btwin z deca) pracował od momentu startu. Orientuje się ktoś czy ten biedronkowy też tak powinien czy trzeba coś powciskać żeby zastartował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widziałem dzisiaj w Lidlu stojaki montażowe rowerowe w obniżonej cenie po 79PLN za sztukę. Zdaje się być  interesująca oferta.

 

 

Dzięki za info, podjadę do Lidla sprawdzę czy się im nie zostały jakieś sztuki i może coś przecenili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ma funkcję autostartu? Jak ma to sprawdź odległość między magnesem na szprysze a czujnikiem. Jak nie to naciśnij jakiś przycisk.

 

 

Nie wiem czy ma, w instrukcji nic o tym nie jest napisane. Natomiast gdy użyję przycisku i licznik się wybudzi, zmieni godzinę na prędkość i dystans, to wciąż brak jest reakcji na kręcące się koło. NIe spodziewałem się cudów za 15zł ale miałem nadzieję, że te kilka miesięcy popracuje ale widzę, że to jednak była naiwność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz licznik z mocowania to powinien on mieć na dole takie dwa "cyple". Weź jakiś kabelek przyłóż do jednego a drugi dotykaj tym kabelkiem, jeśli wartości się zmienia to licznik ok a problem może być w złym ustawieniu magnesu lub może być uszkodzony czujnik lub kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnes jest od czujnika w minimalnej odległości i na idealnej wysokości.

Chyba już wiem w czym rzecz. Otóż baza mocowana do mostka/kierownicy ma dwie "czujki" i takie same "czujki" ma licznik. Niestety przy wkręcaniu licznika w bazę jest taki problem, że te czujki się ze sobą nie stykają, bo nie da się dokręcić do końca licznika, coś w tym mocowaniu blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten licznik z biedry. U mnie było podobnie. Licznik rozruszałem poprzez kilkukrotne włożenie i wyjęcie bo nie do końca dochodził. Teraz działa od "pierwszego kopa". Jak zdejmniesz tą gumową osłonkę będzie łatwiej. Na samo macanie jest lepiej wykonany niż z Lidla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Kajus23, Pokaż focię jak to wygląda. Swoje buty zmodowałem i gwarancja już mi raczej nie przysługuje, ale wydaje mi się że zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego jak 3 miesiące na obuwie, nie ma wyjątku dla dyskontów. Co najwyżej mogą próbować jej nie uznać, lecz wtedy w grę wchodzi rzeczoznawca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwarancja już mi raczej nie przysługuje, ale wydaje mi się że zgodnie z prawem nie ma czegoś takiego jak 3 miesiące na obuwie, nie ma wyjątku dla dyskontów.

 

Nie mylić gwarancji (http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/) z rękojmią (http://www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/).

 

Z innej beczki, ktoś kupił bluzę rowerową (zieloną) z ostatniej akcji (od 04.05) w Biedronce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodowanie obejmowało drobiazgi takie jak stoppery na sznurówkach dzięki czemu butów nie trzeba sznurować, usunięcie folii z wnętrza butów i zastąpienie jej taśmą naprawczą co praktycznie eliminuje przemakalność od strony bloków. Oprócz tego usunąłem część bieżnika który ograniczał regulację bloków.

No i zrobiłem otwory w nieprzewiewnym RipStopie igłą 1,2mm z przodu buta, uważając żeby nie uszkodzić grubszych nylonowych włókien.

 

W ten sposób pozbyłem się praw konsumenckich, jednocześnie znacząco zwiększając funkcjonalność tych butów... Przede wszystkim da się z nich teraz korzystać w temperaturach powyżej 20 stopni, ciężko z tym było ;)

Tak to mniej więcej wygląda:

http://s1056.photobucket.com/user/Avatara666/media/IMG_20150424_160952_zpshevw4jj9.jpg.html?sort=3&o=1

http://s1056.photobucket.com/user/Avatara666/media/IMG_20150424_160629_zpsv4pxcype.jpg.html?sort=3&o=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skarpetki rowerowe z Lidla to z perspektywy czasu mogę tylko potwierdzić że ich jakość się pogorszyła. 

 

Skarpetki sprzed 2 lat - ciągle mają się dobrze, pomimo wielu prań. 

 

Skarpetki sprzed roku - te które na palcach i pięcie mają mniej takiego szarego materiału przecierają się na pięcie. 

 

Skarpetki tegoroczne - pomijając fakt że są stopkami to materiał też jest paskudny i stopa w nich słabo oddycha a skarpetki śmierdzą już po kilku godzinach. 

 

Także ja szukam jakiejś alternatywy, może być droższa byle trzymała jakość skarpetek lidlowych sprzed 2 lat bo te są świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem skarpetki z ostatniego rzutu i jeźdżąc w nich ostatnio stopy miałem całe mokre. Chyba więcej ich nie założę.

