Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. odzież i akcesoria sportowe.


KolegaMisia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

nieosłonięty staw + rześkie powietrze po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów i w wieku ok 60 lat = Jolka ale mnie coś w kościach łamie... Chyba będzie zmiana pogody, a w sre-fał-enie mówili że ma być ładnie... 

 

Lato ok, ale przy nizszych temperaturach długie spodenki nie osłonią gołego stawu i to się zemści na starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam dwie pary skarpetek lidlowych, jedne kupiłem ubiegłej jesieni, drugie ileś tam wcześniej, nie pamiętam dokładnie. Te wcześniej kupione są wyraźnie grubsze i inaczej wykonane. Używam ich na wczesną wiosnę i późniejszą jesień, kiedy jest chłodniej. Te drugie, cienkie za to są idealne jak już zrobi się cieplej. W sumie to powinni oba typy sprzedawać jako oddzielne produkty.

Jedne i drugie mają klasyczną długość, nie są stópkami, także wychodzi że teraz mają jeszcze inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 2 pytania odnośnie stojaka:

 

Czy da się powiesić na nim rower za sztycę? Tzn fizycznie widzę, że się da, ale czy stojak jest wtedy stabilny i można coś przy rowerze konkretnego zrobić?

 

A jeśli chwycimy za rower za rurę poziomą to jak z linkami, przyszczypuje czy może jest jakiś patent, że chodzą luźno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten błyszczący materiał to elastan i jest go na tyle niewiele że nie ma się co go obawiać w kwestii potliwości Inna rzecz że te skarpetki zawierają polipropylen a ten materiał lubi z czasem sobie "zapachnieć" i zazwyczaj raz zawoniawszy nie da się brzydkiego zapachu pozbyć. Ale też zakupiłem jedną parę, widziałem w Lidlu o wiele gorsze skarpetki a cena niska.

Czyli albo zbieg okoliczności albo inne skarpetki miały go więcej :)

 

Szkoda że nie mam pudełka po zeszłorocznych dla porównania.

 

Co do skarpetek z Lidla to mam kilka tanich stopek sportowych które zwykle w okolicach dychy za 2 pary kosztowały ale widać że są z nieco innych materiałów a do tego używam ich na co dzień, po rowerowych oczekiwałem m. in. tego o czym wspomina @@mrmorty.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 2 pytania odnośnie stojaka:

 

Czy da się powiesić na nim rower za sztycę? Tzn fizycznie widzę, że się da, ale czy stojak jest wtedy stabilny i można coś przy rowerze konkretnego zrobić?

 

A jeśli chwycimy za rower za rurę poziomą to jak z linkami, przyszczypuje czy może jest jakiś patent, że chodzą luźno?

Przy chwycie za sztyce przod roweru idzie mocno w dol ale ze stabilnoscia problemu nie ma, jesli chodzi o chwyt za rure pozioma to zalezy troche od ksztaltu rury czy bedzie problem z linkami. Zacisk jest w ksztalcie litery V wiec mozliwe ze przy odpowiednim ksztalcie rury poziomej bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy chwycie za sztycę rower pochylał się mocno na przednie koło, alu rurka z łapą nie mogła się utrzymać w plastikowym zacisku. Okleiłem rurkę dwustronną taśmą klejącą dzięki temu przestała się obracać i trzyma rower poziomo. A minusem tego rozwiązania jest to że.... rurki nie da się teraz wyjąć z jarzma :P zaklejona na amen :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato ok, ale przy nizszych temperaturach długie spodenki nie osłonią gołego stawu i to się zemści na starość.

 

To podpowiem, ze to są skarpetki na lato.

Mam od nich skarpety z kilku różnych okazji i sobie chwalę.

A na mega upały http://allegro.pl/skarpety-rowerowe-expansive-bike-r-39-42-coolmax-i4987404836.html 

 

Kwestia stawów to kwestia indywidualna bo jak inaczej wytłumaczyc ludzi z poand 80lat na karku biegających maratony. Wg teorii juz dawno nie powinni miec kolan. Nie wspominajac o tym w czym sie biegalo 20 i wiecej lat temu. To samo tyczy sie chodzenia po gorach czy wlasnie rowerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co jest fajne w Lidlu, to że można bez problemu oddać rzeczy. Bez zbędnych pytań. Dziś oddałem dwa "softshelle" i jedną "deszczówkę". Brak pytań, po prostu oddali kasę i tyle, nawet nie sprawdzali za bardzo czy w środku rzeczywiście jest to co powinno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie interesują spodenki. Co powiecie na ich temat? Warto?

mam ich spodnie na szelkach i spodenki 3/4 i o ile w spodniach wkładka mnie wkurza jak nie siedzę na niej o tyle po zejściu daje takie odczucia jakby faktycznie był tam pampers i to pełny. W spodenkach wkładka pomimo wyglądu spełnia swoją funkcję :) za tą kase warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ktoś tam wcześniej pisał o wspaniałym podejściu Lidla do reklamacji. Wczoraj przywiozłem plecak z jesiennego rzutu. Używany równo przez 10 dni jazdy rowerem. Zaczął się pruć w miejscach mocowania stelaża i na górze przy ściągaczu głównej komory. Pani kierownik kręciła nosem i na wiele sposobów próbowała podważyć moje zdanie, ale ostatecznie przyjęła reklamację, więc nie jest tak różowo.