W ciepłe dni zwykle jeżdżę w stopkach biegowych Kalenji z Decathlonu - są tanie (zapłaciłem 15 zł za 3 pary), wytrzymałe (mam je ze 2 lata), cienkie i bardzo przewiewne (mam buty z decathlonu z siatką na przedniej części - jak w czasie jazdy pochylę stopę do przodu to czuję przyjemny powiew powietrza na stopie między palcami; w skarpetkach z Lidla nic takiego nie ma miejsca).

W Decathlonie można też kupić skarpetki o przeznaczeniu rowerowym, ale są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompka to jest u mnie gdzieś tak od 2 lat. Ojciec kiedyś kupił w lidlu za około 15 zł. Napompować napompuje koło w rowerze na nawet te 4 czy 5 barów ale idzie się przy tym nieźle spocić.. W dodatku jest mała i niestabilna. Pompując nogą, można na niej nogę pozdzierać, poważnie. :P Co najlepsze, na manometrze jest 10 barów.. :D Ja w rowerze z trudem napompuję 3,5. Ale z braku laku póki co używam jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

skończycie już gadanie kto jakie skarpety sobie kupił? Jeszcze trochę i w temacie pojawią się informacje że w Biedronce są Durexy w przecenie a w Polo przy zakupie 3 par majtek skarpety dają gratis...

Jak widzę prośby nie docierają , ale jak usunę czyjąś spamerską "tfurczość" to zaraz jest lament że jestem faszystą, a użytkownik miał tylko dobre chęci...
Temat ma charakter informacyjny. Można tu zapytać o opinię na temat produktu oraz podzielić się informacjami co gdzie jest w promocji. Wiele razy obiecywałem ale chyba czara powoli się napełnia!!!

 

 

Co do plecaka - tego modelu jeszcze w ofercie nie było, ale miałem trzy sztuki z lidla. Najdłużej przeżył szary/srebrzysty plecak 3M kupiony 2,5 roku temu. Owszem on już jest ma mocno nieestetyczny wygląd, ale go polubiłem. Dwa kolejne nie wytrzymały u mnie więcej niż kilka dni użytkowania. Stelaż u dołu jest kiepsko zabezpieczony i pracując pruje materiał. Dotyczy to również tego pierwszego ale w mniejszym stopniu. Materiał wierzchni jest kiepskiej jakości. Po pełnym zapakowaniu stelaż nie jest wystarczająco sztywny i tylne ścianki dotykały pleców mimo siatki dystansowej. 
Myślę że nie warto nawet patrzeć na plecaki 30 - 35 l bo nie spełniają swojej funkcji, ciekawą opcją mogą być jednak plecaki o mniejszej pojemności (ten pierwszy ma pojemność 20L ), ale nie wróżę im długowieczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ;)

 

W marketach zakupiłem:

 

*Auchan:

 

-Odblaski na szprychy 3M Scotchlite (coś około 17 zł) 36 sztuk w opakowaniu. Są super, polecam wszystkim. Trochę ciężko się montuje, trzeba tak zwanym knifem. Moja ocena 10/10.

 

-Licznik rowerowy przewodowy Vizarii. Cena coś około 16 zł. Montaż prosty. Posiada dwa przyciski. Sprawował się super (czasem ciężko było ustawić magnes z czujnikiem, odległość między nimi coś około 1-2 mm), działał dobrze do miesiąca, potem taki mały metalowy czujnik wypadł (są 2 od spodu licznika). Gdyby nie zepsuł się byłaby lepsza ocena, a tak też dobra 8/10.

 

*Biedronka:

 

-Lampki rowerowe przód i tył, w obudowie plastikowej, posiadają uszczelkę, zasilana jedna lampka: 2xAAA (LRO3), 9 diód w jednej lampce, lampki posiadają odblaski, cena za jedną około 15 zł. Przednia jak i tylna posiada 3 tryby świecenia. Baterie alkaliczne w zestawie. Lampki zrobiły na mnie piorunujące wrażenie, wg. mnie są super. Polecam je bardzo. Ocena 10/10.

 

-Silikonowy przewodowy licznik rowerowy, cena około 15 zł. Montaż prosty. Czujnik łapie magnes nawet z 3-4 mm jak nie 5 mm. Silikonowa jest tylko obwódka. Bateria wymienna (1x CR2032) Dwa przyciski, lecz naciskając jeden z nich włącza się na chwile podświetlenie. Mam go za krótko by coś więcej powiedzieć, ale polecam. Ocena 10/10.

 

Mam nadzieję że moje sprawozdanie z posiadanych produktów się wam przydało. :)

Dziękuję i pozdrawiam. ;)

PanRowerek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...