 

W kwestii kurtek. Jako wiatrówka to kurtki z ostatniego rzutu zupełnie się nie nadają - rację mają użytkownicy którzy piszą o saunie w środku. Ja zaś patrząc na moje techniczne kurtki(w sensie techniczne wspinaczkowe) podpatrzyłem patent na zamek pod pachami i w poniedziałek oddam pani krawcowej do przeróbki. Polecam taki patent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedno co jest fajne w Lidlu, to że można bez problemu oddać rzeczy. Bez zbędnych pytań. Dziś oddałem dwa "softshelle" i jedną "deszczówkę". Brak pytań, po prostu oddali kasę i tyle, nawet nie sprawdzali za bardzo czy w środku rzeczywiście jest to co powinno :P

 

 

a co było nie tak z tymi bluzami i kurtka ze oddales?

jak kupilem rowniez ale jeszcze wisza w szafie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że kupiłem koszulkę w rozmiarze L, czyli w moim normalnym. I pasuje :P Więc jakby ktoś się zastanawiał, to koszulki prawdopodobnie mają normalną rozmiarówkę.

No nie wiem, dla mnie jest bardzo zaniżona. Koszulkę termo wziąłem L, ale rowerową już M (1,88m wzrostu). L rowerowa była zbyt luźna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dla mnie jest bardzo zaniżona. Koszulkę termo wziąłem L, ale rowerową już M (1,88m wzrostu). L rowerowa była zbyt luźna.

Ja też mam 188/189cm wzrostu, waga 68-70. Spodenki rowerowe krótkie jak i koszulkę rowerową wziąłem w rozmiarze M. Również kupiłem koszulkę termo i również rozmiar L.

 

Koszulka oraz spodenki rowerowe były zdecydowanie za luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

W kwestii kurtek. Jako wiatrówka to kurtki z ostatniego rzutu zupełnie się nie nadają - rację mają użytkownicy którzy piszą o saunie w środku. Ja zaś patrząc na moje techniczne kurtki(w sensie techniczne wspinaczkowe) podpatrzyłem patent na zamek pod pachami i w poniedziałek oddam pani krawcowej do przeróbki. Polecam taki patent.

 

Możesz przybliżyć ten patent? Mam softshella z poprzedniej edycji i też troszkę się potrafi zapocić w środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co było nie tak z tymi bluzami i kurtka ze oddales?

jak kupilem rowniez ale jeszcze wisza w szafie

 

Poczytałem o tym, że softshelle nie oddychają a deszczówka przemaka i jestem w trakcie szukania czegoś innego. Skończy się pewnie na Endura Pakajak dla mnie i dla Lubej oraz jakiejś dobrej deszczówce dla niej. Swoją deszczówkę już mam.

Wolę wydać raz a dobrze niż męczyć się na siłę w ciuchach, które nie spełniają dobrze założeń jakie mam co do nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć ten patent? Mam softshella z poprzedniej edycji i też troszkę się potrafi zapocić w środku...

 

Zaguglaj 'wywietrznik pod pachami'. Patent nie powala, szczególnie z plecakiem. Chociaż na rowerze, z racji prędkości, może być nieco lepiej. 

 

Co do rozmiarówki, kupiłem koszulkę XL i jest mi trochę luźna (a zwykle noszę XL).

Co do stojaka, kupiłem i jest ok. rower się trzyma, grzebać się da. Zacisk blokuje linki na ramie o okrągłym przekroju. Da się rower złapać za sztycę. 

Siodełko MTB za 4 dychy wziąłem z ciekawości, może się nada. Waży 325g, gdyby to kogoś interesowało - ot, przeciętny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej ofercie Lidla są dostępne różne siodełka. Zainteresowałem się wąskim siodłem do rowerów mtb i szosy. Co o nim myślicie ? Jak bedzie lipa,to czy będzie można zwrócić ?

ja kupiłem i nieodpakowywuję; czekam na recenzję, jak będą dobre to montuję jak nie to wystawiam na alledrogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

to może zanim zamontujesz to owiń pręty siodła jakąś taśmą izolacyjną malarską czy zwykłą biurową. Tak ze dwie warstwy daj żeby przy montażu nie zostawić śladów. Gdy będziesz chciał zwrócić to siodło jak nowe.

Będąc w Lidlu pomacałem to siodło i jak dla mnie jest za miękkie to raz, a dwa nie jest sztywne bocznie więc u mnie odpada. No i ta waga... W zjazdówce mam siodło o połowę lżejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...